Ми в Telegram

 

Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 28 Вересня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Земельна вакханалія: по всій Полтавщині діють схеми, які «уводять» землю у селян, а ті у відповідь готові перекривати траси

 

16 березня 2021 13:15

Земельний скандал сколихнув Козельщинську територіальну громаду, де комунальну землю якось роздав геокадастр.

«Як в селі жити без пасовища? Де пасти корів? А якщо пасти їх ніде, то за рахунок чого нам жити? Ця корупція вже набридла... Так села і знищують...» - такі емоційні висловлювання сьогодні лунали з трибуни спільного засідання депутатських комісії Козельщинської об’єднаної територіальної громади.

Як кажуть люди, вони приїхали зранку до депутатів, аби розповісти про свій біль - земельну вакханалію. Як виявилося, після укрупнення ОТГ село Висока Вакулівка увійшла до складу Козельщинської ОТГ. Їх 32 гектари землі, де були пасовища, тепер хочуть забрати і залишити їх без місць для пасовища худоби.

Голова Козельщинської ОТГ Олександр Троцький каже, що 10 лютого цю землю, навколо якої зараз триває галас, зареєстрували як комунальну землю. Це 32 га. Проте 25 лютого Держгеокадастр ділить цю землю на 14 ділянок і в реєстрі пише, що їх форма власності не визначена!

«Як каже юрист - це злочин! Вони ділять комунальну землю! І така у нас в ОТГ ділянка не одна. І не лише у нас. Це по всій області таке коїться.

Ми у цьому питанні наполягаємо - це комунальна земля! Сьогодні ми підготували на сесію проект рішення, аби вже поділену Держгеокадастром землю знову повторно прийняти до комунальної власності! Звичайно, це нонсенс, але по іншому реєстратор її не зареєструє.

Загалом виходить, що із землею по такій схемі Держгеокадастр має системний характер. Виходить, нам однією рукою землю віддають, а іншою - забирають. Якщо після нашого рішення нам перешкоджатимуть, то ми готові судитися, готові, як ви кажете, їздити з вами, пікетувати Держгеокадастр», - заявив О.Троцький.

Депутати ОТГ розповідають, що земельна вакханалія є не лише у Високій Вакулівці, а й у інших селах. Наприклад, у Бреусівці вже також ніде пасти скот.

«Вакханалія йде по всій ОТГ, розорюють пасовища!» - кажуть депутати.

Депутат Андрій Риженко наполягає, що на сесії депутати мають прийняти знову до комунальної власності роздані Держгеокадастром землі.

«Це буде людське рішення і для людей, а якщо Держгеокадастр проти - потім будемо розбиратися у судах. Давайте боротися!» - закликав А.Риженко.

Перший заступник голови Козельщинської ОТГ Анатолій Срібний більш відверто називає речі із землею своїми іменами. Він каже, що із землею зараз загальнодержавна біда - корупція і схеми діють, аби ділки збагатилися.

Він читав на сайті «Земельний партизан» про схеми, які зараз реалізують у Високій Вакулівці, і дивується, чому не реагують Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ.

«Термін передачі нам землі вийшов. Тепер Держгеокадастр шукає воїнів АТО і інших громадян, які оформлюють на них власність на землю. Це коштує від 500 до 2 тисяч доларів за 2 гектари. Ціна залежить від регіону. Всі про таку схему знають, але нічого не роблять.

Ми маємо надію на законопроект 2194, за яким користування землі визначатимуть громади...

А поки на сесії знову приймемо це ж пасовище, розділене Держгеокадастром на ділянки, у комунальну власність. Зареєструємо їх і потім знову об’єднаємо», - заявив Анатолій Срібний.

З цим погодилися депутати і прийняли відповідне рішення. Уже зараз влада Козельщини намагатиметься внести відповідні зміни, згідно прийнятого рішення, у Держреєстрі. Якщо цього не станеться, вони готові судитися, а люди - перекривати рух на трасі «Полтава-Кременчук» та інших.

Поміж того про конфлікт із землею у Високій Вакулівці поінформовані обласні та народний депутат Олексій Мовчан. Останній обіцяє підняти це питання перед губернатором Полтавщини Олегом Синєгубовим і навіть відповідним міністром. Тож, далі буде...

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися