Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 21 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Заступник міністра освіти України Петро Коржевський заявляє, що задоволений рівнем освітніх закладів регіону і наполягає, що поголовно скорочувати ПТУ не слід

 

 

30 січня 2020 09:15

Керівник обласного департаменту освіти і науки Олена Харченко заявила, що скорочення ПТУ Кременчука не торкнеться і дякує київському посадовцю за гарну оцінку навчальних закладів Полтавщини.

Вчора Полтавщину відвідали заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський та гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік. Вони ознайомилися з роботою трьох потужних закладів у Решетилівці, Кременчуці та Гадячі.

У нашому місті київські гості були вже під вечір. Вони, разом з керівником обласного департаменту освіти і науки Оленою Харченко та новопризначеною радницею губернатора з питань освіти Вітою Ковальською відвідали ВТУ №7.

Перед початком ознайомчої екскурсії, в очікуванні пані Ковальської, яка запізнювалася, Петро Коржеський розповів журналістам, якою в міністерстві бачать систему професійно-технічної освіти та ознайомив із проєктами, в яких можуть взяти участь полтавські заклади, щоб підняти рівень знань та навичок випускників училищ, технікумів і коледжів.

«Наша мета – зробити в Україні єдину систему професійної освіти, яка буде сучасною і фаховою, за рахунок об’єднання професійно-технічної і фахової передвищої освіти, Для цього проведемо аудит у 5 пілотних закладах, щоб на кінець березня мати повну картину по структурі, контингенту, функціоналу, запиту професій на ринку праці. Система професійної освіти має бути спроможною, бо згодом фінансуватиметься з обласних бюджетів, і головне – привабливою для учнів і корисною для роботодавців. Усі ми хочемо, щоб нам у перукарні зробили гарну зачіску чи виконали в квартирі бездоганний ремонт. А це все і є професійна освіта, а не вища. Україні потрібні кваліфіковані робітничі кадри», – розповів заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський.

Також журналісти запитали високопосадовця про заяву голови облдержадміністрації Олега Синєгубова щодо реформування галузі і можливої оптимізації ПТУ на теренах Полтавщини.

Заступник міністра освіти України Петро Коржевський заявив, що задоволений рівнем освітніх закладів регіону і наполягає на тому, що поголовно скорочувати ПТУ  не слід.

Також Петро Коржевський розповів про нові можливості для потужних закладів професійної освіти, які можуть стати центрами досконалості в регіоні чи відкрити на базі навчально-практичний центр.

«Полтавська область потрапила до переліку пілотних областей за програмою EU4Skills й може відібрати три показові заклади для створення Центру професійної досконалості й отримати фінансову підтримку за програмою ЄС, закупити нове обладнання, підвищити кваліфікацію майстрів та викладачів, розробити нові навчальні програми і швидко випускати кадри відповідно до затребуваних у регіоні професій чи, наприклад, постачати працівників для конкретного інвестора, що будує нове підприємство в області»? - зазначив він.

Детально з умовами програми EU4Skills можна ознайомитися за посиланням.

Також у 2020 році МОН змінив принцип розподілу коштів для відкриття навчально-практичних центрів у закладах профосвіти. Тепер вони мають підтвердити готовність до інвестицій, а також довести їх необхідність.

У бюджеті на створення навчально-практичних центрів закладено 259 мільйонів гривень. Заклади, що виявлять бажання відкрити центр за певною професією, подаватимуть до МОН заявки та докладний опис майбутнього навчально-практичного центру. Під час відбору враховуватиметься наявна матеріально-технічна база, досвід співпраці з бізнесом, кількість учнів та інше. У такий спосіб ПТУ зможуть оновити базу або докупити обладнання, якого бракує для якіснішої роботи.

Про можливість скорочення ПТУ у області журналісти запитали і очільницю галузі Олену Харченко, яку Петро Коржевський згадував лише позитивно і з вдячністю.

Вона повідомила, що процес оптимізації ПТУ йде вже не перший рік. Раніше їх було за 40, тепер є 36, а буде 30. При цьому цей процес не торкнеться Кременчука. У Кременчуці, за словами пані Харченко, з 11 ПТУ залишилося 4 потужні регіональні центри профтехосвіти.

О.Харченко також подякувала київському посадовцю за гарну оцінку навчальних закладів Полтавщини, роботу департаменті і заявила, що Полтавщина була і має залишитися в лідерах освітнього процесу України.

Нагадаємо, перший приїзд до Кременчука новопризначеного радника губернатора за освітою Ковальської закінчився викликом поліції.

 

 

Олег Булашев

Фото, відео Олександр Попенко 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися