Кременчуцька газета продовжує* з’ясовувати, хто може скористатися медичними послугами, за які заплатить місто. Сьогодні ми розбираємося в актуальності та необхідності однієї з таких програм: із надання безкоштовної стоматологічної допомоги.
На сесії міської ради 11 жовтня 2018 року депутати Кременчука підтримали програму розвитку комунального некомерційного медичного підприємства (КНМП) «Кременчуцький міський стоматологічний центр» на 2018-2021 роки.
Розгляд цього резонансного питання супроводжували палкі дебати, перекриття руху автівок на Крюківському мосту, звинувачення та навіть образи, оскільки реформування стоматслужби міста в народі охрестили вбивством комунальної стоматології. Лікарі та пацієнти, активісти та депутати довго кресали шаблями. Того вечора на сесії начальник управління охорони здоров’я міста Максим Середа заявив, що стоматполіклініки не закривають, а лише переводять в інше приміщення. При цьому він умовчав, що лікарів стане менше, і працюватимуть вони у невеличких кабінетах, які не завжди відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
Проте на сесії мер Віталій Малецький та його фіолетова більшість рішення таки прийняли, і з 1 січня 2019 року в нашому місті почала діяти програма з надання безкоштовної стоматологічної допомоги пільговим верствам населення.
При цьому спеціальні підрозділи (кабінети) в лікарнях запрацювали, не маючи відповідних ліцензій. Виходить, що реформувалася стоматслужба за принципом «тяп-ляп, аби як, а запрацювати треба».
Мабуть, соромно за це керівництву «Кременчуцького міського стоматологічного центру», бо йти на контакт з журналістами воно відмовилося. Тому Кременчуцька газета самостійно дізнавалася, хто з містян має право безоплатно скористатися послугами реформованих міських комунальних стоматологів, і як саме це можна зробити.
Кого лікуватимуть за рахунок міськбюджету
Як сказано у відповіді управління охорони здоров'я Кременчука на наш запит, безкоштовні медичні стоматологочні послуги надаються у КНМП «Кременчуцький міський стоматологічний центр».
Учасником міської медичної програми може стати кожен мешканець Кременчука згідно з переліком пільгових категорій.
Для отримання безоплатної меддопомоги пільговикам, окрім паспорта із кременчуцькою реєстрацією, при собі необхідно мати посвідчення (або його копію), яке надає право на відповідну пільгу.
За мізерною інформацією, яку нам вдалося «видобути» із заступниці керівника комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький міський стоматологічний центр» Тетяни Садковської, пацієнти мають подати письмовий запит в управління охорони здоров'я міста, щоб дізнатися про свої права на безкоштовне лікування. Або ж іти безпосередньо у стоматцентр, де обіцяють кожному індивідуально розповісти про безкоштовні медпослуги.
«Все згідно з Законом», – кілька разів повторила Садковська, не уточнивши, за яким саме.
З переліком стоматпослуг, вартість яких повністю покривають за рахунок міського бюджету, можна ознайомитися і на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету. Також він розміщений на інформаційних стендах у відділеннях стоматцентру.
Перелік пільгових категорій населення Кременчука, які мають право скористатися стоматпослугами за рахунок міськбюджету:
1. Особи з інвалідністю внаслідок війни (в т.ч. учасники АТО).
2. Почесні донори України.
3. Учасники бойових дій (в т.ч. учасники АТО).
4. Учасники війни.
5. Сім’ї загиблих.
6. Ветерани:
- праці (особи з інвалідністю І та ІІ груп, мають стаж роботи не менше 15 років);
- військової служби;
- органів внутрішніх справ;
- державної пожежної охорони;
- служби цивільного захисту.
7. Реабілітовані громадяни, які постраждали внаслідок нацистських та комуністичних репресій або є пенсіонерами.
8. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
9. Пенсіонери за віком.
10. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
11. Особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.
12. Особи з інвалідністю.
13. Внутрішньо переміщені особи.
14. Члени сімей багатодітних родин.
Право позачергового зубного протезування мають:
- особи з інвалідністю внаслідок війни (в т.ч. учасники АТО);
- Почесні донори України;
- учасники бойових дій (в т.ч. учасники АТО).
право Першочергового зубного протезування мають:
- учасники війни;
- члени сімей загиблих;
- ветерани праці (особи з інвалідністю І та ІІ груп, мають стаж роботи не менше 15 років),військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, служби цивільного захисту.
- реабілітовані громадяни, які постраждали внаслідок нацистських та комуністичних репресій або є пенсіонерами;
- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Куди звертатися
Щоб отримати безкоштовну стоматологічну допомогу, слід звертатися до реєстратури в будь-якому відділенні КНМП «Кременчуцький міський стоматологічний центр», а саме:
- відділення «Центральне», вул. Київська, 14, телефон: 75-83-66;
- відділення «Придніпровське» у приміщенні стаціонару КМП «Лікарня Придніпровська», пров. Павлівський,1/4, телефон: 75-83-66;
- відділення «Молодіжне» у приміщенні консультативно-діагностичного центру КПМП Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», просп. Лесі Українки, 80, телефон: 75-83-65;
- відділення «Крюківське» у приміщенні ЦМПСД №2, вул.Манагарова, 9, телефон: 75-78-18.
При відділенні «Центральне» з 20.00 до 08.00 працює кабінет невідкладної стоматологічної допомоги. У святкові та вихідні стоматологічна допомога надається цілодобово. Телефон: 75-83-29.
* Раніше Кременчуцька газета раніше дізнавалася деталі програми «Стоп інфаркт»: кому рятуватимуть життя за рахунок міської програми.
Нагадаємо, міська програма протидії ВІЛ/СНІДу закінчилася – інфіковані залишилися.
Тетяна Красельникова