Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 31 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Міськрада надала згоду на безоплатне прийняття гуртожитку з власності «АвтоКрАЗу» до комунальної власності: далі справа зав’язне у судах

23 января 2020

На самому підприємстві зазначають, що представники влади, зобов’язанні діяти виключно в межах своїх повноважень та відповідно до Закону.

Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради розглянули питання «Про надання згоди на безоплатне прийняття гуртожитку по вул. Вадима Пугачова, буд. 14-А з  власності  ПрАТ «АвтоКрАЗ» до комунальної власності територіальної  громади міста Кременчука», яке підготував депутат Микола Бокован.

Сам депутат не став доповідати з цього питання, а слово взяв міський голова Віталій Малецький, бо це, вочевидь, буде справа, на якій він буде активно піаритися не один місяць. Він розповів, що цей гуртожиток Вище професійне училище №7 передало КрАЗу.

 

«Зараз там багато сімей живуть. Зараз відбувається така процедура - договори найму житла мешканців просять підписати від сьогодні і це значить, що майбутні 5 років вони не зможуть приватизувати житло.

Я вам раджу при підписанні договорів писати, що наймач мешкає з 2001 чи то 2010, з  якого там року ви мешкаєте, щоб підтвердити факт проживання. Якщо зараз підпишете, то 5 років не зможете приватизувати»,- заявив мер.

 

Далі він розповів, що мерія готується до судової справи.

«У Чернігові за зверненням влади до ТОВ про передачу гуртожитку питання вирішилося через суд. Чернігів суд виграв. У нас є застереження, що об’єкт є під заставою, але ми все одно підемо до суду. Ми готуємо звернення до банку, аби той вивів гуртожиток з-під застави і тоді можна передати нам. Це справа не місяця і не пів року.

Фактично по гуртожитку законодавець надає нам право ініціювати суд про передачі гуртожитку.

У нас переписка з держустановами і будемо вимагати передачі майна в ком власність»,- заявив В.Малецький.

 

Мешканці гуртожитку, які прийшли на сесію, розповіли, що у них раніше був договір на проживання, а тепер їх просять підписати договір на аренду.

 

«Нам заявляють, що 18 років прожили і тепер нас можуть виселити. Нам до кімнат і коридор вписують в договір, аби ми за нього платили...»,- кажуть мешканці.

Мер тим часом заявляє, що він не розуміє, як ПТУ передавало об’єкт.

«Тут також працюють юристи»,- каже керманич Кременчука.

Після його промови слово взяла депутатка Оксана Піддубна. Вона заявила, що зачитає лист від «АвтоКрАЗу», який їй щойно надійшов.

«Сьогодні на порядку денному позачергової сесії Кременчуцької міської Ради розглядається питання щодо, цитую: «Про надання згоди на безоплатне прийняття гуртожитку по вул. Вадима Пугачова, буд. 14-А з власності ПрАТ «АвтоКрАЗ» до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука», яке запропоноване депутатом Бокованом М.В.

 Перед голосуванням прошу шановних депутатів не підігрівати політичний піар, який створюється командою мера Малецького Віталія та депутатами політичної фракції «Поруч», на чолі із головою фракції – Бокованом Миколою, навколо ПрАТ «АвтоКрАЗ», в тому числі щодо передачі на баланс міста Будівлі гуртожитку належить Товариству на праві приватної власності.

Звертаємо увагу шановних депутатів на необхідність дотримання чіткої законодавчо визначеної процедури при передачі гуртожитків на баланс міста. Так, відповідно до ЗУ «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», а саме статтею 14, як вірно зазначив мер Малецький на засіданні президії Кременчуцької міської ради 21.01.2020 року передбачено дві підстави для прийняття гуртожитку у власність міста на безоплатній основі:

-         рішення власника;

-         рішення суду.

На сьогодні, жодних, із згаданих підстав, для прийняття відповідного рішення, про надання згоди на безоплатне прийняття гуртожитку по вул. Вадима Пугачова, буд. 14-А з власності ПрАТ «АвтоКрАЗ» до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука міською радою – немає.

Ще раз наголошуємо, що станом на сьогодні щодо ПрАТ «АвтоКрАЗ» відкрито провадження у справі про банкрутство. Відповідно до ухвали господарського суду міста Києва від 24.08.2018 року, в пункті 8 даної ухвали, вказано, що боржнику заборонено відчужувати майно.

Ми не знаємо куди і кому писала листи Кременчуцька міська рада, однак, з перелічених мером адресатів не зрозумілим залишається факт звернення саме до них.

Радимо юридичному управлінню Кременчуцької міської ради, принаймні, відкрити та почитати чинний на сьогодні Кодекс України з процедур банкрутства, для розуміння ситуації в цілому, визначення суб’єктного складу в провадженні про банкрутство та уповноважених осіб, до яких слід звертатися з такими запитами.

Крім того, знову ж таки, для профільного орієнтування вашого юридичного управління, всі судові провадження щодо ПрАТ «АвтоКрАЗ» здійснюються, виключно господарським судом міста Києва, де перебуває справа щодо банкрутства Товариства.

Наголошуємо, що ви, як представники влади, зобов’язанні діяти виключно в межах своїх повноважень та відповідно до Закону, про це наголошую не я, а Конституція України»,- сказано у листі керівництва «АвтоКрАЗу».

О.Піддубна закликала депутатів розібратися у справі, а не піаритися на ній.

Депутат, радник мера Руслан Ульянов заявив, що є спецзакон про передачу гуртожитків до комунальної власності.

 

«Адміністрація «КрАЗу» ці механізми не застосовували. За рішенням суду можна передати гуртожиток і ми судитимемося. Сьогодні приймаємо рішення і це перший крок до суду.

Я думаю, що процедура банкрутства «КрАЗу» не має заважати процедурі.

Через суд ми хочемо отримати гуртожиток»,- заявив Р.Ульянов.

Одна з мешканців гуртожитку вийшла до трибуни та заявила, що у 2002 році їй з трьома дітьми дали ордер.

 

«Тоді казали, що через 5 років ви будете власницей. Але все не так»,- каже кременчужанка.

Вона закликала депутатів до співчуття.

Після цього депутати прийняли рішення одноголосно.

В ньому сказано:

«З метою захисту конституційних прав мешканців гуртожитку стосовно реалізації права на приватизацію житла, забезпечення гідних умов проживання, враховуючи численні скарги та звернення мешканців гуртожитку, рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від  02 березня 2017 року «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Фонду державного майна України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України щодо захисту конституційних прав мешканців гуртожитку для висококваліфікованих працівників ПАТ «АвтоКрАЗ», рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 22.11.2019 № 1577 «Про ініціювання питання щодо передачі у комунальну власність міста гуртожитку № 11 для висококваліфікованих працівників приватного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ» по               вул. Вадима Пугачова, 14-А», згідно з відповідями Фонду державного майна України від 05.12.2019 № 10-17-21587, Полтавської обласної державної адміністрації від 16.12.2019 № 26130/2/01-10, керуючись Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»,     ст.ст. 328, 329 Цивільного кодексу України, ст.ст. 25, 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кременчуцька міська рада Полтавської області 

вирішила:

1. Надати  згоду  на  безоплатне  прийняття  з  власності  приватного 

акціонерного товариства «АвтоКрАЗ» (ідентифікаційний код юридичної особи – 05808735, місцезнаходження юридичної особи – вул. Київська, б. 62, м. Кременчук, Полтавська обл., 39631) до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука об’єкта нерухомого майна, а саме: будівлі гуртожитку по вул. Вадима Пугачова, буд. 14-А (згідно з інформацією з Реєстру прав власності на нерухоме майно – будівля гуртожитку для висококваліфікованих працівників ХК «АвтоКрАЗ» по вул. Московській, буд. 14-А загальною площею 6277,1 кв.м, реєстраційний номер майна 1117581).

 2. Оприлюднити рішення відповідно до вимог законодавства.

 3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського  голови Пелипенка В.М та постійну депутатську комісію з питань житлово-комунального господарства, управління комунальною власністю, енергозбереження, транспорту, зв’язку та IT-технологій (голова комісії Котляр В.Ю.).

 Строк контролю – грудень 2020 року».

Нагадаємо, Бокован ініціює рішення про передачу гуртожитку «КрАЗу» місту, але сам доповідати це питання депутатам не прийшов

Нагадаємо, гендиректор «КрАЗу» Черняк: «Ми готові віддати свій гуртожиток місту, але по Закону»

Дивіться: Онлайн - трансляція: XLI сесія Кременчуцької міської ради 23 січня 2020 року

 

 

Олег Булашев

 

 

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться