Кременчугская газета
Четверг, 15 Ноября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Хто з депутатів кременчуцького Опоблоку «забув» задекларувати бізнес?

2 февраля 2018

Фракція Опозиційного блоку в Кременчуцькій міськраді нараховує 7 осіб, це переважно представники бізнесу або влади із великим досвідом управління, справжні господарники, як говорять виборці. І майже усі «промовчали» про свій бізнес тоді, коли ішли на вибори в 2015 році, і в наступній декларації.

 

В електронному реєстрі декларацій депутати повинні вказувати свої корпоративні права, тобто – давати інформацію про свій бізнес. Але роблять це не всі. Дізнатися можна за допомогою відкритих реєстрів або аналітичної системи You Control, яка допомагає бізнесменам перевіряти репутацію контрагентів, а простим громадянам – зібрати інформацію про політиків та депутатів і простежити, де перетинаються інтереси бізнесу і влади.

Фракція Опозиційного блоку в Кременчуцькій міськраді нараховує 7 осіб, це переважно представники бізнесу або влади із великим досвідом управління, справжні господарники, як говорять виборці. І майже усі «промовчали» про свій бізнес тоді, коли ішли на вибори в 2015 році, і в наступній декларації.

Прикладом відкритості і чесності перед виборцями можна назвати Дениса Терещенка. Він у реєстрі згадується часто як засновник підприємств та громадських об’єднань. Записи про бізнес-структури, де він був засновником, стосуються минулих років, наразі підприємства припинили діяльність. Тож пусті рядки у декларації – правдива інформація.

Щодо ГО, то особа Терещенка Дениса Юрійовича є серед засновників таких організацій: ГФ "Правоохоронне об’єднання "ЦЕНТУРІОН", ГО «Порятунок», кременчуцького представництва Спілки молодих соціалістів, Союзу молоді регіонів України. Деякі – нині діють, інші – припинили діяльність. Сам депутат у декларації-2016 вказує лише Фонд розвитку громади Кременчука імені родини благодійників-Терещенків.

До речі, адреса реєстрації Дениса Терещенка співпадає з адресами ще двох осіб - Терещенко Лариси Петрівни та Пустовалової Надії Анатоліївни, що часто згадуються як засновниці різних ТОВ-ок. Але в декларації Дениса Юрійовича у розділі про членів родини немає ні цих людей, ні будь-кого іншого.

Інший депутат - Костянтин Терещенко, ідучи на вибори, у своїй автобіографії скромно назвався приватним підприємцем. Це заперечує система You Control. За її даними, в 2016 році Костянтин Олександрович був співзасновником ПП «Будівельний двір», і саме в цьому році фірма почала активно отримувати будівельні замовлення від бюджетних установ Кременчука. А вже в 2017 році «Будівельний двір» заробив на бюджетних замовленнях 9,5 мільйонів гривень! Серед клієнтів – УЖКГ, лікарні, школи, дитсадки. Станом на сьогодні ПП змінило юридичну адресу і засновників.

Максим Литвиненко (син екс-керівника міськздороввідділу Валерія Литвиненка) не вказував інформацію про сімейну медичну «корпорацію», ідучи на вибори у 2015 році. Але в електронній декларації-2016 бачимо три підприємства - ПП "ОМАКС-ПЛЮС", ТОВ "МЕДЛАЙФ", ТОВ "МЕДІА-ПЛЮС", сумарна вартість корпоративних прав у грошовому вираженні - майже мільйон гривень. Усе це і багато нерухомості депутат детально описав у своїй декларації.

Руслан Федорченко, екс-керівник КП «Благоустрій Кременчука», не вказав у декларації свою частку корпоративних прав у кременчуцькій ТОВ «Фірма «Зеленстрой», де він був засновником станом на 2016 рік. У реєстрах ще є київське ТОВ «Моноліт буд», за даними на 2016 рік співзасновником записаний Руслан Федорченко. У жодній декларації депутата інформації про корпоративні права немає.

Геннадій Іванян теж не вказав корпоративні права, ні ідучи на вибори, ні в наступній декларації. Тим часом, за інформацією з реєстрів, можна говорити щонайменше про одне ТОВ депутата, де він є засновником на даний час, - це ТОВ «Кремторгстрой».

Володимир Грінченко взагалі не подав декларацію. Можливо, він вказав би ТОВ «Грін шел», але в новій декларації – ні, бо вибув із засновників.

Микола Порицький теж не подав декларацію. Для екс-чиновника високого ранга, а Микола Миколайович був колись міністром ЖКГ АР Крим, – це виглядає щонайменше дивно. Тож маємо лише дані про актуальне місце роботи людини з таким прізвищем та ім’ям – це ТОВ «Буд арді», де засновницею була Юлія Погрібна, дружина колишнього віце-мера Андрія Погрібного. Сам же депутат, ідучи на вибори, вказував своїм місцем роботи ТОВ «Укрбуд Інвест» (засновник Вітор Маренич). Сподіваємося, що Микола Порицький таки виконає зобов’язання депутата і заповнить декларацію.

 

Лариса Гориславець, Олеся Мусієнко

Публікація підготовлена в рамках проекту “Розвиток моделей громадського моніторингу Е-декларацій на прикладі Полтавської облради та Кременчуцької міськради” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться