Кременчугская газета
Среда, 24 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Зневірилися: кременчужани перестали подавати петиції до міської ради

8 февраля 2018 08:00
Зневірилися: кременчужани перестали подавати петиції до міської ради

А у міськраді кажуть, що то просто мода на петиції минула.

Кременчужани, очевидно зневірились в дієвості інституту петицій і перестали таким чином щось просити або навіть вимагати від міської влади.

Жодної електронної петиції не було зареєстровано у 2018 році.

Більш того, остання електронна петиція, яка зареєстрована на сайті петицій Кременчуцької міської ради, опублікована 21 листопада 2017 року. У ній йдеться про скасування пільгового проїзду для пенсіонерів в «годину пік». До кінця збору підписів залишилось декілька днів. Поки що вона набрала 34 підписи із 250 необхідних.

Взагалі ж із січня 2016 року, коли запрацювала сайт електронних петицій в Кременчуці, їх зареєстровано загалом 169. Переважна більшість так і не набрали певної кількості голосів. Та міський голова Віталій Малецький обіцяв спочатку, що буде розглядати всі звернення кременчужан, незалежно чи набрали вони 250 голосів необхідних для розгляду у міськраді. Але все залишилося лише мерською обіцянкою.

Кременчужани тим часом відповіли меру «взаємністю», перейшовши до повного ігнорування інструменту діалогу влади з громадою.

Варто зазначити, у Кременчуці такий діалог спочатку не клеївся. Кременчуцька газета ще у червні 2016 року провела поверхневий аналіз петицій, і з’ясувала, що близько третини на той момент відповідей влади є фактичними відписками. Та й статистики петицій, які мають бути реалізовані, міська рада не вела.

Пізніше, додавання на сайті петицій окремого «вікна» для звернень ситуацію не врятувало. До речі, статус звернення має реальний механізм дії і, на відміну від петиції, передбачає оперативність відповіді органів місцевого самоврядування. Але кременчужани не знають, чим відрізняється звернення від петиції. А у мерії не вважають за необхідне це пояснювати подавачам. Бо, мабуть, з невігласами простіше-спокійніше живеться.

Можливо, зведенню нанівець сайту петицій сприяло і ускладнення алгоритму реєстрації на сайті петицій через BankID. Тоді у мерії пояснювали, мовляв, це потрібно, щоб штучно не «накручувалися голоси». Але із самого початку журналісти швидко довели, що при бажанні складний алгоритм не стане на заваді нечесності подавачів петицій, якщо такі знайдуться. Тим більше, що «накручуй - не накручуй» голоси, петиція не є в Кременчуці методом впливу на владу.

Окремо додамо, що кременчуцький сайт петицій «від народження» кульгав у навігації. Подейкували, що згодом сайт модернізують – зроблять зручнішим. Але…

Хоча мер Малецький тоді так хвалився передовим сайтом петицій в Кременчуці, аж подих перехоплювало…

Втім, напевно тепер можна говорити, що сайт петицій потіснили соціальні мережі, які виявилися більш оперативним способом отримати бажану реакцію влади на проблеми.

«Кременчужани менше стали надсилати петицій, бо це, як мода, була і пройшла», - таку думку висловив секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко.

Він нагадує, коли запроваджувалась система петицій, то був широкий розголос у ЗМІ, а потім про петиції стали згадувати все менше.

«У нас як виходить, у багатьох позиція така, як мене це не стосується особисто, то мені це нецікаво. Звідси і виходить, що багато петицій не набирають підписів», - говорить Юрій Гриценко.

Секретар міськради зауважив, що наразі на сайті Кременчуцької міськради розміщено багато відкритих даних – інформація задовольняє кременчужан.

Та відкидає, що кременчужани перестали писати петиції, бо на них  немає відповідної реакції міської ради.

«Я відслідковував по сайтах міськрад – в інших містах спостерігається теж зменшення петицій», - говорить чиновник.

А ось скарг і листів у мерію Кременчука як від депутатів, так і  від кременчужан – не меншає.

«Ми закупаємо планшети, щоб депутати переходили на нову форму роботи. Забували про паперову писанину, а брали і вантажили на новий портал «Відкрите місто» інформацію», - додає секретар міськради.

Прогнозує, що і той же портал «Відкрите місто» може стати з часом не популярним. Бо теж мода мине.

В словах секретаря міськради є сенс – безперечно.

Та чомусь здається, що у мерії саме і сподіваються на те, що якийсь новітній, на певний момент, дієвий інструмент діалогу з громадою швидко «потухне», бо «мода мінлива».

Наприклад, в мерії ніяк не реагують на кричущу застарілість відкритих громадських слухань, або принаймні, те, як вони проходять у нас. Адже у такому вигляді цей, можливо, колись і передовий інструмент діалогу з громадою, нинішній міській владі до вподоби.

Бо формальний – до нудоти. І традиційно проходить у Кременчуці для «галочки».

 

Світлана Павленко, Ірина Мініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться