Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Зустрічайте у Кременчуці 20-ий Ювілейний Мандрівний Docudays UA:  що побачимо цього року

27 листопада 2023 17:50

Фестиваль документального кіно про права людини в Кременчуці реалізується Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб».

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA подорожуватиме країною! Ювілейний 20 Фестиваль триватиме в Кременчуці з 4го по 10те грудня. Загалом він побуває у 22 областях України. Покази, дискусії та інсталяції відбудуться також за кордоном в Польщі для українських спільнот. 

Фільми Мандрівного Docudays UA — це правдиве й важливе кіно про актуальні виклики сьогодення: перемогу правосуддя, екологічні проблеми, збереження культурної спадщини. Покази фільмів та обговорення відбуватимуться у кінотеатрах, будинках культури, школах та вищих навчальних закладах, кіноклубах і креативних просторах, книгарнях, бібліотеках, а також установах пенітенціарної системи.  

27 листопада відбулась пресконференція Мандрівного фестивалю у Кременчуці. 

Центральна тема 20 Docudays UA — «Образ майбутнього» — це те, що нам варто уявляти і починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість — невідворотнє покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. Про те, як давати раду травмам, зберегти та донести до наступних поколінь пам’ять про загиблих на цій війні рідних і друзів. Про відбудову після нашої перемоги — без пластикових лебедів і розфарбованих шин на газонах і дитячих майданчиках від ОСББ. Про те, як по-справжньому модернізувати наші міста, містечка та села, зробити їх красивими й зручними, сучасними, доступними, орієнтованими на пішоходів — старих і малих, і покалічених війною. Це розмова про те, як очистити наші води й землі від забруднень і мін, які нам у великій кількості залишають окупанти. 

Як кожен і кожна з нас може допомогти відновленню України? На яку підтримку може розраховувати Україна? Зокрема, за відповідями звернемось до Декларації Лугано. «Її основа — сім Луганських принципів, — сказав президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс. — Вони визначають початок процесу відновлення, критерії та методи відновлення». Ми говоритимемо про все це під час фестивалю і в діалозі будемо намагатися сформулювати нову українську мрію. 

Тему 20 Мандрівного Docudays UA творчо відображає головний фестивальний ролик. Його основу створив український художник Микита Лиськов за мотивами власної анімації «Вигаданий пейзаж». Музичний до ролика написав український музикант Антон Байбаков.

Цьогоріч ми обрали мінімалістичний дизайн — просто чистий білий аркуш. Щоб нікому не заважати малювати в уяві власний образ майбутнього. Для підсилення виразності такої ідеї ми створили спеціальний шрифт, його автор — Дмитро Растворцев. Віримо, що в кожному місті, містечку та селі знайдуться свої неповторні образи для поки що білого аркуша паперу. 

Майбутнє неможливе без знання історії, тому команда фестивалю підготувала спецпроєкт — спогади про 20 років роботи Мандрівного Docudays UA. Це буде збірка 5-ти розмов із регіональними координатор(к)ами і засновниками фестивалю. Емоційні розповіді про те, як все починалося, та які знакові українські режисер(к)и та фільми пройшли через фестивальну історію, читайте кожні два тижні на нашому сайті.

Із програми титульного фестивалю Docudays UA, який відбувся у червні в м. Києві, ми відібрали 14 фільмів із 10 країн світу: України, Великої Британії, Франції, Швейцарії, Ірландії, Бельгії, Данії, Польщі, Німеччини та Канади. 8 українських та 6 зарубіжних стрічок, 6  повнометражних і 8 короткометражних. 1 фільм міжнародного авторства має спільне коріння з нашим контекстом. 

Загалом Мандрівний фестиваль в Кременчуці цього річ пропонує глядачам 20 кінопоказів та 5 подій, покази відбуватимуться в Кременчуці, Горішніх Плавнях, Олександрії та Катовіце на базі Центру допомоги мігрантам і біженцям Карітасу Архиєпархії Катовіце.

Стрічкою-відкриттям 20 Мандрівного Docudays UA був обраний фільм «Нескорений Херсон», режисер Устин Данчук. "Нескорений Херсон" – унікальна документальна стрічка херсонських журналістів. 

Історія нашого покоління очима очевидців, щоб разом згадати і стати ще сильніше на шляху до ПЕРЕМОГИ! З початку повномасштабного вторгнення кореспонденти Медіаплатформи "Вгору" попри загрозу життю фіксували все, що відбувалося в місті. Разом із херсонцями вони пережили захоплення обласного центру росіянами, мітинги, окупацію та звільнення рідного міста. У фільмі зібрані унікальні кадри, які показують, якими були ці дні для Херсона та його жителів. Документальні кадри розповідають про події, які назавжди в нашій історії! 

Запрошуємо на відкриття фестивалю 4-го грудня о 18:00 до Театру комедії «МО» (вул. Лейтенанта Кагала, 38). На показ та обговорення завітає частина команди, яка створила стрічку:

  • Ілона Коротіцина, директорка Медіаплатформи "Вгору" (партнера фестивалю).

  • Устин Данчук, режисер. 

  • Ірина Ухваріна, журналістка. 

  • Ліза Жарких, журналістка, ведуча. 

Бажаючих потрапити на відкриття просимо зареєструватися - https://forms.gle/RHKV5toZbzsGbbF7A 

Сім фільмів з програми ювілейного Мандрівного мають яскраві фестивальні історії, нагороди й спеціальні відзнаки. Зокрема, на Амстердамському міжнародному фестивалі документального кіно (IDFA), фестивалі CPH:DOX (Копенгаген) («Аполонія, Аполонія»); Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини One World (Чехія), фестивалі Millennium Docs Against Gravity (Варшава) («Юний Платон»);  DOK Leipzig, Дуйсбурзькому тижні кіно (Німеччина) («Три жінки»); національному конкурсі FIPADOC («Зерна голоду»); та HotDocs у Торонто (4 фільми-переможці Civil Pitch 2.0).

Повний перелік документального кіно 20 міжнародного Мандрівного фестивалю Docudays UA представлений на сайті в розділі Програма

У партнерстві з правозахисною програмою RIGHTS NOW! відбудеться дискусія на тему «Як починати будувати сильну країну вже зараз». Запрошуємо долучитися до обговорення усіх охочих. 

Ми всі віримо в перемогу і мріємо, що після війни Україна стане сильною та процвітаючою державою. Але будувати свою країну потрібно вже зараз, в умовах повномасштабної війни. Російська агресія триває не лише на фронті. Її деструктивний вплив не зупиниться й тоді, коли затихнуть гармати. Тому Україні треба напрацьовувати модель захисту свого інформаційного, політичного, культурного та соціального простору, аби не втратити здобутки, побороти недовіру до влади, корупцію, культурні розриви в соціальних прошарках. 

Як нам відбудовувати свою країну, як посилити європейський орієнтир? Яким буде місце України у світі й до чого можна готуватися вже сьогодні?

Над цими запитаннями поміркуємо разом із політологом, автором книг «Як працює путінська пропаганда» та «Як зробити Україну успішною», Миколою Давидюком та лідером гурту «ВГНВЖ», одним з авторів музичного благодійного проєкту «WARНЯКАННЯ», Антоном Слєпаковим. 

Модеруватиме розмову Олег Овчаренко – фасилітатор діалогів, історик.

Мова дискусії українська. Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.

Зустрінемося 9 грудня о 14:00 у Кременчуці. Адресу зустрічі ми надішлемо зареєстрованим учасникам/-цям. Форма для реєстрації: https://forms.gle/JEwDCLX7JVTfeEyN7 

Ще однією родзинкою фестивалю стане концерт проєкту «WARНЯКАННЯ».

9 грудня о 19:30 запрошуємо почути документально-терапевтичний проєкт «WARНЯКАННЯ» Антона Слєпакова (поезія) та Андрія Соколова (електронний супровід). Проєкт створюється в реальному часі та є певною рефлексією й мистецькою реакцією на повномасштабне вторгнення росії на територію України. Концерт відбудеться за адресою: вул. Майора Борищака, 12 (2-й поверх). Вхід вільний за попередньої реєстрації: https://forms.gle/f5pf5CiVhcqM57FD6

Майже всі фільми фестивальної програми 20 Docudays UA матимуть описові субтитри, а 5 стрічок  — аудіодискрипцію (звукоопис).

За умов воєнного стану, безпека наших глядачів і глядачок — найпріоритетніше завдання, тому ми проводимо офлайнові публічні заходи тільки там, де можна про неї подбати. Детальніше про події буде анонсовано на сторінках в інстаграмі - https://www.instagram.com/travelling.docudaysua.kremen/, фейсбуці – https://www.facebook.com/travelling.docudaysua.kremen, щотижневих публікаціях Фейсбук сторінки Мандрівного і сайту. Також наша команда створила спеціальний додаток-путівник кременчуцьким Мандрівним – ним можна користуватися онлайн або ж завантажити собі на телефон – https://2023-travel-docudays-krem.glide.page/

Щоб отримати детальнішу інформацію про захід, партнерство, а також з питань організації інтерв’ю, звертайтеся до Альони Глазкової, координаторки Мандрівного фестивалю в Кременчуці, [email protected] 

 

Організатори:

Громадська організація «Докудейз»

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

 

* * * 

ХХ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини в Кременчуці реалізується Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб».

Партнери фестивалю в Кременчуці:

Кременчуцька міська публічна бібліотека, Театр комедії МО, Молодіжний центр «Простір Ідей», студія модулярності ERЦGAMMA, арт-хаб «Митецький», культурне об’єднання Кременчука «О’Комова», Молодіжний центр YMCA Kremenchuk/Сімейний центр «Лелека», Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, ГО Лідерка, Центральна міська бібліотека комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області», Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Archidiecezji Katowickiej.

20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

«Докудейз» — це неприбуткова громадська організація, що реалізує культурні та просвітницькі проєкти на перетині кіно та прав людини в Україні та за кордоном. Серед них: Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Мережа кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA DOCU/CLUB, правозахисна програма RIGHTS NOW!, онлайн-кінотеатр DOCUSPACE, платформа розвитку української кіноіндустрії DOCU/ПРО й майстерня документалістики DOCU/КЛАС, а також Міждисциплінарна мистецька програма Docudays UA DOCU/СИНТЕЗ й «Архів війни», започаткований спільно з ініціативою INFOSCOPE.

 

 

Ліна Романченко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися