Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 6 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Жителю Полтавщини, який кричав у центрі Хоролу «слава росії», а потім записав відео окупантам, винесли вирок

22 серпня 2022 09:30

Чоловік визнав свою провину, але сказав, що його зверненню надали неправильний контекст й пояснив це своєю релігійністю.

Уродженець брянської області рф за радянських часів переїхав працювати до Хоролу. Після початку повномасштабного вторгнення у нього стався конфлікт через схвалення дій окупантів. Суд дав йому 5 місяців ув’язнення, але їх він відбув, перебуваючи під вартою з березня, тому чоловік вийшов на свободу.

Про це стало відомо з вироку Октябрського районного суду Полтави.

26 чи 27 лютого в центрі Хоролу засуджений на заклик «Слава Україні» відповів «слава русі, слава росії». Потім стався конфлікт й бійка, яку зміг зупинити тільки поліцейський. Свідки кажуть, що обвинувачений і раніше підтримував росію,

Потім чоловік записав відео військовослужбовцям рф й надіслав сину свого друга та іншим людям. Ось уривок:

«Обращаюсь к тебе как к сыну моего друга, самого близкого и как к тески моему, как сержанту российской армии, ну так получилось. Сын мой меня не поддерживает он нацик. Я надеюсь только на тебя и на всю русскую и российскую армию. Знайте, и будьте уверены в том, что только вы защитите наших родителей своих, что только вы защитите Русь, потому что в ваших руках сила и мощь. Меня побили вчера сильно, вот это лежу отлёживаюсь, потому что болит всё : голова, тело нацики побили. Покажи всем офицерам, всем ребятам, рядовым и старшинам, боритесь за Русь и не отдавайте свою землю никому ни одной мрази, не одному козлу».

Чоловік визнав свою провину, але сказав, що його зверненню надали неправильний контекст й пояснив це своєю релігійністю. Мовляв, він вступив до православної громади храму «Всєх святих землях Русі просіявши» у Хоролі.

Він став палким послідовником такої віри і намагався довести її до інших осіб. У відео нібито не пропагував росію як державу, а вказував про Велику історичну Русь. Каже, що його «коріння» походить з древньої Русі, бо його предки жили на землях Чернігівщини, з частини якої потім створено Брянську область СРСР, де він народився.

Суд вирішив, що в його відеозверненні не було посягання на територіальну цілісність України, а відповідальність за глорифікацію росії запровадили тільки з 16 березня. Тому його визнали винним у пропаганді війни й дали 5 місяців ув’язнення, які він уже відбув й стягнули 15 тис грн за експертизу.

 

 

За матеріалами видання Зміст


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися