Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 12 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Що декларують кременчуцькі депутати «Рідного міста» і «Батьківщини» про свій бізнес, і про що мовчать

9 февраля 2018
Що декларують кременчуцькі депутати «Рідного міста» і «Батьківщини» про свій бізнес, і про що мовчать

Депутат виходить із засновників фірми - і вона починає отримувати державні замовлення. Або наближений до депутата ФОП активно починає працювати із бюджетними замовниками. Аналізуємо декларації та дані з реєстрів про депутатів двох фракцій - і знову знаходимо цікаві випадки.

В Кременчуцькій міській раді – у фракції “Рідне місто” двоє з шести депутатів задекларували корпоративні права - Олександр Роженко та Олександр Плескун. Інші не пов’язані з бізнесом, у реєстрах ФОПів чи юридичних осіб їх прізвищ немає.

Олександр Роженко вказував інформацію про внески в статутний капітал, ідучи на вибори в 2015 році. А з електронної декларації стали відомі й назви підприємств - ТОВ "Юрбізнесреєстр", ТОВ “Юрбізнесконсалтинг”, ТОВ "Придніпровська Регіональна Група". Вартість корпоративних прав становить близько 400 тисяч гривень. За останні два роки вказані підприємства не отримували гроші з бюджету за товари чи послуги. Проаналізувати бізнес-зв’язки депутата непросто, бо за реєстрами  можна простежити зв’язок іще з 8 підприємствами, де Олександр Роженко колись був співзасновником або керівником.

Олександр Плескун теж, ідучи на вибори, показав максимально повну декларацію. Він є співзасновником ТОВ “Юртранссервіс”. Основний напрямок - діяльність у сфері права, послугами фірми не користуються бюджетні установи Кременчука. Якби ж не одне але… За минулий рік інша співзасновниця "Юртранссервісу" і колега Плескуна Марина Безус уклала договори на виконання послуг з багатьма школами Кременчука, отримавши монопольне право юридичного супроводу. Таким чином, ФОП Безус М.В. заробила майже 200 тис.грн 2017 році, а зараз продовжує наполегливо працювати, бо у 2018 році КП “Парк Крюківський” вже уклав новий договір на 60 тис.грн.

У фракції “Батьківщина” четверо депутатів, двоє мають бізнес. Корпоративні права задекларувала Ольга Шляхова. Вона є співвласницею КП "Екологічний загін підводно-технічних робіт "Пеленг", ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія", ТОВ "Олма-Кременчук", ТОВ "Крюківчанка", ПП "Плеяда", ТОВ "Кафе "Юність". Сумарна вартість корпоративних прав в декларації-2016 майже 42 млн.грн. Практично всі гроші внесені у статутні фонди в 2016 році. Два роки до цього Ольга Шляхова декларувала 334 тис.грн внесків. Окремо зазначимо, підприємства не отримують державних замовлень.

Член фракції “Батьківщина” Віталій Таценюк, ідучи на вибори, вказував інформацію про внесок в сумі 31,5 тис.грн у статутний фонд підприємств. В Е-декларації розділ про корпоративні права порожній, хоча аналітична система You Control показує, що станом на 2016 рік Віталій Дмитрович був співзасновником ТОВ “Універсальна фірма “Татон”, внесок у статутний фонд  56 тис.грн. У 2017 році Віталій Таценюк вийшов зі складу засновників. У цьому ж році фірма отримала і свої перші державні замовлення - ремонт дороги і будинку культури, всього 164 тис.грн. Сума невелика, але успіхи підприємства справді великі. Якщо у 2013-2014рр. дохід «Татона» обліковувся сотнями тисяч, то за останній рік – до 7 млн.грн.

Аналіз декларацій депутата Таценюка підтверджує його надзвичайний талант у бізнесі. За 2 роки зарплата виросла у 6 разів. Ідучи на вибори, Віталій Таценюк декларував 30,5 тис.грн на рік, в Е-декларації сумарний зарплатний дохід (основне місце роботи і за сумісництвом) склав 203 тис.грн. плюс іще 960 тис.грн - дохід від заняття підприємницької діяльністю. Таким чином, сукупний річний дохід за 2014 рік становив 30,9тис.грн, а лише через два роки Таценюк став мільйонером.

Раніше повідомлялося, що бізнесмен і депутат-«безхатченко» Геннадій Іванян змагається за мільйонні тендери

Публікація підготовлена в рамках проекту “Розвиток моделей громадського моніторингу Е-декларацій на прикладі Полтавської облради та Кременчуцької міськради” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

 

Лариса Гориславець, Олеся Мусієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться