Рейтинг зарплат.
В країні вже другий рік триває повномасштабна війна. Тож багато працівників комунальних установ Кременчука служать у Збройних силах України. А ті, хто залишилися–це герої комунального фронту, які продовжують щоденно підтримувати життєдіяльність міста: забезпечують чистоту наших подвір’їв, ремонтують після обстрілів водогони та електромережі, вивозять сміття, утримують дороги, доглядають за зеленими територіями.
Більше того, комунальники збирають кошти та відправляють їх на допомогу ЗСУ, а дехто з них допомагає відновлювати побут на Херсонщині, ризикуючи власним життям.
Звісно, у таких умовах працювати стає ще напруженіше, і керівники комунальних підприємств інколи збиваються з ніг, аби встигнути виконати заплановані об’єми. Але темпів роботи ніхто не збавляє.
Все це з першого дня повномасштабного вторгнення дало кременчужанам відчуття, що їх не покинули.
Які ж зарплати у 2023 році отримували директори комунальних підприємств житлово-комунального господарства та транспорту, традиційно дізнавалася «Кременчуцька газета». Ми склали відповідний рейтинг зарплат на підставі відповідей, які надійшли до нашої редакції на раніше направлені запити.
Першу його сходинку зайняв Валерій Кірєєв - директор КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління». За звітній період до свого гаманця він поклав 645 тис 289 грн.
На другому місці рейтингу – директор КП «Кременчукводоканал» Роман Міхєєв. На руки він отримав 628 тис 144 грн.
На третьому місці – Сергій Шиян, директор «Кременчуцького комунального автотранспортного підприємства 1628» з 542 тис 80 грн.
Далі рейтинг зарплат за 2023 рік директорів комунальних підприємств житлово-комунальної галузі та транспорту Кременчука виглядає так:
4 сходинка – Віктор Василенко, генеральний директор КП «Благоустрій Кременчука» з отриманими 524 тис 553 грн
5 сходинка – Руслан Радченко, директор КП «Теплоенерго» з 507 тис 869 грн
6 сходинка – Олексій Антіпов, директор КП «Міськсвітло», який з січня по грудень включно мав 497 тис 455 грн зарплати.
7 сходинка – Олександр Вертюх, керівник КП «Кременчуцьке тролейбусне управління ім. Л.Левітана» з 488 тис 274 грн
8 сходинка – Віталій Стефаненко, директор КП «Спецкомбінат ритуальних послуг», який на руки отримав 409 тис 387 грн
9 сходинка – Василь Білоус, директор «Кременчук АКВА-СЕРВІС», який заробив за рік 393 тис 92 грн
10 сходинка – Віктор Бардаков, директор КП «Спецсервіс-Кременчук» з 295 тис 116 грн
11 сходинка – Оксана Кійло, керівниця КГЖЕП «Автозаводське» – 292 тис 186 грн
12 сходинка – Володимир Кургаєв, очільник КП «Комфортний дім». Він на руки отримав 288 тис 382 грн
13 сходинка – директор КП «Квартирне управління» Олександр Калашник, він же чоловік правої руки мера Малецького, керівниці апарату міського голови Світлани Пищити. У звітному періоді цей чиновник отримав «чистими» лише 262 тис 759 грн. Така низька зарплата (у порівнянні з попередніми роками) пояснюється тим, що на початку року він перебував на лікарняному, тому зарплату не отримував.
Зазначимо, що деякі керівники підприємств ЖКГ Кременчука за рік заробили стільки, скільки мер Кременчука Віталій Малецький за пару місяців. Адже, наприклад, у травні міський голова поклав до кишені 128 тис 948 грн зарплати.
Або у вересні мер та дехто з його заступників отримали зарплати у понад 100 тис грн. Це майже 15 мінімальних зарплат, 36 (!) мінімальних пенсій, майже 39 (!) розмірів прожиткового мінімуму. Тобто, Малецький та Компанія заробили ці суми за місяць. Хоча звичайний пенсіонер за ці кошти житиме кілька років, а більшість працівників місцевих підприємств – майже рік!
На скільки поповнилися гаманці директорів комунальних медустанов Кременчука у 2023 році.
Скільки торік заробили директори шкіл та ті, хто керує освітнім процесом у Кременчуці.
Олег Булашев