Кременчугская газета
Четверг, 18 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Реконструкція Придніпровського парку здорожчала на 5 млн (уточнення)

20 октября 2017
Реконструкція Придніпровського парку здорожчала на 5 млн (уточнення)

Додаткові гроші в сумі 5,2 млн. гривень цього та наступного року отримає  підрядник - будівельна фірма «Європабуд», яка все ніяк не завершить ремонт тротуару  у сквері імені Бабаєва.

5 жовтня представники комунального виробничого підприємства «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» (УКБ) оголосили про закупівлю додаткових робіт з реконструкції міського парку культури і відпочинку «Придніпровський» у м. Кременчуці».

Очікувана вартість робіт складала 5 млн 179 тис. 134 гривень.

Закупівлю здійснювали за переговорною процедурою в одного учасника – ТОВ «Європабуд».

Про це зазначається на системі «Прозорро».

Як вказували представники УКБ, переговорну процедуру закупівлі застосували через необхідність проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту.

Торік УКБ за результатами тендеру уклало з ТОВ «Європабуд» договір про закупівлю робіт з реконструкції міського парку культури і відпочинку «Придніпровський» у м. Кременчуці.

Ціна цього договору, укладеного 31 жовтня 2016 року, складала 17 млн 299 тис. 663 гривень.

Збільшення вартості робіт по Придніпровському парку офіційно пояснюють зміною «раніше прийнятих проектних рішень», що потребує додаткових робіт.

При цьому посилаються на дані проектантів з ДП ДПІМ «Міськбудпроект» (м. Полтава).

За 5 175 339 гривень ТОВ «Європабуд» до кінця наступного року має знести покриття (593 кубометри), здійснити мощення на 7 313 квадратах, зробити квітник (15 кубометрів матеріалу) та облаштувати сходи (8,3 кубометри матеріалу).

Ще орієнтовні 550 тис. гривень витратать на придбання й встановлення малих архітектурних форм.

Як пояснив Кременчуцькій газеті начальник УКБ Микола Воловик, під МАФами слід розуміти комплекти лавок та урн по ціні 14 688 гривень (лавка+урна). Саме такі комплекти встановлені у сквері імені Олега Бабаєва.

Вартість видається вкрай завищеною, оскільки в інтернеті без зайвих складнощів можна віднайти лавки, які мають фігурні металеві опори, що виготовлені методом художнього литва.

Також без зайвих складнощів можна знайти лавки, що за конструкційними рішеннями та формою укладки дошок максимально нагадують ті зразки лавок, що встановлені на Центральній алеї парку: лавка садово-паркова №4 нині коштує лише 5100 гривень, а оптом коштуватиме 4650 гривень.

Ціни на схожі лавки не особливо відрізняються: до 5200 гривень.

Що цікаво, у Придніпровському парку на алеї, яка веде до набережної, де поруч розміщено кафе «Барбарис», розміщено дешеві лавки, які базуються на опорах із прямого сталевого профілю, котрий для більшої естетики не гнули.

Припустимо, що разом із доставкою лавка, сталеві опори якої виконані з художнього литва, коштуватиме не більше 5 200 гривень.

Тоді всі 34 лавки, що передбачені нещодавньою угодою коштуватимуть лише 177 тис. гривень.

Тепер залишається розібратися з урнами. Кременчуцька газета змогла переконатись на власні очі в тому, що в Придніпровському парку стоять дешеві асбестноцементні урни, які коштують максимум 400 гривень – всі 34 урни коштуватимуть лише 13 600 гривень без фарбування.

Для презентабельності такі сіри урни пофарбували в темнокоричневий колір, щоб не було дисонансу з кольором лавок.

Фактичні витрати на фарбу не перевищать декількох тисяч гривень.

Разом 34 комлекти «лавка+асбестноцементна урна» (разом із доставкою) реально коштує не більше 200 тис. гривень. А в актах 34 комлекти коштують всі 499 тис. гривень – представники на лавках та урнах зароблять всі 300 тис. гривень.

Такі заробітки вже мають становити інтерес для правоохоронців в контексті розтрат та привласнень бюджетних коштів, й не тільки.

Що на це скажуть «улюбленці» мера Віталія Малецького, що працюють в Департаменті захисту економіки?

За всім видно, що міські сади та парки – це улюблена тема з витрачання коштів.

В якості прикладу слід згадати нещодавній випадок, коли «фаворит» журналістів Кременчука Дедюрін кущі та дерева для Міського саду купляв дорого та «задніми числами».

Доповнено

Вже після публікації з Кременчуцької газетою зв’язався очільник Кременчуцького міського управління капітального управління Микола Воловик та дав зрозуміти, що  припустився помилки, коли повідомляв  інформацію. За його словами, передбачена закупівля не 34 комлектів «лавка+урна»(було повідомлено раніше), а 89 лавок та 28 урн.

Враховуючи заявлені цифри, то ринкова вартість лавок складатиме орієнтовні 460 тис. гривень. А 28 азбестоцементних урн мають коштувати не більше 14 тис. гривень (разом із фарбуванням). При таких цифрах самі лавки та урни вже не видаються такими уж «золотими».

Слід вказати, що монтаж 34 МАФів оцінили в 51,4 тис. гривень окремо від вартості лавок.

 

Михайло Андрієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться