Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 29 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Журналісти Кременчука стали на захист колеги і закликали мера Малецького, замість переслідувань за критику та публічних образ, вибачитися та усунути виявлені недоліки

 

8 апреля 2020 08:15

«Кременчуцька газета» публікує відкритий лист представників ЗМІ до міського голови Кременчука Малецького.

 

Днями, під час засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації у мерії Кременчука, міський голова Віталій Малецький кілька раз образив редактора газети «Програма плюс» Олександра Курилова.

Така реакція чиновника В.Малецького сталася після того, як О.Курилов написав критичний матеріал про недоліки з розповсюдженням продуктових наборів та піарі представників команди мера на роздачі продуктових наборів від ROZETKA, «НоваПошта.ua» та фонду «Життєлюб».

Мер заявив, що після цього матеріалу Кременчук може перестати отримувати ці проднабори і допустив ряд образ на адресу журналіста. При цьому з вуст керманича міста пролунало, що журналіст – урод та інше.

Такі нападки мера викликали численні обурення у журналістів Кременчука. Вони написали відкритого листа до міського голови Кременчука. «Кременчуцька газета» публікує його без скорочень і інформує, що наш редактор Олег Булашев вже поставив свій підпис під ним.

«Міському голові Кременчука

Малецькому В.О.

пл. Перемоги, 2, м. Кременчук

 

Відкритий лист

Пане Малецький!

Заявляємо про неприпустимість ваших публічних  висловлювань на посаді міського голови, ми оцінюємо їх як:

- переслідування за критику журналіста видання «Програма плюс» Олександра Курилова;

- образу та маніпуляції, спрямовані проти  журналіста.

Факти, на яких базується заява:

Під час засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації, що відбулося 6.04.20 року, ви згадали публікацію Олександра Курилова і при цьому використали такі фрази:

- «Я хочу в кавичках (в лапках) подякувати пану Курилову. Завдяки його наполегливості (в лапках) деякі соціальні проєкти не будуть працювати з Кременчуком» - дане твердження не можливо перевірити, оскільки воно не вказує на конкретний проєкт, а відтак ми оцінюємо його як маніпулятивне;

- «Якщо ми до вас звикли вже, до вашого ідіотизму вже, то люди там ні» - пряма образа;

- «Я прошу зараз офіційний лист підготувати за моїм підписом і роз’яснити, що ця людина трошки хвора» - прослідковується пряма образа та спроба втручання в особисте життя (погроза розголосити в офіційному листі якийсь медичний діагноз);

- «Сьогодні після цього опуса його тисячі людей залишаться без продуктових наборів, тому що він написав ідіотизм», - дане твердження є неконкретним і маніпулятивним;

- «Тут представник СБУ, я прошу перевірити діяльність газети «Програма плюс» як засобу масової інформації, діяльність пана Курилова, його трудові відносини з паном Мельником і з усіма засновниками цієї газети: яким чином вона виходить, хто її фінансує, скільки податків він там сплатив і все інше, і прошу вважати це офіційною заявою, задокументованою через прямий ефір і засоби масової інформації. Фактично саботаж і підривна діяльність пана Курилова», - враховуючи, що до компетенції СБУ не належить перевірка та контроль фінансової діяльності медіа та журналістів вважаємо це залякуванням та переслідуванням за критику;

- «Просто урод, а не журналіст» - пряма образа людини з боку посадової особи місцевого самоврядування.

Оцінка ваших висловлювань:

1.         Ваша поведінка несумісна із Законом «Про службу в органах місцевого самоврядування», який, зокрема, передбачає «турботу про високий рівень культури, спілкування і поведінки, авторитет органів та посадових осіб місцевого самоврядування»;

2.         Ваші висловлювання порушують вимоги статті 24 Закону України «Про інформацію» щодо заборони цензури та заборони втручання в професійну діяльність журналістів і засобів масової інформації:

«Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України».

Вважаємо, що контекст вашого негативного та різко агресивного висловлювання – це переслідування за критику. Варто зазначити, що законодавство про інформацію передбачає цивілізований шлях вирішення суперечок (на випадок, якщо особа не згодна зі змістом публікації): зокрема, це й право на відповідь, і право на спростування недостовірної інформації. Проте ви обрали шлях маніпуляцій, образ та залякування якимись перевірками.

3.         Мусимо нагадати, що ст. 171 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за «вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю». За такі дії, вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, передбачений штраф від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Тож закликаємо вас принести публічні вибачення журналісту Олександру Курилову, не допускати зведення рахунків зі ЗМІ з використанням своєї посади та переслідування за критику, яка ґрунтується на фактах (скрини з сюжету КТРК додаються). Оскільки ви, пане мер, є публічною особою, звертаємо вашу увагу на Постанову Пленуму Верховного Суду України №1 від 27.02.2009 р., суд визначив, що «межа допустимої критики щодо політичного діяча чи іншої  публічної особи є значно ширшою, ніж окремої пересічної  особи.  Публічні особи неминуче відкриваються для прискіпливого висвітлення їх слів та  вчинків і повинні це усвідомлювати».

Тож закликаємо вас, міський голово, замість переслідувань за критику та публічних образ звернути увагу на конкретні недоліки з розповсюдженням продуктових наборів: задля збереження здоров’я літніх людей і недопущення передачі СОVID-19 час благодійної акції».

При цьому редакція «Кременчуцької газети», як і сам О.Курилов у своєму матеріалі просять фірму ROZETKA, «НоваПошта.ua» та фонду «Життєлюб» не припиняти роздачу проднаборів малозабезпеченим кременчужанам і ми готові висвітлювати реалізацію даного проекту.

Нагадаємо, на початку ситуації з коронавірусом мер Кременчука Віталій Малецький не коментував події у місті та не відповідав на запитання ЗМІ.

Він рекомендував журналістам писати запити.

Однак, нагадаємо, ситуація із захворюваністю на коронавірусів в світі і країні змінюється блискавично, а відповідь на запит журналісти чекатимуть п'ять робочих днів. Наприклад, якщо ми запит відправимо сьогодні з важливими городян питаннями, то відповідь отримаємо в кінці наступного тижня. Відповідь цей буде дуже застарілим.

Тож, тоді журналісти направили звернення до Президента України Володимира Зеленьского, губернатора Полтавщини Олега Синєгубова, до Служби безпеки України та інші інстанції. У документі вони вимагали вплинути на міського голову заради отримання інформації, яка цікавить усіх городян. Майже наступного дня ситуація змінилася навпаки і мер почав контактувати з журналістами і відповідати на запитання! 

 

Редакція «Кременчуцької газети»

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться