
Розповідь про людину, яка змінила Кременчук.
Сьогодні, 20 травня, свій 80-річний ювілей відзначає Почесний громадянин Кременчука, Почесний президент благодійного фонду «Джерело», заслужений працівник промисловості України, кавалер ордена за заслуги ІІІ ступеня, нагороджений орденом Миколи Чудотворця І ступеня, орденом Нестора Літописця, орденом Рівноапостольного князя Володимира, Академік Української академії наук національного прогресу — Володимир Митрофанович Матицин. Його трудові досягнення та добрі справи говорять самі за себе — за плечима десятки реалізованих проєктів і ініціатив, а попереду — ще чимало задумів на благо міста та його мешканців.
Шлях професіонала
Народився Володимир Матицин 20 травня 1945 року в селі Малий Крутчик Липецької області. Свою трудову діяльність розпочав ще у 1963 році апаратником на заводі синтетичного каучуку. У 1972-му закінчив Воронезький технологічний інститут за спеціальністю «Технологія органічного та хімічного синтезу».
У 1976 році він прибув до Кременчуцького нафтопереробного заводу (нині — АТ «Укртатнафта»). За 25 років роботи на підприємстві Володимир Митрофанович пройшов шлях від начальника цеху до генерального директора (посаду обіймав протягом 14 років). Під його керівництвом завод став лідером галузі в Україні. Зокрема, саме завдяки його зусиллям було побудовано й запущено комплекс із переробки 6 мільйонів тонн нафти на рік.
Володимир Матицин — автор п’яти винаходів і 43 раціоналізаторських пропозицій, більшість з яких успішно впроваджено у виробництво.
Кременчук — місто турботи
Окрім промислового розвитку, Володимир Митрофанович активно дбав і про соціальну сферу. За його ініціативи збудовано медичний центр «Нафтохімік», який став зразком сучасної медицини — з діагностикою, швидкою допомогою, реабілітацією та спортивно-оздоровчими послугами.
Також за підтримки керівника було створено низку об’єктів соціальної інфраструктури: санаторій-профілакторій «Івушка», дитячий табір «Сонячний», спортивний комплекс «Укртатнафти», басейн олімпійського рівня, велоклуб «Псьол», спортивний клуб «Легіон». Він був і залишається почесним президентом багатьох з них.
Справи благодійні
Благодійність — ще один важливий напрям діяльності Володимира Матицина. У 1999 році лише за один рік понад 2 мільйони гривень допомоги було спрямовано бюджетним установам міста. А створений ним благодійний фонд «Укртатнафта-Віта» надав допомоги на суму близько 7 мільйонів гривень лікарням, пологовому будинку, станції швидкої допомоги.
За його ініціативи було зведено житло для військових, покращено матеріально-технічну базу військових частин і госпіталю ветеранів. Значну підтримку отримували також інтернати, міліцейські підрозділи, навчальні заклади, зокрема обласний ліцей із військово-фізичною підготовкою.
Окрема сторінка — духовне відродження: Володимир Матицин постійно допомагав монастирям і церквам, був ініціатором встановлення десятків пам’ятних знаків воїнам-інтернаціоналістам та героям Другої світової війни.
Виборчі перегони та інша точка зору
Але були у житті Володимира Матицина і сумні сторінки. Так вибори до парламенту у 2000 році він програв. Згодом мін утримувався під вартою — затриманий восени 2002 року. Тоді йому закидали незаконне присвоєння акцій Кременчуцького НПЗ та залякування опонентів під час виборів до ВР на окрузі в Кременчуці. Але згодом ці обвинувачення були зняті.
Також Володимир Матицин був в рядах НСНУ, проте через побиття учасників Майдану на міській конференції виключений з її лав.
2005 року він був кандидатом в нардепи від БЮТ під 110-м номером. Згодом став депутатом Полтавської обласної ради шостого скликання, обраний по списках ПРУ.
Сьогодні іменинник отримає Почесну відзнаку
Кременчужанам відомо, що Володимир Матицин був ініціатором і збудував всю спортивну інфраструктуру на Молодіжному (басейн, спортзал, стадіон…) і зараз активно підтримує спортивний клуб "Легіон", який вже майже 30 років виховує спортсменів-переможців. Володимир Матицин неодноразово заявляв, що завдяки роботі клубу, чиї вихованці показують високі спортивні результати, вдається вирішувати проблему дозвілля дітей та підлітків, бо на тренування ходять діти не лише з Молодіжного, де розташований клуб, а також приїжджають із Центру міста, із Занасипу, Крюкова, с. Терешківка, Нової Знам'янки, с. Піщане, с. Погреби та Горішніх Плавнів.
Сьогодні, за розвиток олімпійських видів спорту боксу та дзюдо в Україні керівництво Національного олімпійського комітету України нагородить Володимира Матицина Почесною відзнакою.
Шановний Володимире Митрофановичу!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого 80-річного ювілею!
Вісімдесят років — це не просто цифра, це життя, сповнене гідних справ, мудрих рішень, відповідальності та безцінного досвіду. Ви — приклад справжнього керівника, людини з великим серцем, яка невпинно працює задля розвитку громади, збереження традицій, підтримки спорту, молоді та всього міста.
Завдяки Вашій наполегливості, далекоглядності та життєвій енергії, у нашому місті з’являються нові можливості, розвиваються ініціативи, зростає віра в краще майбутнє.
Бажаємо Вам міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя, тепла від близьких людей, радості від звершень і натхнення на нові добрі справи.
Нехай кожен день буде наповнений любов’ю, повагою та вдячністю від тих, кому Ви віддаєте частинку свого серця.
З повагою та найкращими побажаннями — громада, яку Ви надихаєте своїм прикладом!
Редакція