Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 22 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Фракція БПП у Кременчуцькій міськраді: чи можна бути одночасно взірцем і порушником?

20 февраля 2018
Фракція БПП у Кременчуцькій міськраді: чи можна бути одночасно взірцем і порушником?

Деякі депутати із фракції БПП показують зразково заповнені декларації - і їх можна назвати взірцями відкритості по відношенню до виборців. Троє депутатів із фракції займаються бізнесом. Чи заробляють вони на бюджеті? Давайте розбиратися - пише nikorupciji.org.

Фракція БПП у Кременчуцькій міській раді представлена 5 депутатами, троє із них мають корпоративні права - це Олександр Яцина, Руслан Ульянов та Віталій Котляр.

Депутат Олександр Яцина у Кременчуцькій міськраді не перший термін. Він був депутатом від партії “Вітчизна” у минулому скликанні, а тепер - член БПП “Солідарність”. Олександр Олександрович, ідучи на вибори, задекларував внесок у статутний фонд у сумі 1673166 грн. І це тоді, коли електронного декларування не було і за недостовірні відомості не передбачалося суворе покарання! Як бачимо із “паперових” декларацій-2014, одиниці кременчуцьких депутатів-бізнесменів вказали внески у статутні фонди підприємств. Через два роки Олександр Яцина в Е-декларації підтвердив старий запис і вказав назву фірми -  це "ТРАНЗИТ-СЕРВІС". Бюджетних замовлень немає - показують реєстри.

У 2016 році в депутата з’явилося іще два ПП: “Все буде добре” і “Гості” із сумарним статутним фондом понад 6 млн.грн. У декларації вони вказані. Ці підприємства теж не працювали із бюджетними грошима.

Членів родини в е-декларації депутата немає. Ідучи на вибори, Олександр Яцина вказував в автобіографії сина - Олександра Олександровича. Про себе писав, що неодружений, хоча в декларацію вписав дружину Світлану Афанасіївну і її внесок у статутний капітал. Враховуючи цю інформацію, можемо проаналізувати бізнес близького оточення депутата. Світлана Яцина є співзасновницею і керівницею ТОВ “Асмера”. За даними реєстрів, фірма не працює із бюджетними грошима. Прізвище Яцина Олександр Олександрович також бачимо у записі про ТОВ “Спектр-Кременчук”, де співзасновницею є депутатка від “Батьківщини” Ольга Шляхова.

Депутатів нерідко обвинувачують в тому, що вони використовують свої повноваження не тільки для інтересів громади, а й для спрямування бюджетних потоків у власний бізнес. Чи це так погано, коли говоримо про підтримку місцевого підприємництва? Звісно, треба розвивати місцевий бізнес, але й забезпечувати здорову конкуренцію. Ніхто не буде заперечувати, що громада має право запитати депутатів, чи працюють вони із державними замовленнями, чи користуються монопольним правом єдиного підрядника і наскільки вартість товарів/послуг виправдана.

Як вказано в декларації Руслана Ульянова, він є бенефіціарним власником: ПП "Адвокатська контора Ульянова", ТОВ "Юридична фірма Ульянов і Чернявський", ЗАТ "Побутовий комбінат "Промінь".

У 2016 році дружина Руслана Ульянова надавала юридичні послуги як самозайнята особа комунальним підприємствам «Кременчукводоканал» та «Благоустрій Кременчука» на загальну суму 280000 грн. До цього в Юлії Ульянової не було таких вартісних договорів із кременчуцькими комунальними підприємствами. За декларацією Руслана Ульянова за 2014р, дохід дружини становив близько 63 тис.грн., а в 2016 р. піднявся до 1,2 млн.грн. Різке зростання доходу Юлії Ульянової співпало в часі із приходом її чоловіка у міську раду. На цей факт звернула увагу громадська активістка Ольга Тищенко, коли готувала подання про кандидатів у Верховний суд України до Громадської ради доброчесності. У висновку ГРД йдеться про те, що Юлія Ульянова як самозайнята особа надавала юридичні послуги комунальним підприємствам Кременчука в 2015р. на суму 35 тис.грн, а в 2016р. - на 280 тис.грн.

У самого Руслана Ульянова заробітна плата і дохід від підприємницької діяльності різко впали після обрання депутатом. В декларації-2014 це було 501 тис.грн/рік, а в декларації-2016 сумарно близько 30 тис.грн/рік.

З відкритих джерел відомо, що в 2017 році ПП “Адвокатська контора Ульянова”, якою керує дружина адвоката Юлія Ульянова, надавала послуги Білецьківській сільраді (84000 грн). За даними реєстру судових рішень, у Білецьківської сільради була одна судова цивільна справа в 2017 році. Але в 2018 році сільрада забезпечила собі більш потужний юридичний супровід та уклала нові договори з "Адвокатська контора Ульянова" (84000 грн), окремо з ФОП Ульянова Ю.А. (48000 грн) і Адвокатським бюро Близнюка (96000 грн).

ЗАТ "Побутовий комбінат "Промінь" не отримував державних замовлень. Підприємство розташоване за адресою вул.29 Вересня, 7, керує ним Оксана Ульянова. За цією ж адресою розташоване й ТОВ “Прання”, ним керує теж Оксана Ульянова. Депутат на даний час не пов’язаний із ТОВ “Прання”, у якого з 2017-го року почався ріст виручки завдяки бюджетним замовленням: навчальні заклади замовляли послуги прання сумарно на 166 тис.грн у 2017-му році та 162 тис.грн у 2018-му році.

Віталій Котляр - представник крупного бізнесу, володіє акціями підприємств, зареєстрованих в Панамі, Великобританії, Північній Ірландії. Один із небагатьох депутатів не лише міста, а й області, хто задекларував коштовні особисті речі: телефон Vertu (420 тис.грн) і годинник Rolex (435 тис.грн).

Віталій Котляр депутатствує не вперше. У минулому скликанні працював у міськраді як представник Компартії України. Ідучи на вибори в 2015р., задекларував мільйонні доходи і заощадження, але внески у статутний капітал підприємств не вказав взагалі. В Е-декларації Віталія Котляра вказано корпоративні права ТОВ "Дормаш Групп", але пустим залишився розділ про юросіби, де він є бенефіціаром, хоча у реєстрах вдалося знайти три таких підприємства:  ТОВ "Фірма Гемма Плюс", ТОВ "Кременчуцький завод будівельної техніки", ТОВ “Дормаш груп Україна”. Бюджетних замовлень не отримували.

Дмитро Лозовик є депутатом і керує Крюківською адміністрацією. За сумісництвом працює в Кременчуцькому національному університеті. Власного бізнесу не має. В усякому разі - офіційно. Його пов’язують із пропагандистським сайтом “Кременчуг.Тoday” команди Малецького-Шаповалова. І не дарма. Дмитро Лозовик задекларував нематеріальний актив- товарний знак. На сайті “Укрпатенту” можна знайти підтвердження для торгового знака Кременчуг.Тoday, де зазначено і власника - Лозовика Дмитра Борисовича.

Андрій Почтовюк - депутат і декан факультету економіки і управління Кременчуцького національного університету. У декларації вказує членів родини - дружину, дочку, сина. Корпоративних прав немає. Недолік Е-декларації Андрія Почтовюка - джерелом доходу він вказав самого себе, а не університет, де працює. Так само - і місце роботи дружини та стипендія сина.

Говорячи про фракцію БПП у Кременчуцькій міськраді, варто згадати і Віктора Калашника. Наразі він позафракційний, але був номером першим, бо очолював Кременчуцьку міську організацію БПП “Солідарність”. Віктор Васильович теж не новачок в органах місцевого самоврядування. У минулому скликанні він був представником “Батьківщини”, отримав портфель заступника міського голови, залишивши посаду керівника ТОВ “Торгово-розважальний центр” (співзасновниця - Юлія Погрібна, дружина Андрія Погрібного, із яким Калашник разом працював у команді Олега Бабаєва).  Зараз Віктор Калашник очолює місцевий центр зайнятості, у декларації цінних паперів чи акцій немає, офіційно з бізнесом не пов’язаний, але архіви зберігають його ім’я. У кінці 90-х Віктор Калашник став засновником ПП “Компанія “Краяни”, основний вид діяльності - виробництво продуктів нафтоперероблення. Згодом Віктор Васильович вийшов із засновників, тепер керівником і засновником є його син Євген. Бюджетних замовлень фірма не виконує. Ім’я та прізвище Євгена Калашника вказано в кількох фірмах, де він був засновником або керував. Це підприємства будівництва, управління нерухомістю. Наприклад, Євген Вікторович  керував ТОВ “Спектр-Кременчук”, де співзасновниками є Ольга Шляхова та Олександр Яцина.

Як бачимо, бізнес-зв’язки кременчуцьких депутатів залишаються тісними, незважаючи на приналежність до різних партій та ідеологічних таборів.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Розвиток моделей громадського моніторингу Е-декларацій на прикладі Полтавської облради та Кременчуцької міськради” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

 

Лариса Гориславець, Олеся Мусієнко, 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться