
Екологічна дата.
5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища. На сторінці НПП «Пирятинський» науковий співробітник Анатолій Подобайло розповів, чим шкідливе паління очерету, що стається час від час у нашому регіоні:
- Знищуються природні ліси та чагарники на річковій заплаві.
- Вербові та вільхові ліси на заплаві регулюють водний та гідрохімічний режим у річці і є середовищем існування багатьох водних і біляводних тварин і рослин.
- Після сильних пожеж на заплаві молоді верби та вільхи звичайно гинуть, а дорослі дерева - пошкоджуються і в наступні роки швидше гинуть, всихають, уражуються грибковими хворобами.
- Від щорічних пожеж чагарники і різнотравні болота відступають, природні ліси погано поновлюються, поширюються кропивові зарості.
- Головний мінус у цій ситуації - це падіння різноманіття живих організмів: меншає птахів, звірів, комах, а серед рослин - зникають орхідеї, бобівник трилистий та вовче тіло болотне, папороті, осоки та ще сотні рослин, що надають заболоченим лісам вигляду диких, незайманих місць.
- Тому особи або організації, які випалюють суху рослинність на території національного природного парку, цими діями пошкоджують або знищують природні комплекси і порушують законолавство України про природно-заповідний фонд.
Ліна Романченко