Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Згадати духовність, красу та силу світу: можуть кременчужани упродовж чотирьох місяців біля виставки Олексія Леонова


19 февраля 2020 14:45

40 скульптур, 40 фотографій та лекції упродовж 4 місяців. 

Сьогодні у Кременчуцькій художній галереї відбулося відкриття виставки відомого скульптора з Києва Олексія Леонова. Автору лише 37 років, а його роботи уже представляли у багатьох містах Європи. Так, нещодавно одна з його експозицій повернулася з Польщі, одну демонструють у Литві. І паралельно представленим роботам у Кременчуці, зараз діє п’ять виставок у інших українських містах. Сьогоднішня експозиція у нашому місті приурочена 85-річчю пакту Реріха (відомий ще як Червоний Хрест Культури) - всесвітньовідомого художника, філософа та письменника, що звучить як «Пакт з охорони історичних пам'яток і культурних цінностей під час збройних конфліктів».

Роботам Олексія притаманне філософське, духовно-культурне бачення світу, що втілене у його роботах.

Як цікаво прокоментував куратор виставки, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету Станіслав Крук, 65% серця складається із нейронів. Ця кількість більша, ніж у корі головного мозку. Тож уся зовнішня краса чи духовність, яку ми здатні розрізняти чи сприймати, спершу потрапляє до серця, а потім «проходить» до мозку, тобто, сприйняття. Звідси - споглядаючи усе красиве, ми пізнаємо естетику, а отже, стаємо кращими та розвиваємося. І в першу чергу, усе відчуваємо серцем.

«Усі роботи Олексія пронизані красою, виокремленням найкращих рис людей. Тож, бачачи його роботи, та пізнаючи історію особистостей, яких він передав у скульптурі, ми стаємо кращими», - прокоментував він.

Про те, що автор не боїться «копати вглиб сутності людини», знаходячи та вивільняючи усе найкраще, зауважила очільниця галереї, кременчуцька художниця Оксана Бойко.

Дійсно, навіть свої роботи скульптор називає відповідно до людських чеснот: «Устремління», «Відвага», «Перемога», «Мудрість», «Милосердя», «Даяння», «Служіння красі». Є серед його колекції Богородиці, духовні світові лідери, хлопчики, маленькі дівчатка з квітами, музи з арфами, воїни-переможці. Та головне – тут представлені культурні та світові діячі, які через духовність та філософію збагачували мільйони людей і саму історію Світу.

Загалом на експозиції представлено 40 скульптур із шамоту і бронзи, а також 40 фотографій інших робіт, каталоги творів та поштівки. Після відкриття пан Станіслав провів захоплюючу екскурсію-лекцію за його роботами.

Що цікаво, розпочинає виставку скульптура-портрет його вчителя Василя Бородая. Так, це той самий скульптор, який спроектував відому гігантську скульптуру у Києві «Батьківщину-матір» чи галеру з Щиєм, Хоривом, Києм та їх сестрою Либідь. Далі розміщені фото скульптури Святого Михаїла – архангела, який у першу чергу пропонує людям змінити своє відношення до соціуму та який своїм справедливим мечем розділяє культуру та цивілізацію. У третій роботі проявляється, як цивілізація, забувши духовність, гине під його мечем.

Згадували під час екскурсії і зниклу легендарну Атлантиду та велетнів-атлантів. І першу жінку-філософа – Аспазію, яка так вправно несла філософське вчення, що під час однієї з розмов у неї закохався правитель Афін – красень Перикл, який згодом одружився на ерудованій дівчині. Період подальшого його правління історики називали 15-річним періодом процвітання міста.

Експонуються на виставці і прародителі філософії: Сократ, Арістотель, Соломон, Антоній, звісно, сам Реріх та багато художників і наукових діячів. Організатори виставки обіцяють, що упродовж 4 місяців експонування тут, у галереї представники центру Реріха проводитимуть відповідні лекції та екскурсії. Тож кременчужани матимуть багато спроб побачити, надихнутися та послухати про духовність у всіх її проявах.

Нагадаємо, У Кременчуці представлять виставку скульптур з шамоту і бронзи Олексія Леонова.

 

 

Ліна Романченко

фото Олександр Попенко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться