Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 16 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Рейтинг українських новинних сайтів за рівнем професійних стандартів очолив Укрінформ — ІМІ

 


23 жовтня 2016 14:05

За результатами дослідження, найгірше із сайтів, які підлягали оцінці, дотримується професійних стандартів сайти “Обозреватель”, “Корреспондент” та “Сегодня”.

 

Серед загальноукраїнських інформаційних веб-сайтів найякісніші новини пропонує сайт “Укрінформу” (97% якісних новин із тих, що підлягали моніторингу), друге місце розділили між собою Liga.net та “Українська правда” (по 93% якісних новин). Третю сходинку за рівнем якості зайняв УНІАН (89% якісних новин).

Такими є результати дослідження, проведеного у вересні 2016 року ГО “Інститут масової інформації”. В рамках дослідження медіаексперти провели точковий аналіз 10 найпопулярніших новинних українських веб-сайтів на предмет дотримання трьох основних професійних стандартів журналістики: балансу думок і точок зору, достовірності та відокремлення фактів від коментарів.

За результатами дослідження, найгірше із сайтів, які підлягали оцінці, дотримується професійних стандартів сайт “Обозреватель” (лише 69% були якісними на цьому сайті), та сайти “Корреспондент” та “Сегодня” (по 75% новин із вибірки на цих сайтах були якісними).

У цих ЗМІ було виявлено найбільшу кількість недостовірної інформації, або ж інформації з сумнівними, анонімними джерелами, без посилань.

«Достовірність інформації, перевірка фактів та якісна робота журналістів є особливо важливими в умовах інформаційної війни, оскільки через фейки та інформвкиди у суспільства може формуватися спотворене бачення подій. Дотримання балансу думок демонструє неупередженість журналістів та ЗМІ, що є фундаментальною засадою журналістики. Наявність оціночних суджень в новинах та проблеми з відокремленням фактів від коментарів можуть свідчити про бажання зманіпулювати громадською думкою, а також є ознакою пропаганди”, — заявила керівниця відділу ІМІ з питань моніторингу професійних журналістських стандартів, членкиня Незалежної медійної ради Олена Голуб.

Окрім того, під час дослідження на семи з десяти проаналізованих інтернет-ЗМІ були зафіксовані матеріали з ознаками замовлення — загалом, джинса склала 8% від загальної кількості новин, які підлягали моніторингу. Найбільше матеріалів з ознаками замовлення (по 4 з вибірки у 25 матеріалів підряд) було зафіксовано експертами ІМІ на сайтах “112.юа”, “Сегодня.юа”.

До вибірки потрапили новини десяти всеукраїнських новинних інтернет-видань — “Обозреватель”, УНІАН, LB.ua, “Ліга”, “Українська правда”, “Цензор.нет”, “Корреспондент”, Укрінформ, “Сегодня.юа” та 112.ua. 

Новини аналізувалися на предмет дотримання трьох професійних журналістських стандартів: балансу думок і точок зору; достовірності джерел інформації; відокремлення фактів від коментарів. Аналізувалися по 25 новин підряд з кожного сайту, за винятком маркованої реклами, що вийшли на вищевказаних сайтах з 12 години дня 5 вересня 2015 року.

Моніторинг було проведено ГО “Інститут масової інформації” за підтримки Чеського посольства в Україні.

Источник: 
imi.org.ua

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися