Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 30 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Звідки і скільки: хто працює прибутково і наповнює бюджет Полтавщини

 

17 жовтня 2021 09:00

Схоже, наша область живе зокрема за рахунок доброї праці компанії «Ferrexpo».

Успішність влади на місцях залежить насамперед від обсягу фінансових ресурсів, якими вона володіє для виконання державних функцій протягом бюджетного періоду. Загальний фонд бюджету Полтавщини у І півріччі 2021 року склав 1 млрд 527 мл грн. Хто ж найбільше наповнює обласний бюджет і якими видами податків? Відповідну інформацію ми отримали з бюджетного комітету Верховної Ради України.

Згідно з нею, 24% бюджету області дає Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (361 млн грн), далі йде АТ «Укргазвидобування» – 8% (113 млн грн), Єрістивській гірничо-збагачувальний комбінат – 7% (109 млн грн). Всі інші наповнювачі обласного бюджету дають по 1% і менше. Ось ті, хто надає близько 1%: регіональна філія «Південна залізниця», ПрАТ «Нафтогазвидобування», ПАТ «Укрнафта», СП «Полтавська газо-нафтова компанія», ПАТ «Укртатнафта», ТОВ «Стасі насіння», філія «Газопромислове управління «Полтавагазвидобування»»...

Загалом ГЗК компанії «Ferrexpo» Костянтина Жеваго наповнюють облбюджет на 32%. Тобто третина бюджету області надходить від компанії «Ferrexpo».

Раніше ми розповідали, хто на Полтавщині сплачує найбільше податків до обласного бюджету. Зараз розглянемо таку статтю бюджету, як податок на прибуток. Це податок, який підприємства сплачують із прибутку, одержаного від реалізації продукції (робіт, послуг), основних фондів, нематеріальних активів, цінних паперів, валютних цінностей, інших видів фінансових ресурсів та матеріальних цінностей, а також із прибутку від орендних операцій, роялті та від позареалізаційних операцій.

Якщо проаналізувати цифри бюджету в розрізі податків до обласного бюджету, то, згідно з планом, у І півріччі 2021 року податок на прибуток мав би скласти 142 млн грн, а по факту становить 386 млн 900 тис грн.

74% (це 286 млн 500 тис грн) цього податку у бюджет області перерахували підприємства компанії «Ferrexpo» – Полтавський та Єристівський ГЗК.

Згідно з офіційною інформацією, 5 млн 300 тис грн в бюджет направила Кременчуцька тютюнова фабрика, 2 млн 500 тис грн – Кременчуцький завод технічного вуглецю.

Загалом дев'ять інших великих компаній сплатили у І півріччі 16% податку на прибуток.

Ми не бачимо тут таких потужних промпідприємств Кременчука, як от «Укртатнафта» чи Крюківський вагонобудівний завод. Виходить, ці підприємства або працюють неприбутково, або є інші причини для несплати податку.
Незрозуміло, чому підприємства нафтогазовидобувної галузі не платять податки на прибуток. Невже, видобуваючи мільярди кубометрів газу, вони працюють зі збитками?

Тож, саме стаття бюджету області «податок на прибуток» показує, хто як працює, і за чиї кошти живе область. Схоже, Полтавщина живе зокрема за рахунок доброї праці компанії «Ferrexpo», і це розуміють керівники регіону.

«У нас цього року спостерігається значне зростання податку на прибуток. Загалом це засвідчує, що економіка в Полтавській області відновлюється після минулого, провального року, де ми не виконали бюджет. Тому ми вдячні всім підприємствам, які працюють і сплачують податки до бюджету, і, безумовно, таким потужним підприємствам і компаніям, як «Ferrexpo», – говорить перший віце-губернатор Дмитро Лунін.

«Дякую компанії «Ferrexpo» за поповнення бюджету області. Це соціально-відповідальний бізнес! І повірте, обласні заклади в усіх районах кошти з обласного бюджету отримають. Окрім того, кошти в громади потім надійдуть через певні обласні програми, як от «Питна вода Полтавщини», «Дітям Полтавщини – якісне харчування» (для закупівлі харчоблоків), також будуть профінансовані роботи з облаштування багатофункціональних спортивних майданчиків...
Усі громади області мають бути безмежно вдячні всім платникам податків, бо саме через наповнення бюджету такими промисловими гігантами, як компанія «Ferrexpo», що дають перевиконання бюджету, обласні кошти потім розподіляються на утримання комунальних закладів, реалізацію обласних програм, надходять в об’єднані територіальні громади та на формування бюджету розвитку», – зауважив голова обласної ради Олександр Біленький.

Він нагадав, що під час останньої сесії депутати перерозподілили 629 млн грн обласного бюджету.

Хто на Полтавщині сплачує найбільше податків до обласного бюджету

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися