
Також стало відомо що фірма екс-«свободівця» Сергія Галати, котрий себе позиціонує українським патріотом, користується одразу двома банківськими рахунками в банку країни-окупанта «Сбербанк». Така обставина є нищівною для політичного іміджу Галати.
Меру Кременчука Віталію Малецькому, начальнику УЖКГ Івану Москалику та фактичному власнику фірм «Легбудпроект» та «Будівельний дім «Будівництво», екс-свободівцю Сергію Галаті правоохоронці закидають створення злочинної схеми з отримання неправомірної вигоди та розкрадання бюджетних коштів.
Про це Кременчуцька газета дізналась з Єдиного державного реєстру судових рішень, де оприлюднено рішення Октябрського районного суду міста Полтави по кримінальному провадженню № 12017170090001090 від 21.03.2017 року.
Мова йде про 15 судових рішень, сім з яких датовані 5 липня, а інші вісім – від 6 червня поточного року.
Саме ж кримінальне провадження розпочато за фактом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів розпорядниками бюджетних коштів м. Кременчука та Кременчуцького району, які вступили у злочинну змову зі службовими особами суб’єктів підприємницької діяльності.
«Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи розпорядників бюджетних коштів м. Кременчука та Кременчуцького району за період 2016-2017 р.р., вступивши у злочинну змову із службовими особами суб’єктів підприємницької діяльності, умисно, з корисливих мотивів, вносять до актів виконаних робіт Ф КБ-2в та КБ-3 завідомо неправдиві відомості, які у подальшому стають підставою для перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок суб’єкта господарювання за роботи, товари чи послуги, які фактично не виконані, виконані не у повному об’ємі з використанням матеріалів, які не передбачені умовами проектно - кошторисної документації, або за матеріали, які придбані по значно завищеним цінам, чим спричиняють збитків місцевому бюджету», - так слідчий Полтавського райвідділення поліції зазначив загальну фабулу кримінальної справи.
Простіше кажучи, мова йде про класичну схему розкрадання чиновниками та офіційним підрядником бюджетних коштів під час виконання будівельних робіт. По офіційно підписаних та закритих актах виконаних робіт все виглядає чудово, а по факту – десь зробили менше, ніж потрібно, десь використали дешеві матеріали замість коштовних.
Скоріше за все, різницю між фактичними та офіційними витратами організатори розкрадання «поклали собі у кишені».
Про те, хто саме є учасником схеми, мова йде нижче.
«Згідно з наявною оперативною інформацією посадові особи Кременчуцької міської ради, а саме міський голова м. Кременчука (Віталій Малецький – ред.) з начальником управління житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради (Іван Москалик – ред.) та фактичним власником підрядної фірми ПП «Будівельний дім «Будівництво» та ТОВ «Легбудпроект» (Сергій Галата – ред.), який проводить ремонтно-будівельні роботи за бюджетні кошти на території м. Кременчука, розробили злочинну схему по отриманню неправомірної вигоди та розкраданню бюджетних грошових коштів», - неодноразово зазначив слідчий поліції у своїх поданнях до Октябрського районного суду, де просив дозволи на проведення різноманітних слідчих дій по справі.
Слід вказати, що функціонування даної злочинної схеми розслідує не один, а декілька слідчих.
Це може пояснювати нещодавню роздратованість мера Віталія Малецького, котрий дуже часто скаржився на працівників Департаменту захисту економіки Нацполіції.
Виходячи з аналізу вказаних судових рішень, якими слідчому поліції надані дозволи на проведення певних слідчих дій, можна дізнатись про інтерес правоохоронців до Управління капітального будівництва Кременчука, УЖКГ, КАТП-1628 та дитсадка № 32.
Останній заклад вигулькував в інформаційному просторі ще торік через скандал із дахом, який протікав через непрофесійні дії будівельників пана Галати.
Новиною для Кременчуцької газети є виконання в 2016 році галатівською ПП «Будівельний дім «Будівництво» робіт з будівництва споруд для КАТП-1628.
Очікувано, що слідчий зацікавився доступом до інформації по банківських рахунках галатівських фірм «Легбудпроект» та ПП «Будівельний дім «Будівництво».
Й тут виникла несподіванка: виявляється, фірма екс- свободівця Сергія Галати, котрий себе позиціонує українським патріотом, користується одразу двома банківськими рахунками в банку країни-окупанта «Сбербанк»(!). Мова йде про ТОВ «Легбудпроект».
Така обставина є нищівною для політичного іміджу Галати.
Марина Соловей





























































