Кременчуцька газета
П'ятниця, 20 Червня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Спів дівочого серця»: юна кременчужанка Даніелла Жовтобрюхова видала першу книжку

20 липня 2024

Кошти, які виручені за продаж цієї поетичної збірки, передадуть на потреби ЗСУ.

Днями у Кременчуці, у філії бібліотеки, що на вул. Соборній, презентували першу збірку віршів «Спів дівочого серця» юною кременчужанки Даніелли Жовтобрюхової. Через хворобу дівчина прикута до колісного крісла, тож завжди поруч з нею мама Наталія Дзюба.

На цій презентації був дрес–код. Вітались елементи національного вбрання. Сама авторка була в яскраво-жовтій сукні, її мама та бабуся–у старовинних вишитих сорочках. Та й чимало гостей завітало на захід із дотриманням запропонованого формату одягу.

«Це моя перша збірка «Спів дівочого серця». У ній вірші про військових, які нас захищають. Адже зараз наша країна в війні, воїни гинуть»,–розповіла Даніелла.

Її матуся додає, що книжка направлена на допомогу нашим військовим, Збройним силам України. «Дана почала писати з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну і так виразила свої емоції. Це дійсно подих її серця, її душі. У збірці оспівані наші воїни, оспівана наша Україна. У Дани була велика ціль – допомогти військовим саме із продажу книг, щоб кошти пішли на допомогу. Говорила, що хоче зробити сій внесок у нашу Перемогу»,–слова Наталії Дзюби.

Вірші, що записані через телефон
Про те, як Даніелла пише вірші, розповіли мама та бабуся. Але авторка каже: «Ввечері пишуться із бабулічкою чи мамою. Вони мені допомогли видати цю книгу».

«Вони йдуть потоком. Дана починає щось говорити, а я розумію, що це вже віршовані рядки, і беру ручку, папір та записую. Так з’явився перший вірш. Кажу: «Доня, зачекай – будемо записувати». А то ввечері бабуся нам телефонує, Дана їй надиктовує вірші, а бабуся записує. І ніби всередині неї цей вірш вже складено і вона його видає. Може колись трішки кінцівку відредагувати треба. А всередині вірш нерушений»,–слова мами поетки.

Бабуся говорить, що Дана не може писати, так би мовити, за командою. У юної авторки псевдонім «Зозуленька» і є цікава історія, як він з’явився.

«Я готую сніданок, а Дана щось розповідає. Я ввімкнула диктофон і так вийшла розповідь про Зозуленьку»,–говорить Наталія Дзюба.

До речі, мама Дани теж творча людина – робить власноруч намисто. Її вироби дуже цікаві поєднаннями різних матеріалів та елементів. На презентації у дівчини ніжно-білі разки намиста, зроблені руками матусі.

«Спочатку дуже захотілось собі зробити, а далі пішли замовлення від рідних, від подруг»,–розповіла кременчужанка.

На презентацію в намисті Наталії прийшли її родичі та подруги, а працює жінка під брендом «Творча майстерня Наталки Полтавки».

Як здійснюються найпалкіші мрії


З початком повномасштабної війни життя цієї родини, як і всіх, змінилось. Попри це, Даніелла продовжує проходити курси реабілітації, які їй потрібні для підтримки здоров’я. Вдома займається на тренажерах. Але, пригадує, що нещодавно повернулись із Чернігова. Ось під час останньої реабілітації Дана познайомилась з військовослужбовцем. Його Даніелла називала дядя Юра, а мама Наталя говорить, що це великий друг її доньки. Вона дуже раділа, побачивши його в Кременчуці. Юрій приїхав спеціально в наше місто, аби передати юній поетці підтримку від всього взводу.

«Півтори місяці ми дружимо. Багато спілкуємось»,–говорить Юрій.

А Наталія розповіла, що однією із найзаповітніших мрій Дани була зустріч з військовим.

«Хотіла обійняти, притулитися. Не було такої можливості побачитися. І саме у Чернігові до неї завітали військові та пройшла зустріч»,–говорить жінка.

Також зазначає, що багато людей задіяно і в створені книги, і в духовному розвитку Даніелли. «Сама Даночка дуже старається. Ми пишаємось нашою квіточкою, пишаємось її талантом, що змогла створити чудову книгу. Вона надихає і нас, дорослих, щоб, попри все, ми рухались далі, мріяли, але не забували про тих, завдяки кому можемо проводити заходи, і завдяки кому взагалі живемо»,–вважає Наталія Дзюба.

Художник відчув стан душі поетки


Кременчуцький художник Сергій Брильов – автор малюнків до книги «Спів дівочого серця». Пригадує, що йому скинули текст віршів, а він по них зробив ілюстрацію. Зізнається, що працювати було не легко, проте цікаво.

«Я зміг за якісь елементи зачепитися і створити це. До всього–це дуже цікавий досвід. Колись, ще у 2011 році оформлював палітурку збірки від Творчого Кременчука. Але ця збірка більш унікальна»,–вважає художник.

Своєю чергою, Наталія говорить, що Сергію Брильову дуже влучно вдалось уловити суть віршів і душевно передати їх у книзі.

Це була надзвичайно чуттєва зустріч двох митців. Сергій подарував Дані копію свого останнього муралу, який теж присвячений захисникам України.

Даніелла пообіцяла, що з-під її пера ще вийдуть книги, адже вона це відчуває.

А всім кременчужанам дівчина бажає Перемоги та щастя. «Хочу подякувати воїнам і побажати, щоб вони були сильні і незламні, як сталь»,–зазначила маленька письменниця.

 

Де знайти збірку віршів

Придбати книжку Даніелли Жовтобрюхової можна через сторінку Фейсбук Наталії Дзюби. Вартість книжки в твердій палітурці–350 грн, з них 200 грн–послуги друкарні, а 150 грн будуть спрямовані на потреби ЗСУ.

«Це рішення дитини. Вона не захотіла витрачати гроші на смаколики чи щось інше для себе. Ми повністю відправляємо всі виручені гроші від продажу книжок волонтеру з Києва"- говорить Н.Дзюба.

До речі, під час цієї презентації було продано книги і через благодійну скриньку зібрано загалом понад 3 тис 500 грн.

 

Олена Ліпошко
Фото авторки

 

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися