Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Засновник епідеміології, засновник курорту «Миргород», головний лікар «Клінічної лікарні «Феофанія»- об'єднані медициною Кременчука


14 июня 2019 12:15

Історія кременчуцької медицини вражає.

Кременчук славний не лише давньою і багатою історією, але й відомими далеко за межами міста і країни лікарями, які тут працювали в різні роки.

Про це нагадав на своїй сторінці в Фейсбуці кременчуцький лікар Анатолій Сербін напередодні Дня медичного працівника.

Він зауважив, що, зокрема, у 1784-1799 рр. Д.С.Самойлович (Сущинський) – засновник епідеміології, успішно керував боротьбою проти чуми у Кременчуці. 

А засновник і організатор курорту «Миргород» І.А.Зубковський, з 1897 й до 1911 року, служив в чині генерал-майора начальником Кременчуцького військового госпіталю.

Старшим лікарем Кременчуцької Губернської лікарні, у 1883-1913 рр., працював О.Т.Богаєвський, ім’я якого носить нині Перша міська лікарня. 

«Загалом, понад 60 років свого життя віддав лікуванню мешканців Кременчука М.В.Димара, який пішов на заслужений відпочинок лише у 1972 році, коли йому виповнилося 96 (!) років. Врятувати Першу міську лікарню від повного знищення фашистськими варварами вдалося тогочасному головному лікарю В.К.Костянтиновичу.В повоєнний період славу медицині Кременчука принесли лікарі М.П.Поспєлов – заслужений лікар УРСР, відомий лікар-офтальмолог, справу якого продовжив син В’ячеслав Михайлович, а нині – онучка, Людмила В’ячеславівна. А колишній завідувач кременчуцького міськздороввідділу А.І.Кущ був запрошений до Києва на посаду головного лікаря «Клінічної лікарні «Феофанія», - йдеться в повідомленні А. Сербіна. 

Лікар зазначає, що чимало яскравих постатей-медиків працювали у Кременчуці в період розбудови медицини, а саме: завідувач міськздороввідділу Б.І.Нагайченко, головні лікарі пологового будинку та 2-ї міської лікарні В.М.Федорченко й І.І.Бончук, лікарі-хірурги А.М.Штихно та О.Г.Баглаєнко, анестезіолог І.І.Савенко, онколог І.Ф.Дороженко і багато інших відомих фахівців. 

«Наші лікарі-сучасники, які, на жаль, уже в іншому світі, також чимало зробили для охорони здоров’я кременчужан, приміром, М.Я.Залізняк побудував одну із найкращих в Україні дезстанцію (після закриття якої чудове приміщення руйнується), обдарованістю й організаторським хистом С.І.Чорняховського було збудовано й оснащено МСЧ «КрАЗ». Варто згадати, що у Кременчуці народився і виріс колишній міністр охорони здоров’я України В.Ф.Москаленко», - пише лікар. 

Про цих та 64 інших відомих медиків Кременчука можна прочитати у книзі пам’яті лікарів Кременчука в документальних нарисах «Заради здоров’я людей», яка вийшла з друку у 2016 році, обсягом 300 сторінок і передана безкоштовно до міських бібліотек, медичного коледжу, краєзнавчого музею та закладів охорони здоров’я. 

Сьогодні о 15-ій годині в Міському палаці культури пройдуть урочистості з нагоди Дня медичного працівника. Кременчуцькі медики отримуватимуть вітання з нагоди професійного свята.

Нагадаємо, Раніше кременчужанкам доводилось народжувати дітей на дерев'яних настилах чи в пологовому притулку.

Читайте: Кременчуцький лікар Анатолій Сербін видав книгу про особливості будівництва і ремонту медзакладів.

 

 

Світлана Павленко
 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться