Кременчугская газета
Четверг, 18 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Благоустрій Кременчука» знає, як «косити» гроші кременчужан-платників податків

30 октября 2017
«Благоустрій Кременчука» знає, як «косити» гроші кременчужан-платників податків

«Досить нехитрими маніпуляціями з бюджетними коштами було загалом витрачено 810 012 грн...»

Досить цікавий приклад освоєння бюджетних коштів прослідковується у діяльності КП «Благоустрій Кременчука». Це виявили учасники громадської організації «Кременчуцький антикорупційний центр».

Керівництво  комунального підприємства вирішило провести декілька закупівель з метою залучення до виконання робіт з благоустрою третю особу. Про таке йдеться на сайті держзакупівель «Прозорро»:

- 02.06.2017 - «Послуги щодо поточного покосу трави, бур'янів та карантинних рослин на території м.Кременчука», строк надання послуг з 01 червня по 31 липня 2017 року;

- 02.06.2017 - «Послуги щодо поточного видалення порослі на території м.Кременчука»,строк надання послуг з 01 червня по 31 липня 2017 року.

Замовником послуг та організатором тендеру виступило КП «Благоустрій Кременчука», єдиним виконавцем по цим послугам – ФОП Кириленко Павло Сергійович. Сума обох договорів, укладених в межах зазначених закупівель, вражає своєю ювелірною точністю – вартість кожного становить 199 995 грн.

Тут варто відзначити, що згідно з чинним законодавством допороговою вважається закупівля до 200 000 грн. (для товарів та послуг), якщо сума більша – необхідно проводити відкриті торги за участю щонайменше 2-х учасників, які будуть боротися за виграш у тендері шляхом пропозиції найменшої ціни. У випадку ж проведення допорогової закупівлі (як то у цьомуу випадку), замовник, тобто комунальне підприємство, може самостійно, за власним побажанням обрати будь-яку особу і підписати з нею договір.

Окрім того, що отримуючи кошти з міського бюджету на фінансування фонду заробітної плати та утримання досить значної кількості працівників, обов’язки яких включають в себе виконання зазначених вище послуг, які стали предметами закупівлі, члени тендерного комітету від КП «Благоустрій Кременчука» порушили норми Закону України «Про публічні закупівлі».

Так, порівнявши різні за назвою предмети закупівлі (в одному випадку – покос трави та бур’янів, в іншому – видалення порослі), чітко вбачається, що послуги, які виконував ФОП Кириленко П.С., по суті однакові. Це, в свою чергу, прямо порушує ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі». А саме – замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів (відповідальність за вказане порушення встановлена ст. 164-14 КУпАП).

Проте це не в перше, коли представники КП «Благоустрій Кременчука» залучають пана Кириленка виконувати послуги шляхом проведення сумнівних тендерів.
Так, 3 листопада 2016 року КП «Благоустрій Кременчука» та ФОП Кириленко П.С., в межах проведеної допорогової закупівлі, уклали «Договір підряду на виконання капітального ремонту зелених насаджень (видалення аварійних, сухостійних, фаутних дерев та омолоджувальна обрізка дерев) в місті Кременчуці» на суму 49 тис. грн, строк дії договору 2 місяці – з 03.11.2016 по 31.12.2016.

Сума не досить велика, але це був тільки початок, адже 30 листопада 2016 року керівництво комунального підприємства вирішило укласти додаткову угоду та збільшити загальну суму договору до 300 000 грн. Задля того, щоб не оголошувати проведення відкритих торгів (так як зазначена сума перевищує законодавчий поріг у 200 000 грн. для товарів і послуг), тендерний комітет КП «Благоустрій Кременчука» вирішив віднести дану категорію закупівель до «Робіт», так як згідно ЗУ «Про публічні закупівлі», роботи вважаються допороговими, якщо не перевищують 1,5 мільйона гривень.

Проте найцікавіше попереду.

«Бажаючи ще трохи збагатити вказаного підприємця Кириленка, а працівникам КП «Благоустрій Кременчука» дати змогу трохи перепочити, керівництвом комунального підприємства знову ж таки була проведена допорогова закупівля від 23 грудня 2016 року (строк дії – до кінця 2016 року) з тою самою назвою «Договір підряду на виконання капітального ремонту зелених насаджень (видалення аварійних, сухостійних, фаутних дерев та омолоджувальна обрізка дерев) в місті Кременчуці»  на суму 110 022 грн. Але в даному випадку, не зважаючи на те, що закупівля за аналогічним предметом та назвою вже проводилася раніше, члени тендерного комітету КП «Благоустрій Кременчука» передумали відносити таку закупівлю до категорії «Роботи», а визначили її вже як «Послуги», - відзначають антикорівці.

За їх даними, ситуація така ж сама, як і з тендерами щодо покосу трави, бур’янів та видалення порослі – один і той самий предмет закупівлі (в даному випадку навіть не переймалися щоб назвати їх по різному) поділили на 2 частини, трохи погралися з поняттями «Роботи» та «Послуги», аби в жодному разі ніяка особа, окрім Кириленка П.С. не змогла взяти участь у закупівлі, та вправно витратили кошти міського бюджету, не зважаючи на те, що обрізку та видалення аварійних дерев мають проводити самі працівники КП «Благоустрій Кременчука».

«Такими досить нехитрими маніпуляціями з бюджетними коштами було загалом витрачено 810 012 грн., які в свою чергу, могли б бути використані на реальні потреби громади м. Кременчука», - йдеться у дослідженні громадської організації «Кременчуцький антикорупційний центр».

 

За матеріалами ГО «Кременчуцький антикорупційний центр»

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться