Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Екс-депутатка Кременчуцької райради "пішла" до суду

2 серпня 2021

Судова справа.

 

27 липня суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олександр Гусач з участю прокурора Ульванської М.В., розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно громадянки України, екс-депутата Кременчуцької райради Ірини Чали за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог фінансового контролю».

Як сказано у постанові суду, жінка була депутатом Кременчуцької районної ради Полтавської області сьомого скликання і вона є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

26.11.2020 відбулася перша сесія Кременчуцької районної ради Полтавської області восьмого скликання, на якій прийнято рішення «Про підсумки виборів депутатів Кременчуцької районної ради Полтавської області та визнання їх повноважень, про складання присяги депутатами Кременчуцької районної ради Полтавської області».

Таким чином, повноваження депутата Кременчуцької районної ради Полтавської області сьомого скликання припинились 26.11.2020.

Оскільки І.Чала 26.11.2020 припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, то остання зобов`язана була подати декларацію перед звільненням не пізніше 23:59:59 24.12.2020.

Однак, відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, екс-депутатка подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого лише 16 год. 33 хв. 07.04.2021, тобто несвоєчасно, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні жінка свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КупАП визнала, не заперечувала факт несвоєчасного подання декларації перед звільненням.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення екс-депутатки  адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП підтримала, просила притягнути останню до адміністративної відповідальності застосувавши мінімальний штраф.

Заслухавши думку прокурора, пояснення екс-депутатки, дослідивши матеріали справи, суддя  визнав жінку винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та наклав на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Також суддя стягнула з екс-депутатки судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.

 

Клим Соколов

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися