Кременчуцька газета
Вівторок, 21 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Замість спиртзаводу – багатоповерхівки, а замість дороги – котеджі: які зміни планують внести в генеральний план Кременчука

19 квітня 2024 08:30

«Кременчуцька газета» тезово подає запропоновані зміни до генплану.

Вчора на засіданні земельної комісії депутати Кременчуцької міської ради розглянули питання, які будуть винесені на громадські слухання, що відбудуться 24 квітня, о 14:00, в приміщенні мерії, де розглядатиметься внесення змін до генерального плану міста Кременчука.

Ці зміни виконало ДП Український державний науково-дослідний інститут проєктування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя на замовлення Управління містобудування та архітектури Кременчуцької міської ради (договір №1106-01-2023 року від 30.06.2023 року).

Як розповіла депутатам головна архітекторка Кременчука Олександра Волощенко, чинний генеральний план був розроблений в 2006 році, затверджений в 2007 році. В 2012 році була виконана робота «Внесення змін до генерального плану міста Кременчука», в якій були внесені зміни в окремі розділи пояснювальної записки та в графічні матеріали та яка стала невід’ємною частиною генерального плану. Робота була затверджена в установленому законом порядку.

У 2015 році було виконано роботу «Додаткове внесення змін до генерального плану міста Кременчука», яка була обумовлена тим, що LX сесією Кременчуцької міської ради VI скликання від 07.07.2015 року було прийняте рішення про необхідність дострокового внесення змін до генерального плану міста Кременчука в зв’язку з потребою забезпечити, у відповідності до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасників бойових дій, які безпосередньо приймали участь в антитерористичній операції, земельними ділянками для індивідуального житлового будівництва.

В 2020 році була виконана робота «Додаткове внесення змін до генерального плану міста Кременчука (Код ДК 021:2015 – 71410000-5 6 Послуги у сфері містобудування)», в якій на базі наданих замовником вихідних даних, рішень прийнятих міською радою, аналізу містобудівної ситуації та інвестиційних пропозицій були внесені до графічних текстових матеріалів змін, пов’язаних зі зміною функціонального призначення територій окремих ділянок або окремих об’єктів на території міста. Робота була затверджена у встановленому законодавством порядку.

В 2022 році була виконана робота «Внесення змін до генерального плану міста Кременчука по об’єкту, розташованому на розі просп. Свободи та вул. Вадима Пугачова, в плані зміни з зони промислово-виробничих об’єктів ІV-V класів шкідливості та вулично-дорожньої мережі на зону розміщення об’єктів громадського, ділового та комерційного призначення», розроблення якої обумовлювалось тим, що містом було прийнято рішення про перегляд функціонального зонування території, яка, відповідно до рішень чинного генерального плану була відведена на перспективу під будівництво розв’язки на перетині проспекту Свободи та вулиці Вадима Пугачова та внесення відповідної зміни до генерального плану. Ця робота також була затверджена у відповідності до чинного законодавства.

Тепер є потреба знову внести зміни в генплан міста і на базі наданих замовником вихідних даних, аналізу містобудівної ситуації та інвестиційних пропозицій внести до графічних матеріалів: плану існуючого використання території, генерального плану (основного креслення), схеми проектних планувальних обмежень зміни, пов’язані зі зміною функціонального призначення територій окремих ділянок та окремих об’єктів на території міста, або надати обґрунтовану відмову у внесенні змін до генерального плану у разі неможливості внести такі зміни в межах чинного законодавства.

О.Волощенко каже, що одні зміни зараз слід внести, щоб у подальшому розвивалося місто, а інші – узаконити, бо частина об’єктів вже зведені.

«Кременчуцька газета» тезово подає запропоновані зміни до генплану.

Замість заводу - багатоповерхівки

Земельна ділянка в межах колишнього лікеро-горілчаного заводу на вул. Сержанта Мельничука (колишня назва вул. Чкалова) згідно містобудівної документації вважається зоною промислово-виробничих об’єктів IV-V класів шкідливості.

В разі внесення змін в генплан це буде зона розміщення багатоквартирної житлової забудови (9-12 поверхів).

«Коли буде інвестор, тоді і вирішиться питання поверховості нових будівель», - пояснила О.Волощенко.

Біля «Толоки» планують оптимізувати транспортну розв’язку

Територія загального користування на розі просп. Свободи та вул. Вадима Пугачова зараз є зоною промислово-виробничих об’єктів IV-V класів шкідливості. Згідно запропонованих змін, це має бути зона розміщення об’єктів громадського, ділового та комерційного призначення районного значення.

Після змін інвестор може надати інвестиційну пропозицію та пропозиції щодо оптимізації транспортної розв’язки.

Біля «Лукаса» також планується зробити нову транспортну розв’язку

Територія ПП «Виробничо-торгова компанія «ЛУКАС» на вул. Сержанта Мельничука (колишня назва вул. Чкалова) зараз є зоною розміщення комунальних підприємств. Планується її замінити на зону, в якій передбачено використання земельних ділянок для будівництва складської споруди подвійного використання (укриття).

Також підприємство має надати пропозиції по перегляду розв’язки в зв’язку з неможливістю здійснювати виробничу діяльність.

Замість зеленої зони – адмінбудівля та гараж для вантажівок

Земельна ділянка на вул. Чайковського є зоною перспективного розміщення зелених насаджень спеціального призначення. А насправді там вже знаходяться гаражі та будівлі, тож її планують узаконити як зону, в якій передбачено використання земельних ділянок для будівництва адміністративної будівлі для обслуговування стоянки вантажного автотранспорту.

Замість житлових будинків – розважальний комплекс

Земельна ділянка на просп. Лесі Українки, в районі гіпермаркету «Простор», наразі є зоною перспективного розміщення торгівельних комплексів та ринків, а також зоною перспективного озеленення загального користування та перспективною житловою зоною – зоною розміщення багатоквартирної малоповерхової забудови 2-4 поверхів.

В разі внесення змін в Генплан це буде зона, в якій передбачено використання земельних ділянок для будівництва розважального комплексу з автостоянкою.

Замість ресторану – церква

Земельна ділянка біля колишнього річкового вокзалу на вул. Університетській раніше була землею для будівництва ресторанів та кафе, а стане землею для культових споруд.

«Це дерев’яна церква біля річкового вокзалу, куди Сергій Михайлович інколи ходить?» - запитав депутат Олександр Роженко, і О.Волощенко підтвердила, що там дійсно вже знаходиться церква.

Замість Індустріального парку – новий НПЗ

Земельна ділянка на проїзду Галузевому зараз виділена під Індустріальний парк, а після зміни генплану стане зоною, в якій передбачено використання земельних ділянок для нового будівництва заводу для переробки вуглеводної сировини в Північному промвузлі в м. Кременчуці.

Проте для цього ще слід привести у відповідність до ДПТ Північного промвузла у місті, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 28.09.2018 № 1228 з перспективою розвитку, передбаченою змінами в ДПТ Промислового вузла, виконаного в 2023 році.

Саме навколо будівництва нового НПЗ зараз у місті точаться суперечки, бо не всі містяни хочуть мати поруч з собою нову екологічну загрозу.

Замість двоповерхівки - багатоповерхівка

Земельна ділянка на вул. Театральній, в районі Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського (п’ятий учбовий корпус) є територією центру обслуговування, а стане зоною багатоквартирної житлової забудови – 5-9 поверхів.

Це ділянка, на якій зараз розташована двоповерхова будівля.

«Зносити її ніхто не буде так швидко. Поки немає бажаючих розселити людей», - повідомив віцемер Дмитро Кравченко.

Замість котеджів - багатоквартирна малоповерхова забудова

Земельна ділянка на пров. Князя Олега (колишня назва – пров. Макаренка) є зоною розміщення котеджної (садибної) забудови, але на прохання ОСББ «Ревівка» може стати зоною розміщення багатоквартирної малоповерхової забудови.

Замість котеджів – культова споруда мусульман України

Земельна ділянка на вул. Сержанта Мельничука (колишня назва – вул. Чкалова) є зоною розміщення котеджної (садибної) забудови, а її планують замінити на зону, в якій передбачено використання земельних ділянок для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій. На ділянці вже знаходиться культова споруда мусульман України. 

Замість дороги - котеджі

Земельна ділянка на вул. Бригадній, 26 та 28 є зоною вулично-дорожньої мережі, а стане зоною розміщення котеджної (садибної) забудови. 

Замість дерев – склади

Земельна ділянка на вул. Лікаря Богаєвського є зоною перспективного розміщення зелених насаджень спеціального призначення, а може стати зоною розміщення складів та баз.

Ця земельна ділянка знаходиться в оренді ПП «ТранзитСервіс».

Кому відмовлено в змінах до генерального плану м. Кременчука 

Аналіз пропозицій, наданих замовником, рішень чинного генерального плану та містобудівної ситуації, що склалася сьогодні на території міста, показав, що не всі пропозиції замовника можуть бути внесені в якості змін до графічної та текстової частини генерального плану.

Так, пропозиція щодо земельної ділянки на вул. Університетській, 2-Б (колишня назва – вул. Першотравнева) в районі річкового вокзалу не може бути розглянута в якості майданчика для розміщення багатоквартирних житлових будинків з декількох причин:

- ділянка розташована в районі основної рекреаційної зони міста Кременчук, що виключає можливість розташування житлової забудови;

- ділянка – невелика за площею (0,1 га), що не дасть можливості дотриматися всіх норм, передбачених законодавством для розміщення багатоквартирного житла. 

Крім того, у відповідності до Національної транспортної стратегії України до 2030 року, передбачається розвиток водного транспорту України та збільшення транспортних та пасажирських перевезень. За умови відродження роботи річкового порту, дана ділянка може потрапити в СЗЗ від транспортної інфраструктури. В зв’язку з цим ділянку доцільно використовувати в рекреаційних цілях.

Ще одна земельна ділянка – на вул. Велика Набережна – представлена існуючою та перспективною житловою забудовою із центрами громадського обслуговування. Територія перспективного розміщення складів та баз вимагатиме створення планувальних обмежень навколо неї (мінімальна санітарно-захисна зона – 50м), що є неприпустимим обтяжуючим фактором для існуючої та перспективної багатоквартирної житлової забудови.

Пропозиція по земельній ділянці на вул. Ірпінській (колишня назва вул. Новгородська) також була відхилена. Вона забудована існуючою житловою садибною забудовою. Перспективне розміщення складів та баз передбачає встановлення санітарно-захисної зони 50 м, що порушуватиме режим використання ділянок для експлуатації та обслуговування житлових будінків. Крім того, дана ділянка знаходиться в водоохоронній зоні.

Також відхилена пропозиція щодо зміни використання землі на вул. Віри Холодної (колишня назва – вул. Маршала Рокосовського).

Відрізок дороги в межах розсадника декоративних культур на вул. Віри Холодної має категорію магістральної вулиці районного значення, яка призначена для відведення транзитного транспорту з центральної частини даного району, за рахунок перерозподілу транспортних потоків з північно-східного та західного напрямків. Її вилучення потягне за собою коригування всієї вулично-дорожньої мережі міста, що неможливо здійснити в межах даної роботи. Питання щодо можливості перенесення даного відрізку вулиці може бути розглянуте лише в ході розроблення нового генерального плану чи повного його оновлення за рахунок перерахунку існуючих та перспективних транспортних потоків.

Під час засідання депкомісії Олександра Волощенко заявила, що розробники змін до генплану на громадських слуханнях представлять звіт про стратегічну екологічну оцінку до проєкту.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися