Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

"Масаж – це пасивна гімнастика для м'язів" - масажистка Кременчуцького шпиталю говорить, що зараз її пацієнти стають все молодшими

8 лютого 2024

Ексклюзивне інтерв'ю. 

Учора, 7 лютого, у День масажиста Кременчуцька газета поспілкувалась із КП "Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ВВ" Полтавської обласної ради.

«Так, загалом вже з 1990 року я працюю масажистом. Закінчила медичне училище (тоді ще це було саме училище) за спеціальністю  сестра медична. Потім двомісячні курси», - коротко розповіла про себе.

- Чи змінилися скарги пацієнтів, та й самі пацієнти тоді, у часи, коли ви починали працювати і зараз?

- Я б сказала так, змінились не скарги, а  вік пацієнтів, які звертаються. Більше почали хворіти люди молодшого віку. Раніше не скаржились. А зараз, починаючи з дуже маленьких, які і сказати конкретно не можуть. А ось 30-ти - 40- річні, а то й навіть 20-річні скаржаться на болі в голові і спині. Бачимо і вплив екології, та й в який час живемо. Постійні стреси – вони так не проходять.

- Які симптоми вказують, що людині саме час до масажиста звернутися?

- Я так відразу не можу сказати. Загалом загальні болі. Адже масажист, найперше? з чим працює, - з м'язами. Ці і десь якийсь затиск, десь, як то кажуть, «потягло». Як правило, до нас приходять пацієнти, коли вже зовсім несила терпіти, коли вже болить все.

Не всі ж ми робимо хоч бодай яку зарядку, адже одиниці в нас працюють над собою. Ми ж всі починаємо про щось задумуватися, коли вже стає все боліти. Варто зазначити, що масаж – це така загальна процедура, яка поліпшує кровообіг. А після того, як поліпшуємо кровообіг, покращується тонус шкіри, покращується газообмін в тканинах. Приходить більший приток крові, тож знімаємо запалення навіть в внутрішніх органах, а то просто в м'язах. Я б сказала, що масаж – це пасивна гімнастика для м'язів.

Раніше пацієнтам рекомендували масаж раз на пів року. Хоч думаю, що і зараз нічого не змінилося. Якби людина ходила б на масаж хоча б раз на рік – це вже було б добре.

- Нерідко люди бояться йти на масаж. Чому це так?

- Якщо грамотний масажист, то боляче може бути на другий – третій раз, коли виробляється сечова кислота. Але це буквально 5 хвилин, все проходить і людина отримує задоволення. Іноді мо;на чути: «Ходила на масаж і повернулась вся синя». Це не правильно, такого не може бути у грамотного масажиста, адже йде травмування судин. Судина, яка лопнула, може не відновитися і це не правильно. Тож не треба ходити до таких горе-масажистів.

- Ви відчуваєте проблеми своїх пацієнтів?

- Так.. Люди знервовані приходять, психологічно людям важко. Нам всім важко. Але найважче військовим і фізично, і психологічно.

- Може людина сама собі робить масаж?

- Може. Щоправда, не до всіх зон дістанеться, та все ж самомасаж – це доволі непогано і ніхто нам його не скасував. Звісно, це не той ефект, коли робить з пацієнтом працює масажист. Але це доволі непогана альтернатива.

- Як змінилася ваша робота з часу повномасштабного вторгнення росії в Україну?

- Роботи в нас і до цього часу було чимало. Зараз ще більше. Своїх пацієнтів хочеться підтримати не лише фізично, а психологічно. Бо кожна людина по-своєму переносить ту ж саму тривогу, там ті самі десь прильоти. Навіть, якщо це не в нас.

- І масаж проходить саме в комплексі реабілітації?

- Так, хоч ми працюємо фізично, та все ж з пацієнтами на одному енергетичному рівні, на одній хвилі. Чимось більше ти можеш їм допомогти, вони тобі. Оце   є енергетична ціна.

- Після вже того, як людина прийшла реабілітації, з вами тримаєте зв'язок?

- Трапляється, що на вулиці зустрічаємось з бійцями, які проходили реабілітацію ще в 2014 році. Тож зупиняємось, спілкуємось. Звісно, такі є люди, які стають близькими і далі спілкуємось.

- Що б ви могли побажати своїм колегам, а також пацієнтам?

- Звісно, здоров'я нам всім, миру, нашої Перемоги і терпіння.

Нагадаємо, "Хочете себе переформатувати - треба починати з масажу", - кременчужанка Тетяна Тесля, яка може примусити двометрових бійців плакати

Читайте: Масаж «без рук» і «з руками» - у День масажиста Кременчуцька газета дізнавалась про реабілітацію в шпиталі

 

Світлана Павленко

Фото, відео Микити Ліцкевича

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися