Кременчуцька газета
Понеділок, 26 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Затверджено програму "Турбота": від допомоги ветеранам до надання пільг на оплату за житлово-комунальні послуги

1 грудня 2023 16:00

Загалом вартість затвердженої програми сягнула 408 млн.грн.

 

Сьогодні депутати Кременчуцької міської ради затвердили Програму соціального забезпечення та соціального захисту населення Кременчуцької міської територіальної громади «Турбота» на 2024 – 2026 роки.

Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення сформована з метою  необхідності збереження пріоритетних напрямів соціального захисту, що дозволяють підтримувати життєдіяльність найбільш соціально незахищених мешканців міста Кременчука та Потоківського старостинського округу.

Програма включає додаткові заходи щодо матеріального забезпечення та обслуговування громадян Кременчуцької міської територіальної громади, які потребують соціальної допомоги і підтримки, містить додаткові гарантії соціального захисту населення.

Станом на 01.11.2023 на обліку в управліннях соціального захисту населення Автозаводського та Крюківського районів Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області перебуває 10447 одержувачів різних видів допомог, 822 сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені сім'ї, 371 одиноких матерів, 2141 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

У територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського та Крюківського районів Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області станом на 01.11.2023 отримали послуги 10674 одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю. У територіальних  центрах функціонують відділення: соціальної допомоги вдома, соціально-реабілітаційних послуг, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, денного перебування, «Центр соціально-психологічної адаптації учасників бойових дій та членів їх сімей».

Працюють філія територіального центру Автозаводського району на Молодіжному та філія територіального центру Крюківського району за адресою вул. Мічуріна, 76. У територіальних центрах Автозаводського та Крюківського районів та їх філіях надається більше 70 соціальних, медико-реабілітаційних та соціально-побутових послуг.

У місті працює Кременчуцький міський Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, метою якого є виконання програм соціальної реабілітації дітей з інвалідністю від народження до 18 років, дітей раннього віку групи ризику. У Центрі перебуває на обліку 1308 дітей з інвалідністю.

У Кременчуцькій міській територіальній громаді обліковується понад 32 тис. внутрішньо переміщених осіб (29 449 внутрішньо переміщених осіб, які переїхали з територій, де відбуваються бойові дії після 24.02.2022), з них 19,4 тис. отримувачів допомоги на проживання.

Збільшується кількість звернень громадян, які гостро потребують окремих видів соціальних послуг, передусім адресної грошової допомоги на лікування, медико-соціальну реабілітацію, протезування, а також на прожиття, придбання продуктів харчування, одягу, ліків тощо.

Зміст соціального захисту, його форми і методи є адресними, індивідуальними, адже одна людина може потребувати матеріальної допомоги, як першої умови виживання, інша – соціального обслуговування, стороннього догляду, моральної підтримки тощо. Саме тому заходи Програми поширюються на всі категорії населення територіальної громади, які опинились у складних життєвих обставинах.

Пріоритетним напрямком Програми є:

- надання соціальної допомоги і підтримки сім’ям з дітьми – багатодітним сім’ям, сім’ям, які опікуються дітьми-сиротами, дітьми з інвалідністю, тому що саме ці категорії сімей є найбільш вразливими і зазнають негативного впливу внаслідок зовнішніх факторів – економічної

нестабільності;

- підтримка ветеранів війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, вдів померлих ветеранів війни;

- надання допомоги малозабезпеченим верствам населення, особам з інвалідністю, а також особам, які опинилися в скрутній ситуації у зв’язку з важкою хворобою тощо.

 Напрями реалізації та заходи Програми:

 •  Надання одноразової матеріальної допомоги.

Цільова група: малозабезпечені верстви населення, пенсіонери, особи з інвалідністю, діти-сироти, діти з інвалідністю, онкохворі, громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, внутрішньо переміщені особи, інші громадяни, які опинились в складних життєвих обставинах.

Орієнтовний розрахунок потреби в коштах для виплати одноразової матеріальної допомоги в 2024 році – 17 750 000,00 грн, із них:

- особам що опинились у складних життєвих ситуаціях та/або потребують лікування: 2 800 чол. ×1 000,00 грн = 2 800 000,00 грн;

- особам що потребують довготривалого, дорого вартісного, планового чи екстреного лікування: 700 чол. × 15 000,00 грн = 10 500 000,00 грн;

- інвалідам, в залежності від захворювання: 1 000 чол. × 3 000,00 грн = 3 000 000,00 грн;

- батькам дітей-інвалідів (на лікування дітей): 150 чол. × 6 000,00 грн = 900 000,00 грн;

- ліквідаторам та потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС: 50 чол. × 5 000,00 грн = 250 000,00 грн.

- особам з обмеженими фізичними можливостями та батькам дітей- інвалідів, які користуються інвалідними візками на оплату робіт з облаштування їх помешкань пандусами 10 чол. х 30 000,00 грн = 300 000,00 грн.

Враховуючи ймовірне збільшення кількості звернень громадян, підвищення цін на медикаменти, продукти харчування, комунальні послуги, збільшення кількості онкохворих та осіб що мають складні захворювання у 2025 - 2026 роках, пропонується для надання одноразової матеріальної допомоги виділити у 2025 році суму на 10% більшу, ніж на 2024 рік, у 2026 році - на 10% більшу, ніж на 2025 рік.

 • Матеріальна допомога для проведення капітального ремонту власних житлових будинків та квартир окремій пільговій категорії громадян

Цільова група: особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи, а також особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (члени сім’ї померлого (загиблого) ветерана війни); особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»; колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю; дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): пропонується особам, які мають право на проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» виділити кошти для виплати матеріальної допомоги для проведення капітального ремонту в розмірі до 25 000,00 грн, таким чином щороку по 5 осіб отримують матеріальну допомогу для проведення капітального ремонту.

 • Щомісячна стипендія міського голови

Цільова група: мешканці Кременчуцької міської територіальної громади, яким виповнилося 95 років і більше та визволителі міста.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): в результаті, орієнтовно 100 громадян, яким виповнилося 95 років і більше, будуть отримувати щомісячно з 2024 року – по 800,00 грн; орієнтовно 5 осіб, яким виповнилося 100 років і більше, щомісячно будуть отримувати з 2024 року – по 1 300,00 грн; 1 визволитель міста буде отримувати з 2024 року – по 1 300,00 грн

 • Забезпечення продуктовими наборами окремих категорій громадян Кременчуцької міської територіальної громади

Цільова група: діти з інвалідністю віком до 18 років, батьки яких перебувають на обліку та отримують державну соціальну допомогу як малозабезпечені сім’ї; діти-сироти та діти, які знаходяться під опікою чи піклуванням; діти з сімей, в яких виховується 3 та більше дітей і які отримують допомогу, як малозабезпечені сім’ї; особи з інвалідністю I групи по зору; одинокі особи з інвалідністю I групи, які перебувають на обліку в територіальних центрах; учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни, жертви нацистських переслідувань, актив ветеранів на мікрорайонах Автозаводського та Крюківського районів, дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій Другої світової війни.

Стислий опис реалізації: щомісячно видаються продуктові набори:

- дітям з інвалідністю віком до 18 років, батьки яких отримують державну соціальну допомогу як малозабезпечені сім’ї;

- дітям-сиротам та дітям, які знаходяться під опікою;

- дітям із сімей, в яких виховується 3 та більше дітей і які отримують допомогу, як малозабезпечені сім’ї;

- особам з інвалідністю I групи по зору;

- одиноким особам з інвалідністю I групи, які перебувають на обліку в територіальних центрах.

До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та до Дня заснування міста Кременчука видаються продуктові набори:

- учасникам бойових дій у Другій світовій війні;

- особам з інвалідністю внаслідок Другої світової війни;

- жертвам нацистських переслідувань;

- дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни;

- дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій у Другій світовій війні;

- активу ветеранів на мікрорайонах Автозаводського та Крюківського районів.

У виключних випадках, за згодою міського голови, видаються продуктові набори іншим пільговим категоріям громадян Кременчуцької міської територіальної громади.

- Забезпечення перевезення до закладів СМЕ та поховання померлих осіб без певного місця проживання, одиноких громадян, знайдених трупів людей

Цільова група: особи без певного місця проживання, одинокі громадяни.

Стислий опис реалізації: за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади надаються послуги перевезення до закладів СМЕ та поховання померлих осіб без певного місця проживання, одиноких громадян, знайдених трупів людей. При виконанні заходу забезпечується надання: транспортних послуг, послуг з копання могили, вантажно-розвантажувальних робіт, ритуальних атрибутів тощо. Оплата проводиться через головного розпорядника бюджетних коштів відповідальному виконавцю.

 • Надання послуг (відшкодування) по похованню померлих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ та ІІІ категорій

Цільова група: члени сімей померлих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ та ІІІ категорій.

Стислий опис реалізації: відшкодування за надання послуг по похованню померлих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ та ІІІ категорій, виконавцю ритуальних послуг в розмірі до 10 000,00 грн.

 • Надання пільг на оплату за житлово-комунальні послуги населенню

Цільова група: особи з інвалідністю по зору, сім’ї загиблих воїнів-афганців, Почесні громадяни міста, Заслужені донори України.

Стислий опис реалізації: пільги на житлово-комунальні послуги за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади надаються:

1. Особам з інвалідністю по зору, в залежності від групи інвалідності:

- особам з інвалідністю першої групи – 50%;

- особам з інвалідністю другої групи – 40%;

- особам з інвалідністю третьої групи – 30%.

2. Почесним громадянам міста – 100%.

3. Сім’ям загиблих воїнів-афганців – 50%.

4. Заслуженим донорам України – 50%.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): орієнтовно 502 особи, які мають статус особа з інвалідністю по зору І, ІІ, ІІІ групи, Почесний громадянин міста, член сімей загиблих воїнів-афганців та Заслужений донор України зможуть протягом року отримувати пільгу на оплату за комунальні послуги за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади.

 • -Відшкодування власникові автостоянки вартості послуг із зберігання транспортних засобів

Цільова група: особи з інвалідністю, на яких зареєстровані транспортні засоби, але не мають в користуванні гаражів.

Стислий опис реалізації: відшкодовуються кошти з бюджету Кременчуцької міської територіальної громади власникам автостоянки за безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів, власниками яких є особи з інвалідністю.

 • Відшкодування вартості навчання осіб з інвалідністю у закладах вищої освіти м. Кременчука

Цільова група: особи з інвалідністю.

Стислий опис реалізації: за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади здійснюється оплата за навчання осіб з інвалідністю у закладах вищої освіти міста Кременчука, за умови отримання особами задовільних оцінок за результатами екзаменаційної сесії.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): 5 осіб з інвалідністю мають можливість безкоштовно здобути вищу освіту в вищих навчальних закладах м. Кременчука.

 • Відшкодування інших, передбачених законодавством, пільг населенню

Цільова група: ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, ветерани праці, багатодітні сім'ї.

Стислий опис реалізації: за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади надаються додаткові соціальні пільги, які з 2016 року не передбачені в Державному бюджеті України.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): окремі пільгові категорії громадян Кременчуцької міської територіальної громади отримують додаткові соціальні пільги.

А саме на придбання санаторно-курортних путівок для лікування ветеранів війни, ветеранів праці, громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 2 категорії, відшкодування вартості пільгового проїзду громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи один раз на рік, абонентська плата за користування телефоном ветеранам війни, ветеранам військової служби, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, багатодітнім сім'ям.

 • -Забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю Кременчуцької міської територіальної громади технічними та іншими засобами, виробами медичного призначення

Цільова група: діти з інвалідністю та особи з інвалідністю з вираженими порушеннями функцій органів та систем.

Стислий опис реалізації: до технічних засобів, які отримують безпосередньо особи з інвалідністю, діти з інвалідністю або їх законні представники в закладах охорони здоров’я для використання в амбулаторних та побутових умовах, належать: слухові апарати, сечоприймачі чоловічі і жіночі, калоприймачі, підгузники, а також технічні засоби з мовним виводом: глюкометри, термометри та тонометри.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): безоплатне забезпечення осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами для якнайбільшої компенсації функцій ушкоджених органів, з метою медичної та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю або дітей з інвалідністю з вираженими порушеннями функцій органів та систем, забезпечення безоплатного лікувального харчування хворих дітей на фенілкетонурію для покращення якості та продовження тривалості життя.

 • Організація та проведення конкурсу соціального замовлення на надання послуг вразливим до ВІЛ групам населення

Цільова група: клієнти пробації, в тому числі ВІЛ – інфіковані, хворі на чутливий або мультирезистентний туберкульоз, що проходять лікування амбулаторно або в протитуберкульозних закладах.

Стислий опис реалізації: до переліку соціальних послуг, які планується надавати за кошти соціального замовлення, належать:

1. Перенаправлення та супровід до лікувальних установ та інших надавачів соціальних послуг для отримання допомоги з лікування побічних реакцій на прийом медпрепаратів та спеціалізованих послуг (відновлення документів, працевлаштування тощо).

2. Консультації соціального працівника з питань профілактики ВІЛ, гепатитів, туберкульозу (ТБ), передозування, оцінка потреб.

3. Сприяння в проходженні діагностики, отриманні лікування побічних явищ від прийому протитуберкульозних препаратів та супутніх патологій.

4. Консультації соціального працівника щодо питань пов’язаних з наданням соціальної допомоги інших послуг. Надання інформаційно-освітніх матеріалів, інструкцій, буклетів, листівок.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): раннє виявлення ВІЛ, ТБ, гепатиту С, забезпечення препаратами для лікування, підвищується прихильність до лікування, забезпечується доступ до лікування, клієнти соціально адаптуються, знижається рівень рецидиву злочинності. З огляду на те, що надання соціальних послуг та забезпечення соціального супроводу необхідно саме представникам груп підвищеного ризику, в рамках соціального замовлення планується надати послуги наступним групам населення:

- клієнти пробації – 200 осіб;

- хворі на чутливий та мультирезистентний туберкульоз, що проходять лікування амбулаторно або в протитуберкульозних закладах та мають побічні реакції від прийому медичний препаратів – 100 осіб.

Всього: 300 осіб.

 • Фінансова підтримка статутної діяльності громадських об’єднань ветеранів та осіб з інвалідністю

Цільова група: ветерани та особи з інвалідністю.

Стислий опис реалізації: кошти бюджету Кременчуцької міської територіальної громади використовуються громадськими об’єднаннями для здійснення статутної діяльності громадського об’єднання, передбаченого його статутом (положенням), оплати комунальних послуг, послуг з поточного ремонту приміщень, придбання канцелярських товарів.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): на території Кременчуцької міської територіальної громади діють об’єднання громадян, робота яких має соціальне спрямування, членами яких є тисячі громадян.

Допомога буде надана наступним організаціям:

1. Кременчуцьке міське товариство інвалідів Полтавської обласної організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

2. Кременчуцька міськрайонна громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України»

3. Адаптаційно-реабілітаційний оздоровчий клуб інвалідів

4. Кременчуцький осередок Полтавської обласної громадської організації «Захист дітей війни»

5. Громадська організація Міська організація ветеранів

6. Громадська організація «На крилах надії України»

7. Громадська організація «Спілка Самаритян України Кременчуцьке об'єднання»

8. Громадська організація «Кременчуцька міська організація глухих»

9. Громадська організація «Молодіжна організація інвалідів,  ветеранів війни (АТО ) «Струни серця»

 • Організація тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Цільова група: внутрішньо переміщені особи, які переїхали з територій, де відбуваються бойові дії після 24.02.2022

Стислий опис реалізації: Організація тимчасового розміщення здійснюється відповідно до потреб постраждалих мешканців України, які вимушено переміщені у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Очікувані результати (якісні і кількісні показники): забезпечення гідних умов тимчасового розміщення постраждалим мешканцям України, які вимушено переміщені у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Загалом вартість затвердженої програми сягнула 408 млн.грн.

«Кременчуцька газета» у подальшому опише пункти даної програми більш детально.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися