Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 23 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Журналістам на Полтавщині працювати небезпечно. Вже другий рік поспіль

 

 

29 грудня 2017 13:55
Журналістам на Полтавщині працювати небезпечно. Вже другий рік поспіль

Гірше лише в Києві, на Волині і Миколаївщині.

Згідно, з даними  щорічного дослідження Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”, який  оприлюднюють наприкінці року, разом з окупованими Кримом (16) та територіями Донбасу (3)  у 2017 році кількість порушень свободи слова склала 293 випадки.

До трійки категорій-лідерів за кількістю порушень увійшли перешкоджання законній журналістській діяльності, обмеження доступу до публічної інформації та погрози і залякування журналістів.

Лідером за кількістю порушень у 2017 році стала категорія “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” – 88 випадків. Водночас кількість перешкоджань у 2017 році дещо впала, порівняно з попередніми роками.  Найбільше журналістам перешкоджали, як і торык, приватні особи, місцева влада та правоохоронці.

Друге місце посіла категорія обмеження доступу до публічної інформації – 40 випадків.

Цього року, як і у попередні два роки, обмежували доступ журналістів до публічної інформації найчастіше органи місцевої влади.

Третє місце посіли погрози – 37 . Погрожували журналістам переважно приватні особи, місцева влада та правоохоронці.

За кількістю порушень на четвертому місці опинилися напади і побиття журналістів – 29 випадків. Кількість нападів на журналістів практично не змінилася, порівняно з попереднім роком.

П’яте місце за кількістю порушень посіли кібератаки – 15 випадків (у 2016 році – 11 випадків, у 2015 році – 17).

За даними дослідження ІМІ, основними нападниками на журналістів та порушниками свободи слова у 2017 році були приватні особи (150 випадків), місцева влада (49 випадків) та правоохоронні органи (33 випадки).

У 2017 році регіонами-лідерами порушень (окрім окупованих територій), як і минулого року, стали Київ з областю (79 випадків), Волинь (23 випадки), Миколаївщина (20 випадків), Полтавщина (18 випадків) та Одещина (15 випадків). Зауважимо, що вже другий рік поспіль у першій п’ятірці регіонів-лідерів за кількістю порушень прав журналістів лишаються Волинь, Миколаївщина та Полтавщина.

 

Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Нагадаємо, кременчуцька поліція відкрила кримінальне впровадження за фактом погроз Олегу Булашевуредактору Кременчуцької газети. Редакція Кременчуцької газети останніми днями від невідомих отримувала дзвінки з образливими висловами щодо висвітлення теми роботи міського моргу.

В Кременчуці охоронець приватної фірми грубо заважав працювати журналістці та вирвав із рук телефон.

 

Світлана Павленко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися