Кременчугская газета
Вторник, 21 Августа 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Екологи надали чіткі пропозиції підприємствам Північного промвузла Кременчука

 

6 ноября 2017 16:45

Під час слухань була підтримана резолюція по основних діях проти забруднення екології у місті.

Сьогодні під час громадських слухань щодо державної експертизи екологічної ситуації у місті екологи окрім статистики по викидах підприємств, дали ряд своїх пропозицій, розроблених на основі моніторингових досліджень.

За словами експертів, підприємства ігнорують головні санітарні вимоги - для заміни шкідливих речовин на менш шкідливі, а все, за їх словами, «чомусь робиться навпаки».

Голова Полтавського відокремленого підрозділу Національного екологічного центру України Микола Сокур зачитав пропозицій від екологів центру для покращення екологічної ситуації:

- У філії Кременчуцької ТЕЦ замінити для роботи шкідливу сировину на менш шкідливі (тобто, мазут замінити на природний газ, а перший використовувати лише у аварійних випадках).

-  ПАТ «Укртатнафта» для використання проектних рішень будівництва пускового комплексу ЛК-75 побудувати комбіновану установку для сировини для виникнення технічного вуглецю. Це дасть можливість на ПАТ КЗТВ ліквідувати основне джерело забрудження довкіля канцерогенними продуктами коксохімічної сировини.

-  Узгодити із органами виконавчої влади програму ліквідації ставка- випарника як основного джерела забруднення довколишнього середовища.

- ПАТ КЗТВ заборонити застарілу технологію використання сировини коксохімічного виробництва для виявлення технічного вуглецю. Натомість використовувати сировину нафтопереробки, як це передбачено проектом розширення Кременчуцького сажового заводу.

- Промивочно-пропарювальній станції побудувати закриті споруди очисного типу в цілях ліквідації джерел забруднення. А також використовувати сировини коксохімічного виробництва.

Тут же експерти зауважили, що у такому забрудненому підприємствами місті немає державного органу контролю за екологією. Для прикладу, такого, як Інститут громадської екологічної інспекції.

«Результати сьогоднішніх слухань це велика робота кременчужан, які об'єднались у вирішенні екологічної проблеми міста. Рік був важкий, але зараз відбувається старт до змін на підприємствах (переоснащення  та дооснащення). Однак питання екології, нажаль, не вирішиться за один рік. Це поетапний шлях і не одного року», - прокоментувала ситуацію керівник громадського руху «За чистий Кременчук» Анна Бутова.

Також наприкінці слухань декан факультету природничих наук Кременчуцького Національного Університету ім. М.Остроградського Володимир Бахарєв зачитав пункти резолюції, які підтримали присутні на слуханнях:  

1. Провести уточнюючі зміни в переліку речовин, які викидаються стаціонарними підприємствами та несуть загрозу довкіллю.

2. Внести в перелік зміни для додаткових природо-охоронних заходів для підприємств та переглянути зобов’язання, які вони на себе беруть.

3. Розробити заходи щодо поширення обсягу поінформованості громадян нашого міста шляхом надання більш повної екологічно інформації на сайтах міської влади.

4. Надати доступ до конкретних об’єктів промислових підприємств для додаткового поглибленого вивчення джерел викидів для того, щоб встановити критичні джерела.

5. Звернутися до міської ради, щоб вони ініціювали створення у Кременчуці інституту громадських екологічних інспекторів.

6. (не війшло напряму в резолюцію, але було передане робочій групі, яка діє при міській раді) Можливість проведення кореляційного аналізу залежності захворюваності у місті та викидів у довкілля.

Нагадаємо, за останні п’ять років у Кременчуці у сотні разів збільшилися викиди в повітря.

Дослідження спеціалістів: у снігу та ґрунті виявлено бензоперен, ванадій та інші хімелементи, якими труять кременчужан. 

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться