Кременчуцька газета
Субота, 13 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

“Укриття без барабанів”: вокалістка Ярослава Кухар проведе музичну майстерню для дітей та навчатиме боді-перкусії

19 лютого 2024

24 лютого о 14.00 в офісі “Простір ідей” відбудеться майстерня для дітей та молоді з боді перкусії, тобто - створення музики рухами власного тіла. Плескати, клацати, ляскати, тупотіти - одним словом, створювати ритм і мелодію можна різними способами, а якщо зібратися дружною компанією, то вийде навіть цілий оркестр.

Як каже Ярослава Кухар, кожна людини має в собі музичний потенціал і лише потрібна нагода, аби його відчути. Власна історія цієї вокалістки - найкраще тому підтвердження. Понад 20 років вона співає самостійно і з різними гуртами, допомагає дітям і дорослим відкривати таланти, гуртує навколо себе творчих людей, а ще - мірє відкрити в Кременчуці власну альтернативну музичну школу та студію звукозапису.

фото в Краматорську. 2021 рік

 

Шлях до Кременчука

“Чому ми досі не чули про цю співачку в Кременчуці?” - запитаєте ви. Нічого дивного. Ярослава Кухар з Краматорська переїхала до Кременчука з чоловіком і дочкою восени 2022 року.

Ярослава Кухар (творчий псевдонім Ярослава Вайс, Yaroslava Wise) родом з Краматорська. Повномасштабне вторгнення змусило покинути домівку і шукати спокійніше місце. Спершу родина виїхала до Дніпра, де прожили 7 місяців в орендованому житлі. А потім друзі з Кременчука запропонували свій будинок. Ярослава нарешті мала можливість повернутися до улюбленої справи - викладати вокал, робити концерти, а згодом з’явилася іще одна мрія - відкрити свою школу з авторською методикою. І поки амбітні плани на стадії розробки, Ярослава вже співпрацює з кременчуцькими підприємцями і митцями: за підтримки Rockkava відбувся концерт із благодійним збором на ЗСУ, разом з театром “МО” вже двічі збирали зал шанувальників музики, а найближчим часом Ярослава Кухар проведе серію безкоштовних музичних майстерень для дітей в “Просторі ідей”. Заняття з перкусії тіла з іронічною назвою “Укриття без барабанів” - перше з них. Слідкуйте за анонсами. Відкривати світ музики разом із Ярославою Кухар - це захоплююче заняття, навіть якщо ви не вмієте геть нічого!

 

Навіщо музика інженерам?

- Вчитися музиці ніколи не пізно, і ці знання потрібні будь-кому, - переконана Ярослава Кухар. - Навіть якщо дитина не стане музикантом, вона буде більш успішною в житті, тому що музика - це потужний психологічний інструмент і ресурс, який ми всі маємо, але рідко користуємося, бо мало хто з дитинства розкриває для себе музику. Бути обізнаним в музиці і щось вміти означає володіти “суперсилою”, яка допомагає в житті проживати емоції: радіти і сумувати, любити і ненавидіти, шукати опору і дякувати.

Ярослава Кухар розповідає, що не все життя була музиканткою, хоча і завжди мріяла. За дипломом вона - культурологиня, закінчила Краматорський економіко-гуманітарний інститут, вивчала історію музичної культури, але тривалий час займалася зовсім “не музичною” роботою - була фахівчинею з охорони праці, тобто доля дійсно може поєднати в одній людині і музиканта, й інженера.

 

Гітара, домра та інші

Дуже довго музика була лише хобі, але з кожним роком вона займала все більше місця в житті і потребувала більше часу.

У 2018 році Ярославу запросили бути вокалісткою до аматорського рок-гурту “Мистецтво жити”, а через пару років з’явився власний музичний проєкт SA@VA - у назві поєднано перші склади з прізвища гітариста Сергія Савенкова і творчого псевдоніма Ярослави Вайс (у перекладі з англійської “wise” означає “мудра”, такий псевдонім запропонували друзі, жартуючи та згадуючи Ярослава Мудрого).

- Ми починали удвох із Сергієм Савенковим, а потім до нас приєдналися барабанщик, бас-гітарист, скрипалька, почалися колаборації з різними виконавцями. Звучали досить рідкісні зараз інструменти. Наприклад, домра, гармоніка. Ми, дійсно, були не просто гуртом, а унікальним проєктом в Краматорську, що став платформою для самовираження дуже різних музикантів і творчих людей Краматорська.

Відео колаборації з театром “СТУЛ” у Краматорську - музичний супровід вистави Екзюпері “Маленький принц” дивись за посиланням: https://youtu.be/HQdYOVZ6PJM?si=Mlby7sgjm-X9rfMa

Стартувала та доволі успішно працювала і студія звукозапису, яку відкрили на базі Донбаської машинобудівної академії. Чимало дітей хотіли вчитися вокалу, записувати виступи. Проте, повномасштабне вторгнення зупинило діяльність команди:

- Хтось поїхав, хтось залишився… Продовжувати музичний проєкт зараз в Краматорську неможливо, там сирена виє майже цілодобово. Через високий ризик обстрілів заборонено будь-які публічні заходи, а музиканти можуть збиратися лише на квартирники, невеликим колом. Для музиканта не грати і не виступати - це важке випробування, тому, покидаючи рідне місто, я втішала себе тим, що зможу відновити концертну діяльність деінде.

 

Повернення до музики в Кременчуці

Оселившись у Кременчуці, Ярослава Кухар почала співпрацювати із приватною школою “LifeSchool”, де вже зараз її учні та учениці демонструють гарні результати:

- Ми беремо активну участь в Міжнародних вокальних онлайн-фестивалях, маємо 11 нагород. Моє завдання - створити можливості, щоб діти розвивалися. Я дуже вдячна керівництву школи, що можу використовувати власну методику, неформальний підхід до навчання.

Ярослава зізнається, що стимулом для впровадження власної методики став особистий досвід навчання в музичній школі, яку вона не закінчила, бо сувора атмосфера формального навчання вимагала шліфувати техніку виконання, а імпульсивна натура підлітка хотіла імпровізацій та експериментів.

- Учителі нерідко говорили мені: “Спершу навчися чисто грати по нотах, а потім будеш щось своє додавати і вигадувати”. Це викликало протест. Зараз я переконана: навчання - теж творчість, у цьому процесі має бути простір для експериментів, самовираження, пошуків. Я використовую саме такий підхід - і бачу результат: в учнів зростає і мотивація, і вокальна майстерність.

 

Музика допомагає пережити складні часи

Сьогодні учні Ярослави Кухар можуть вчитися вокалу не лише на заняттях, а й відвідувати концерти своєї вчительки. У Кременчуці Ярослава стала вокалісткою гурту “Alice Band”, який запропонувала створити дочка Аліса (скрипка). До гурту приєднався земляк з Краматорська Даніїл Яшнов (гітара, клавіші).

фото Гурт “Alice Band”

Улітку “Alice Band” можна було бачити в центрі Кременчука з вуличними концертами. Звісно ж, неодноразово збирали кошти на підтримку ЗСУ. Один з найбільших зборів відбувся під час концерту до Дня незалежності.

Нещодавно “Alice Band” мав виступи в театрі “МО”:

- Відчуваю радість, коли бачу повний зал, і велику відповідальність. Кожен митець відповідальний за те, що несе публіці. Для мене головне на концерті - це спілкування з глядачем. Ти можеш забути текст, ноти, це неважливо. Головне - твоя емоція, твоя подача, твоя філософія, яку ти вкладаєш в пісню. Одна людина побачить в пісні сльози і сум, а інша - прочитає надію, віру і світло. У житті музика дає мені дуже багато: самовираження, коло друзів, підтримку, естетичну насолоду. Мабуть, тому я хочу ділитися з іншими знаннями та емоціями, люблю навчати музиці, щоб люди змінювали своє життя на краще, наповнювали його творчістю. Це додає сил навіть у такі важкі часи, як зараз.

Нагадуємо, музична майстерня з боді перкусії “Укриття без барабанів” відбудеться 24 лютого о 14.00 в офісі “Простір ідей”, за адресою: вул.Софіївська, 36-Б. Вхід вільний, але необхідно зареєструватися за посиланням:

Слідкуйте за анонсами інших музичних майстерень від Ярослави Вайс або групових занять гри на гітарі від Даніїла Яшнова в “Просторі ідей” на сторінці в Інстаграм

Для участі необхідно заповнити реєстрацію за посиланням:  https://forms.gle/PTTpxhGtTz7arU399 

 

 

Лариса Гориславець

 

 
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися