Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 6 Серпня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

За несплату комуналки заберуть житло

 

 


3 червня 2016 03:00

Аби боржники не втратили квартири, комунальники радять їм укладати договори-розстрочки з оплати комунальних послуг, а щоб цих боргів не допустити – оформлювати субсидії.

 

В Україні у травні цього року вперше за комунальні борги пустили з молотка квартиру. У Луцьку власник 2-кімнатної квартири заборгував понад 40 тис грн за квартплату, і виконавча служба не змусила себе чекати. Житло продали на аукціоні за 450 тис грн, що набагато дешевше його ринкової вартості. Луцька влада переконує - це була лише перша ластівка…

Факт продажу квартири в Луцьку за комунальні борги схвилював не одного українця. Залишитися на вулиці – неприємна перспектива. Адже тарифи на комуналку підвищуються кожного місяця, а зарплати залишаються незмінно низькими. Сплачувати вчасно стає дедалі важче. Що загрожує кременчужанам через несплату комунальних послуг, розбиралися журналісти Кременчуцької газети.

Два юристи – три думки, але факт залишається фактом

Новина про продаж з аукціону квартири в Луцьку спричинила дискусію всеукраїнського рівня  щодо законності вилучення квартири за борги. Одні юристи кажуть, що заарештувати тільки нерухомість або землю у боржника можна лише у випадку, якщо борг перевищує розмір 10-ти мінімальних заробітних плат. Наразі це близько 14 тис грн.

Інші - що чинним Житловим кодексом взагалі не передбачена можливість конфіскації квартири саме за комунальні борги, аукціон у Луцьку є сумнівним, і цим випадком повинна зацікавитися прокуратура.

Проте майже всі юристи одностайні в тому, що квартиру продали зразково-показово: аби дати людям знак, що теоретично це можливо. Правники стверджують: продаж квартири за комунальні борги – складна процедура. Суми боргів, як правило, незначні, і ніхто не хоче возитися з дуже складною процедурою реалізації квартир з аукціону. Зручніше списувати борги з пенсій та зарплат через виконавчу службу.

Забирати холодильник не мають права

У райвідділах виконавчих служб Кременчука наразі не пригадують випадку, коли через борги була конфіскована квартира, що згодом «пішла» з аукціону. Проте судові виконавці кажуть, що керуються Законом України «Про виконавче провадження», де передбачено, що продати єдине житло боржника в рахунок погашення боргів можливо лише за умови, якщо розмір таких боргів перевищує 10 мінімальних заробітних плат, тобто 13 тис 780 грн.

Як зазначає заступниця начальника Автозаводського відділу державної виконавчої служби міста Кременчука Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Людмила Савченко, у виконавчій службі міста налічується 187 таких боржників. Найбільший борг у Крюківському районі  - 41 тис 496 грн, в Автозаводському – 24 тис 997 грн.

Крім того, пані Савченко зазначає: якщо у квартирі зареєстровані малолітні діти,  продаж такого житла можлива лише за додатковим рішенням суду, яким надається дозвіл на продаж.

«При цьому в місті не було випадків надання судом дозволу на продаж у разі реєстрації в квартирі малолітніх дітей.

Зверніть увагу, що зазначені обставини не перешкоджають державному виконавцю накласти арешт на квартири. В подальшому це стане перешкодою в оформленні права власності на квартиру, спадщини, договору дарування тощо», - говорить Людмила Савченко.

Старший державний виконавець Крюківського відділу Дмитро Савченко додає, що найбільше виконавчих документів надходить від Кременчуцької філії «Полтаваобленерго» - 3863 на суму 17,2 млн грн, КП «Кременчукводоканал» - 3373 на суму  10,9 млн грн;  КП «Теплоенерго» - 779 на суму 4 4,5 млн грн.

«При цьому слід зауважити, що в Автозаводському районі боржники винні за комунальні послуги  по 6 792-м рішенням судів , у Крюківському  - по 2 388-ми.

По 580-и виконавчим документам на суму 910 тис 733 грн борги стягнуто в повному обсязі.

По 608-ми виконавчим документам на загальну суму 5 млн 854 тис 197 грн борги стягуються частково в розмірі 20% від заробітної плати чи пенсії боржників.

По 114-м виконавчим документам станом на 1 червня 2016 року на суму 393 тис 655 грн органами поліції за постановою виконавчої служби розшукуються транспортні засоби боржників з метою подальшої реалізації останніх в рахунок погашення боргу»,- зазначив Дмитро Савченко.

Держвиконавці окремо зазначають, що у боржників можуть забирати автомобілі, техніку. Однак не мають права конфісковувати холодильники, дитячі речі та старе взуття.

Комунальники власноруч борються із боржниками

Керівництво комунального підприємства «Теплоенерго» стверджує, що подає на боржників до суду і через нього стягує заборгованість. На сьогодні населення винне підприємству 9,7 млн грн.

На «Кременчукводоканалі» також мають свій секрет роботи з боржниками і зазначають: продаж майна – кінцевий результат роботи. Щодо секрету, то у спеціалістів водоканалу є маса інструментів впливу на боржників, проте одним з найбільш дієвих є припинення водопостачання та водовідведення. На підприємстві в основному практикують перекриття каналізації, оскільки саме цей метод є найбільш ефективним.

Загалом наразі кременчужани заборгували водоканалу 23,6 млн грн.

Керівництво «Кременчукгазу» також має чимало боржників, які загалом завинили 91 млн грн.

Щодо роботи, яку проводять із такими користувачами послуг, то спершу підприємство виставляє претензії, а якщо абонент не сплачує борг, газовики переходять до радикальних дій – відрізають від труби з блакитним паливом.  Однак буває, що технічно це зробити неможливо. У такому випадку на боржника подають до суду із подальшим вилученням майна.

До судів зараз масово звертаються і управляючі компанії, яким населення винне 13,5 млн грн. Юристи компаній кажуть, що майно вони вилучати не дуже полюбляють, а стягують кошти із зарплат і пенсій боржників.

Згідно з офіційними даними підприємств житлово-комунального господарства, сума боргів кременчужан перед ними сягає 200 млн грн.

Аби боржники не втратили квартири, комунальники радять їм укладати договори-розстрочки з оплати комунальних послуг, а щоб цих боргів не допустити – оформлювати субсидії.

 

Автор: 
Олег Булашев

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися