Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Це третій колектив, яким керую і який отримав звання народного» - керівник дівочого духового оркестру «Роксолана» Віктор Квітка

26 лютого 2024

Ексклюзивне інтерв’ю.

Сьогодні, у день підтвердження звання Народного дівочого духового оркестру «Роксолана» Кременчуцької науково-гуманітарної академії ім. А.Макаренка, свій ювілей святкує диригент, засновник оркестру, Заслужений працівник культури – Віктор Федорович Квітка. Сьогодні йому – 70 років.

Привітати майстра і сам оркестр приїхали гості з області, зокрема, з Полтавського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи та з управління культури Кременчуцької міської ради. Також вітали маестро зі сцени ведучі заходу та очільниця академії Леся Крупіна.

Адже із самим оркестром Віктор Федорович уже понад 24 роки. Хоча це - не єдиний оркестр, який після роботи з ним отримав звання Народного.

Перед концертом Кременчуцькій газеті вдалося поспілкуватися з диригентом та дізнатися чимало цікавинок продане музичне дітище.

- Ще раз вітаємо вас як очільника оркестру з підтвердженням оркестру звання Народного і з Вашим днем народження сьогодні.

- Звання у нас давно, з 2003 року, але сьогоднішній рік - це тоді, коли ми підтверджуємо звання, кожні три роки.

- Що стало стимулом, хто запропонував отримати це звання, вам його надати і як все склалося?

- З 2000 року ми працювали, приймали участь у всіляких конкурсах та фестивалях. Дійшли до такого рівня, що треба було вже якось вирішувати це питання, щоб колектив мав звання народного. У цьому нам допоміг наш колишній директор Іван Васильович Гальченко. Ми підготувалися, приїхала комісія, нас оцінили, ми дали концерт і нам присвоїли звання народного колективу.

- З чого конкретно починалася особисто ваша робота в «Роксолані»?

- Тоді у мене був інший оркестр у Олександрії і мене запросили, щоб я зробив такий колектив у Кременчуці, в педагогічному коледжі. Ну, так і вийшло, що зараз ми маємо свій рівень тут, у Кременчуці.

- Коли ви зрозуміли, що це ваш хист - бути диригентом? І, можливо, якимось музичним інструментом володієте?

- Ну, починав я грати в самодіяльному духовому оркестрі, коли ходив ще у сьомий клас. Це було в Олександрії. Закінчив вісім класів, мені сподобалась ця справа, і я пішов навчатися в Олександрійське культосвітнє училище. Закінчив училище, і в мене завжди була така мрія - працювати з дітьми, навчати їх грати в музичній школі. І коли після армії я прийшов... Біля Олександрії є таке селище Димитрове, зараз воно називається Олександрійське. Там я почав працювати викладачем по класу духових інструментів в музичній школі. Там також працював з дітьми шкільного віку, і також зробив там колектив, який теж отримав звання народне. Ну тоді так сталося, що я змінив місце роботи, став працювати в Олександрійському педагогічному коледжі. І там також зробив колектив, який теж отримав звання народного. Ну і зараз, з 2000 року, це вже третій колектив, яким я керую і який отримав звання народне.

- Назва «Роксолана» – це ваша ідея була?

- Так. А чому так? Не знаю, якось думали, всілякі були варіанти, але зупинились на «Роксолана». Адже вона – це наша українська героїня по нашій історії.

- Скільки у вашому оркестрі задіяно інструментів і скільки учасників?

- Ну, учасників взагалі повинно бути 40 людей. Ну, так ми думаємо і мріємо так про це. Але в зв'язку з тим, що зараз дуже складно у нас, нас трошки придушив і ковід, і тепер війна. Для нас, для мистецтва, дуже важко працювати онлайн. Це майже неможливо, але якось намагаємося триматися на якомусь рівні.

- Скільки інструментів, нагадайте, і назвіть їх..

-  У нас є всі інструменти духової партитури. Починаючи від флейти. А далі кларнети, саксофони, труби, тромбони, баси, баритони ударні.

- Знаємо, що інколи у вашому складі є хлопці. Пам'ятаємо, як у вас учасником був Віктор Лавриненко. А хто зараз?

-  Значить, наш колектив складається суто з дівчат. І так було спочатку засновано, що це дівочий колектив. Ну, трапляються у нас хлопці, дуже яскраві у своєму музичному розумінні. І я думаю, що якщо вони грають на барабанах, і тоді тягають ці барабани на сцену, то це якраз робота для хлопців. І вони нам загальну картину, звичайно, не псують.

- От бачимо у вас хлопець. Представте його.

 - Це студент нашої академії Тищенко Максим. Він з нами зовсім недавно, тільки в цьому році. І треба, щоб був у нас хлопець. Це як розбавить нашу. Знаю, що раніше у вас були переважно учасниці з коледжу. Чи є зараз з ліцею?

- Ваші вихованці починають грати на інструменті самі, без музичної освіти до цього?

- У нас всі приходять до нас без музичної освіти. Або є музична освіта, але не духовий інструмент. Наприклад, скрипка, або фортепіано, або баян. І все ми починаємо з нуля працювати з дітьми, можна сказати, в духовій справі, то це з нуля.

- Скільки країн з спочатку заснування «Роксолана» об'їздила?

- Ми були п'ять разів в Італії, на Сицилії, були в Молдові, у Франції три рази, були у Польщі багато разів,  в Єгипті, в Південній Кореї, в Китаї.

- Розкажіть про ваш новий проєкт Роксі Бенд.

- Те, що ви бачите зараз на сцені – це зараз колектив, наш повний склад. Але у нас на базі цього колективу є такий колективчик, який називається «Роксі Бенд», от слово «Роксолана», а «бенд» – це вже скорочений склад. Ви його сьогодні побачите, вони будуть виступати. Це дівчата – частина колективу. Це ті дівчата, які найкращі. Це так сказати родзинка нашого складу – роксі-бенд.

- Які найближчі плани на майбутнє?

- Найближчі плани – щоб війна закінчилася, тоді будуть плани. А взагалі, в нас є запрошення на кінець серпня до Франції на фестиваль. Ну, а як воно буде, подивимося, побачимо.

Нагадаємо, Дівочий духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцької академії ім. А.Макаренка підтверджує звання Народного

 

Ліна Романченко

Відео, фото Микити Ліцкевича

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися