Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

"Хочете себе переформатувати - треба починати з масажу", - кременчужанка Тетяна Тесля, яка може примусити двометрових бійців плакати

7 лютого 2024

Ексклюзивне інтерв'ю. 

Минулого року в Україні з'явився «Масажний спецназ», який допомагає реабілітуватись військовослужбовцям на фронті. Уже проведено не одну «експедицію» на різні напрямки, де дислокуються наші захисники. Фахівці з різних міст, застосовуючи масаж, допомагають оздоровитися бойовим підрозділам, штурмовикам, бійцям, які працюють на передових позиціях. Серед членів «Масажного спецназу» - і кременчужанка Тетяна Тесля.

Відомо, що Тетяна – єдина масажистка з Кременчука, яка бере участь в вищезгаданому проєкті. Говорить, що пропонувала колегам, але охочих не знайшлось. Напередодні Дня масажиста, яке відзначають 7 лютого, Кременчуцька газета взяла ексклюзивне інтерв’ю. Ми поспілкувались про цю реабілітаційну ініціативу і про масаж взагалі.

На початку розмови пані Тетяна розповіла про те, що раніше працювала із людьми, які активно займаються спортом. Адже була медичною працівницею в СК «Нафтохімік». Тоді доводилось відвідувати всі тренування, їздити зі спортсменами на змагання. Жінка прагнула навчатися, але на це з її графіком роботи часу не вистачало. Тож довелось звільнитися і, як говорить сама Тетяна: «Із 2015 року працюю в сфері масажу»

Досвід масажистки мала і раніше: свого часу кременчужанка працювала в міському пологовому будинку, за медичним фахом в органах правопорядку. Тоді знадобились ази масажу, які їй заклали ще під час навчання в Кременчуцькому медучилищі.

Сама ж говорить, що класичний масаж майже ніколи не використовує в роботі. Працює із різними техніками. Навіть ті знання, які їй дають вчителі на курсах, семінарах, тренінгах, адаптує виключно під себе.

«У мене комплексний підхід до лікування і реабілітації, тому постійно потрібно оновлювати знання. Понад 10 навчальних процесів в мене було за рік. Поїхала, навчилася, відпрацювала... А там знову інші курси, і ще, і ще. Адже повністю вивчити організм людини неможливо. І якщо ти присвятив себе медичному масажу, то навчатися треба постійно. Я тільки вчора повернулася з Києва. У нас було навчання по рефлексотерапії. Це зняття больового синдрому по одній із китайських систем. Скажімо так, що за 30 хвилин знімається дуже сильний біль. І це необхідно, перш за все, для військових. Коли ми виїжджаємо, у нас немає часу там багато знову працювати», - розповіла Тетяна.

Розкажіть саме про проєкт «Масажний спецназ».

- Із перших днів повномасштабного вторгнення я була у війську. Потім вийшло так, що мене комісували. Але займалася постійно з хлопцями, працювала масажистом. А потім була в нас така ідея - через Міністерство оборони організувати «Масажний спецназ». Це проєкт громадських організацій: є харківський проєкт, і паралельно був київський. І тоді я звернулася до них, і перша поїздка наша була до Херсонської області. Тиждень тому дзвонив військовий, з яким познайомились там, і який за віком завершив службу. Тоді у нього був постійний кашель. І лікарі не могли поставити діагноз. Попрацювали ми з ним один раз. Він повідомив, що все добре. А це знову подзвонив і каже, що хоче приїхати. Я кажу: "Я рада вас бачить, приїжджайте, якщо цей, то попрацюємо, а ні, то будемо кудись шукати вам за місцем мешкання".

Щодо «експедицій», то нас завжди зустрічають військові. Тому що не завжди ми можемо заїхати туди самостійно, і вони нас зустрічають. Нас завжди раді бачити і вже чекають. Пішла слава по всім підрозділам про те, що є такий «Масажний спецназ», уже формують навіть черги.

Як військові почуваються після масажу? Який ефект від проєкту?

- Ми ж працюємо не тільки з тілом, ми працюємо з душею. Ми працюємо з тими емоціями, які в нас сидять. Психосоматику ще ніхто не скасовував. Знаєте, лежить на масажі боєць під два метри росту, а в нього так сльози котяться, і він нічого не може з собою зробити. Каже мені, як йому соромно, що плаче. А я відповідаю, що це дуже добре. Адже то і є перезавантаження мозку. Ваш головний мозок звільняється від негативу. І тому цей проєкт дуже класний. Адже хлопці-захисники з першого разу відчувають на собі такі емоції, а в деяких випадках навіть ейфорію. От вони встають після масажу, і у них енергія з'являється. Їм хочеться посміхатися, їм хочеться жартувати. Часто запитують, де ми (масажисти, авт.) силу беремо. А я скажу, що це трошки по-іншому. Якщо хтось починає в масажі, то все концентрується на руках, на силі. А я працюю енергетикою, я працюю, скажімо, як в танці. Я віддаюсь енергетично більше. Проте з кожним наступним разом в мене ще більше і більше сили з'являється.

- Чи змінився сам масаж, проблеми з якими звертаються люди під час повномасштабної війни?

Зараз дуже багато людей приходять із панічними атаками. Якось раніше такого не було. І ці панічні атаки не тільки у дорослих, а й у дітей. Діти не скажуть вам відразу, але починаєш працювати, то стає зрозуміло.

То ви бачите проблеми своїх пацієнтів?

- Так, навіть коли мені про них не розповідають. Тому що по обличчю можна побачити, які органи у людини хворі. По тій же шкірі. Коли людина лягає, ти вже бачиш, які ділянки, які органи є проблемними. Нас Господь створив із трьох листків. От проєкція всіх органів йде на шкіру. Тому коли там пацієнт стверджує, що в нього все добре, а я-то бачу, що не все добре, тому що видно, що той чи інший орган вже хворий. Іноді говорять: «Ви мені зробіть тільки, щоб голова не боліла, а тоді будете робити щось інше». Ні, я не буду голову робити. Я зроблю стопи, я зроблю долоні, руки, а тоді вже подивимось, що з твоєю головою.

Тож як почути свій організм?

- Не багато людей можуть достукатися до свого організму. Я іноді цікавлюсь в пацієнтів: «Із яким автомобілем ти себе асоціюєш»? Якщо ти «Запорожець» і працюєш на повне зношення, то отак ти і виглядаєш. Якщо ти «Мерседес», чи ще якась велика машина, у яку вкладено багато грошей, то й бережеш себе відповідно. Іноді приходить людина з проблемою і говорить, що вона турбує три дні. А я то бачу, що за три дні вона не могла виникнути, а декілька років існує. І це вже головний мозок каже, що ти втомився і треба лікуватися.

Чи всім підходить масаж, чи все ж таки є якісь протипоказання?

- Поглянемо, що таке масаж? Це дії, так, які направлені на фізіологічне, рефлекторне. На ті ж тканини і органи. Масаж для людини починається ще внутрішньоутробно. Коли жінка вагітна, вона часто гладить свій живіт, спілкується зі своїм ненародженим малям. Воно відчуває ці вібрації. У масажі є вібраційні техніки, які, скажімо, діють як на немовля. Коли дитина народилася, їй теж гладять живіт, гладять ручки, вушка – це ж масаж. Які тут можуть бути протипоказання?

Якщо людина сама хоче робити масаж, вона може собі зашкодити чи ні?

- Ні, ніколи людина не може собі зашкодити, тому боляче вона ніколи в житті собі не зробить. Коли навчаєш людину, як себе масажувати, то багато питань самі собою зникають. І деякі стани, які людину турбують, вони теж з певним періодом часу зникають. Наприклад, багато приходить клієнтів, які скаржаться на біль в попереку. А я кажу: "Ну, відпрацюймо живіт". І тут купа заперечень, мовляв, навіщо мені живіт, якщо болить спина. Особливо це стосується чоловіків, зокрема, коли це масаж простати. І коли починаєш працювати з животом, спазми відходять. О, так вже і спина не болить.

Як відрізнити масажиста, якому можна довіряти?

- Людина вперше до масажиста повністю розкритою ніколи не приходить. Коли там декілька разів у тебе побувала, то тоді вже йде розслаблена, зовсім по-іншому себе поводить. Тоді вибудовується довіра. Зараз часто до мене з дітьми приходять. Прийшла спочатку мама, потім тато, а там вже і дитину ведуть. Підлітки зараз постійно сидять з гаджетами, зігнуті. А тоді починає боліти спина чи шия. Дитина не розуміє що і до чого і як пояснити батькам, що турбує.

Трішки не до теми. Розкажіть про вашу вишиванку. 

- Це подарунок, який отримала від родини військових, і вона мені дуже дорога. У них син знаходиться в полоні. Це перший батальйон, яких забрали з «Азовсталі». Ми його чекаємо дуже. А батько знаходиться в зоні бойових дій, він офіцер, на бойових позиціях, вже з 20-х років, не з 2022-го. Мама зараз знаходиться тут, тому що там, де вони жили - територія окупована зараз. Вони мені її подарували з вірою в те, що син повернеться з полону. І сказали: «Ми знаємо, хто його буде лікувати». Кажу чесно, що сьогодні одягла її вперше.

Що ви хочете побажати колегам у день професійного свята і потенційним пацієнтам?

- У нас багато в місті масажистів. Я всіх вітаю з нашим професійним святом. Наша професія дуже важлива. Якщо людина хоче себе переформатувати, то треба починати з масажу. Тоді себе видно з внутрішньої сторони. А ще частіше замислюватися над тим, як відновлювати себе, як відновлювати свої ресурси. Тому все треба починати з масажу.

 

Олена Ліпошко

Фото, відео: Микита Ліцкевич і Олександр Попенко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися