Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Багатогодинні тренування та велике бажання стали запорукою перемоги школярів на Міжнародних олімпіадах

23 березня 2024

Кременчуцькі переможці та учасники змагань найвищого рівня розповіли про те, що, на їхню думку, допомогло їм отримати чудові результати.

Останнім часом ми чуємо про успіхи кременчуцьких школярів, які виборюють нагороди навіть на міжнародному рівні. Навчальний рік ще не закінчився, а учні міських навчальних закладів, наприклад, наукового ліцею «Політ», що при Кременчуцькій гуманітарно-технологічній академії, мають декілька призових місць на міжнародних олімпіадах. Ми поспілкуватися з нашими розумниками та дізналися, скільки часу необхідно витрачати щодня, щоб досягти високих результатів.

Ліцеїстка 10-го класу ліцею Вікторія Лаврова нещодавно привезла з Міжнародного дівочого кубку з програмування в Індії «ICPC AlgoQueen 2024 – The Girl’s Programming Cup 2024» бронзову медаль.

Для дівчини це перша перемога такого масштабу, адже здобувала її поміж близько 130 суперниками з різних куточків світу.
За словами кременчужанки, у вирішенні олімпійських завдань їй допомогло логічне мислення. До цього з 8-го класу мала досвід використання мови програмування «Скретч», що здебільшого призначена для створення комп'ютерних анімацій, презентацій, ігор та розв'язання математичних задач. А з 8-го класу Вікторія декілька разів на тиждень ходить на додаткові заняття до викладача інформатики у цьому закладі Валентина Мельника.

Зараз ліцеїстка готується до фінального туру Всеукраїнської олімпіади з інформатики, яка має відбутися у квітні цього року.

11-класниця Софія Литвиненко з цього ж Міжнародного дівочого кубку з програмування в Індії привезла срібну медаль.

Переможниця розповіла, що напередодні до олімпіади готувалася близько 10 годин.

«Це стало можливим завдяки гарній підготовці, яку отримала від свого вчителя, та постійному розв’язуванню задач, адже до цього потрібно звикнути. Як і вміти застосовувати різні алгоритми, вчити нові теми, шукати нові підходи до розв’язування», – ділиться Софія.

Минулого року вона стала призером Всеукраїнської олімпіади з інформатики, де виборола третє місце. Також у поточному році Софія зайняла ІІІ місце на Все­українській інтернет-олімпіаді з цього ж предмету.

Загалом дівчина ще з 7-го класу готувалася та брала участь у олімпіадах з інформатики, математики, а для цього відвідувала додаткові заняття з предметів, які сприяють розвитку логіки.

«У мене з дитинства виходило олімпіадне розв’язування математичних задач, що перекликається з інформатикою та створенням алгоритмів у завданнях. А з 10-го класу вступила до ліцею, адже знала, що тут є хороша підготовка до програмування, саме це мене і цікавило», – її слова.

Зараз Софія готується до Всеукраїнської дівочої олімпіади з інформатики.

Софія Мельник – багаторазова переможниця Всеукраїнських олімпіад з інформатики та обласних олімпіад з математики.

Представляла ліцей «Політ». Зараз дівчина–студентка Національного університету ім. Т.Г.Шевченка, де дистанційно вивчає інформатику. Ще за шкільних років вона перемагала у Європейській юніорській олімпіаді у Болгарії. Також заклад пишається трирічною участю дівчини у Міжнародній олімпіаді з інформатики (у 9, 10 та 11 класі) – тоді Софія привозила срібні медалі. Цього ж року в Індії кременчужанка виборола першість – привезла золото.

Переможниця вважає, що головний секрет її успіху – у щоденних додаткових заняттях з інформатики ще у шкільні роки зі своїм вчителем Валентином Мельником.

Адже почала вона займатися програмуванням ще з 9 років. І це не дивно, тому що тато і був її вчителем. Сьогодні для кременчужанки це стало професією життя.

«У ліцейний час займалася з 14.00 до 17.00 або 18.00-ої вечора. Також інколи навчалася вдома додатково у вихідні. Коли випустилася з ліцею, програмуванням займалася менше, оскільки більше працювала над пошуком роботи. Тож навіть зараз, не так активно займаючись олімпіадним програмуванням, вдається перемагати», – говорить Софія Мельник.

10-класник цього ж ліцею Назар Вишняк декілька місяців тому отримав високий результат у юніорській олімпіаді з інформатики «InfoCup», що проходив у Румунії.

У ній він брав участь від Збірної України. Загалом же тоді змагалося 130 учасників з різних країн.

«Відбір на «InfoCup» відбувався у дещо інший від олімпіад спосіб. Так, в Україні пройшла Всеукраїнська юніорська олімпіада з інформатики. Далі за підсумками обрали у три етапи 30 найкращих учасників, а із них ще 12. Також умовою був вік – учасники мали бути не старшими 2008 року народження», – розповів хлопець.

Ще у 9-ому класі Назар також приймав участь у Всеукраїнській олімпіаді, де отримав диплом ІІ ступеня.

Сьогодні ж, після нещодавньої перемоги і у обласній олімпіаді, готується до ще однієї Всеукраїнської олімпіади з інформатики, яка відбудеться наприкінці березня, та до відбору на Балканську олімпіаду з інформатики.

Секретом успіху він називає «підготовку з Валентином Івановичем та тяжку працю».

Адже хлопець щодня близько 4 годин займається програмуванням і по декілька годин на вихідних.

Нещодавно ліцеїст «Польоту» Богдан Шеметов показував свої знання від збірної України у Міжнародній олімпіаді з хімії, фізики та біології у Королівстві Таїланд.

Проходила вона з 31 листопада по 10 грудня, змагалися 310 учасників.

Україна брала у ній участь другий раз, звідти привезла 4 срібні медалі, із них одна – у Богдана.

Посиленою підготовкою з хімії та фізики хлопець займається з 8-го класу, коли почав посилено вивчати ці предмети.

«Але якщо розглядати ту підготовку, яку нам організовувала Мала Академія наук, то вона розпочалася у липні. Далі були відбори на цю олімпіаду в Києві. Потім нас готували всю осінь: з фізики, хімії, біології, перед від’їздом нас зібрали у Києві, де ми удосконалювали практичні навички – по 2 дні на кожен предмет. І уже тоді ми вирушили у Таїланд», – розповідає Богдан.

Олімпіадна кар’єра Шеметова почалася ще з 3-го класу – з першої перемоги на змаганнях з математики. Раніше хлопець жив і навчався у Харківському фізико-математичному ліцеї. Однак у 2022 році він з родиною переїхав до нашого міста.

«З самого дитинства я найбільше вчив саме математику, а тоді учитель хімії вкрав моє серце і почалася моя історія з хімією», – коментує Богдан.

Цьогоріч, у березні, ліцеїст пройшов відбіркові змагання на Європейську олімпіаду з експериментальної науки EOES (European Olympiad of Experimental Science). Вона відбудеться 7-17 квітня 2024 року у Великому Герцогстві Люксембург.

Підготуватися до наступних змагань йому допомагає не тільки Валентин Мельник, а й ще один вчитель – Сергій Джавахішвілі.

Тож бажаємо Богдану, як і іншим розумникам, отримати новий корисний досвід, як і нових перемог!

Нагадаємо, Секрет успіху кременчуцьких розумників, які гідно пройшли Всеукраїнські олімпіади

Ліна Романченко

Фотоколаж зроблено з особистих світлин, що надали наші співрозмовники

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися