Кременчугская газета
Четверг, 15 Ноября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

За кременчуцькою школою №18 помітили непрозорість у торгах на постачання продуктів

1 февраля 2018
За кременчуцькою школою №18 помітили непрозорість у торгах на постачання продуктів

Після звернення до керівництва школи, статус виконання договору на сайті «Прозорро» змінилося на «помилково завантажений».

ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» оприлюднив інформацію, про виявлення непрозорої схеми закупівлі продуктів харчування однієї із шкіл міста – лише у одного постачальника.

У дослідженні йдеться про школу №18, котра 19 січня цього року підписала угоду про постачання 24 комплектів харчових товарів із ПП «Агрофірма Вересень».   

Відповідно до умов договору, сума закупівлі складала 312,6 тисяч гривень.

Як зауважують в громадській організації, якщо запропонована сума на торгах перевищує 200 тисяч гривень, мали бути проведені відкриті торги, що передбачає стадію аукціону за наявності, як мінімум, двох учасників.

«Проте відповідальні особи вирішили заключити прямий договір із постачальником, не дивлячись на суму закупівлі та вимоги чинного законодавства», - зауважують активісти, нагадуючи, що порушення ст.164-14 КУпАП тягне за собою можливе накладання штрафу від 700 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 11,9 тис. грн. до 17 тис. грн.)

Відповідно до результатів дослідження, окрім уникнення торгів, в школі порушили і процедуру оприлюднення закупівлі, який має подаватися протягом 2 днів з моменту укладання договору. У цей же час оприлюднили тендерну документацію 30 січня о 15.27.

Наразі у графі «Виконання договору» можна побачити опубліковану суму оплати за договором: у «нуль» грн.

«Все це сталося після того, як наш колега зателефонував до вказаної школи та повідомив про порушення у проведенні закупівлі», - уточнюються у публікації.

І тут – найцікавіше: на єдиному веб-порталі використання публічних коштів «E-data» містяться дані про вже здійснену оплату від 26 січня цього року на суму у 11 тисяч гривень.

На фото скріншот з E-data

Хто помилився: людина, котра займається закупівлями, недостовірно змінивши інформацію на веб-порталі публічних закупівель «Прозорро», чи недбалі спеціалісти, які здійснюють юридичний супровід навчального закладу?

Нагадаємо, восени торік журналісти разом із нардепом Т.Сідеркою перевіряли даний навчальний заклад, у результаті чого стало зрозуміло: у школі №18 немає пожежної сигналізації та відсутня частина парканних секцій на території закладу.  

Отакої: майже всі школи Кременчука обрали лише одне юридичне підприємство, яке пов'язують з депутатом Плескуном.

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться