Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 17 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Золотий» дитячий майданчик у Крюківському парку або чому чиновники все закупили по найвищій ціні?

22 мая 2018

«Завищили ціну на дитячий майданчик на десятки, якщо не сотні тисяч гривень.»

Цікаве дослідження по фінансуванню дитячого майданчика «Парку Крюківський» опублікували кременчуцькі антикорупціонери у Фейсбук. Найдорожчі дитячі лавки, дорогі урни, ледь не «золотий» сам ігровий майданчик та наддорога арка до входу на сам майданчик – загалом на забавку для дітей витратили  867 тис. 671 грн.

 «Чи не завелика ця сума? Ми направили комунальному закладу відповідні запити, щоб порівняти отриману інформацію з ринковими цінами на аналогічний товар у інших компаній. І от що з цього вийшло», - пишуть у «Кременчуцькому антикорупційному центрі». Та про все по порядку.

Багато невеликих лавок по 2982 грн кожна.

«Так навколо майданчика встановлені невеличкі лавки завдовжки 1,5 метри по ціні 2982 грн кожна! А щоб усім вистачило на них місця, їх встановили аж 24, витративши на це в цілому 71 584 грн! І хоч можна було знайти на ринку нічим не гірші лавки за ціною в 1408 чи 1900 грн, або поставити їх менше, розпорядники бюджетних коштів на дітях, а тим більше на їх батьках, економити не стали, і переплатили за цю зручність, за оцінкою антикорупціонерів, принаймні удвічі», - зазначають вони.

Ігровий комплекс з 2-ма гірками «Цитадель-1» -  за 200 299 грн.

« І дарма, що аналогічні ігрові комплекси від інших виробників можна було придбати за 139 (оригінальний «Цитадель-1»), 133 (комплекс «Остров»), чи навіть за 121 (комплекс «Вавилон») тисячу гривен! Кременчуцьким комунальникам для дітей грошей не шкода. Тим більше, що вони не свої, а бюджетні. До речі, гумова плитка на дитячому майданчику «Парку Крюківському» обійшлася у майже 150 тис. грн., а за машинки з гімнастичним комплексом – понад 41 тис. грн, переплативши і за них. Більш дешеві варіанти шукати не стали», - пишуть далі.

Вхідна арка – за 28 832 грн! 

«На переконання голови ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» Оксани Гуйди, таку ж саму арку можна було придбати за 9 – 11 тис. грн. Проте, на тій, що встановили у Крюківському парку є надпис: «Я люблю Кременчук». Погодьтесь, що таке гарне гасло варте 20 тис. грн. До того ж, впевнена, що за такі гроші кременчуцькі комунальники разом із підрядником стали любити наше місто та його дітей ще більше», - зазначають далі.

Дорогий паркан та найдорожчі урни

«Як годиться, дитячий об’єкт вони огородили парканом. Секції огорожі невеликі – по 1,5 метри завдовжки та низенькі – щоб діти та батьки могли їх легко перелазити, проте не з дешевих – кожна по 1093 грн. Отже 30 секцій обійшлося міському бюджету у майже 33 тис. грн. Чи можна було їх придбати за меншу суму? Можливо. Та хіба можна економити на дітях?
Саме через це і невеличкі урни у кількості 14 штук придбали по 984 грн кожна, хоча такі самі можна було знайти по ціні 565 чи 621 грн. 
«То там тисяча, то там сотня - і завищили ціну на дитячий майданчик на десятки, якщо не сотні тисяч гривень. А міський бюджет - це наші кошти, платників податків, громади Кременчука. Їх забагато не буває. Комусь потім не вистачило на лікування, десь на ремонт покрівлі чи дороги», - зауважує О.Гуйда. 

Хто будував майданчик?

«Угоду на будівництво підписали з ТОВ «Дитячі і спортивні майданчики». Чому саме ця компанія так сподобалася керівникам комунального закладу та їх кураторам з мерії, сказати важко. Адже в Інтернеті можна знайти багато інформації щодо відкритих проти неї кримінальних проваджень та проведених журналістських розслідувань стосовно викриття її участі у різних тендерних схемах. Можливо саме це і стало вирішальним чинником при виборі переможця? Так би мовити - забудовник «досвідчений». 
Про це, зокрема, свідчить те, що вищезгаданий ігровий комплекс «Цитадель-1», виготовлений під маркою «Інтер Атлетика», ТОВ «Дитячі і спортивні майданчики» придбало за завищеною ціною у групи компаній «Інтер Атлетика», до складу яких вона входить. Тобто, сама у себе і за завищеною ціною. І все, нібито, у рамках закону. 

А щоб і надалі знати, як віртуозно витрачати кошти платників податків формально нічого не порушуючи у січні поточного року КЗКіВ «Парк Крюківський» провів тендер на суму 60 тис. грн на предмет надання юридичних послуг, у якому перемогла ФОП Безус М.В. Її діяльність в Кременчуці пов’язують з депутатом міської ради, головою бюджетної комісії Олександром Плескуном. Це той самий юрист, яка на початку навчального року отримала ексклюзивне право обслуговати усі навчальні заклади міста та два парки, заробивши на цьому з вересня по грудень 2017 року майже 200 тис. грн. «Парк Крюківський» тоді перерахував їй за юридичні послуги 25 тис. грн. Отже, співпраця виявилася плідною, і цього року наближений до влади адвокат отримає удвічі більше» - підсумували у дослідженні.

 

 

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться