Кременчуцька газета
Четверг, 18 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчуцьким першокласникам немає куди подітися?


1 липня 2016 03:00
Кременчуцьким першокласникам немає куди подітися?

Цю історію можна розцінювати як поодинокий випадок, а можна й говорити про перший дзвіночок системної проблеми.

 

Тим, що у дитячих садочках не вистачає місць, уже нікого не здивуєш. А ось коли виявляється, що для цьогорічних першачків може не вистачити місць у школі – це для Кременчука фактично прецедент. Такий поки що попередній висновок напрошується після почутого 24 червня у ході засідання депутатської комісії, яка в тому числі розглядає питання освіти.

На засідання комісії прийшли близько 10-ти батьків майбутніх першокласників 5-ї гімназії та її директорка Ілона Бобер. Делегація батьків звернулася до депутатів із проханням розібратися, чому їхні шестирічки не можуть, як усі інші кременчуцькі цьогорічні першачки, залишитися у дитячих садочках? Йдеться про 3 дитсадки: №№, 68, 57 і 23, які за територіальним обслуговуванням відносяться до 5-ї гімназії.

Батьки за дитсадки

За словами батьків, дітей відмовляються залишити у дитсадках, як і приймати до 5-ї гімназії. Натомість пропонують, аби шестирічки (а це загалом 106 майбутніх першокласників), навчалися у другому корпусі 27-ї школи – приміщенні колишньої 15-ї школи, будівлю якої цього року повернув у власність міста один із місцевих вузів.

«Це на 3 зупинки далі, ніж 5-та гімназія, біля якої ми живемо – як добиратися дітям, як батькам їх водити? Я бачив на фото те приміщення 15-ї школи! Там не те що малим - там старшокласникам не можна займатися! Там зовсім нічого немає!» - обурився батько майбутнього першокласника Юрій Гончаров. Чоловік додав, що він та інші батьки мають суттєві побоювання, що до 1 вересня у приміщенні не встигнуть зробити ремонт і взагалі підготувати школу до навчального року.

Юрій Гончаров також розповів, що на батьківські збори, які відбулися 23 червня, до них завітав заступник керівника департаменту освіти Валерій Лобода, який запропонував, окрім варіанту навчання у приміщенні колишньої 15-ї школи, розглянути питання про розміщення дітей у приміщенні 5-ї гімназії за рахунок того, що у школі буде друга зміна для старших дітей.

«Але ж там уже, як рукавичка! Пхають, пхають…» - обурився Юрій Гончаров.

Делегація батьків хором підтвердила, що для їхніх дітей найкращий варіант – залишатися у першому класі при дитсадках, як це відбувається протягом 15-и років в усіх інших кременчуцьких школах.

Директор гімназії каже, це не її особиста проблема

Ілона Бобер має своє пояснення ситуації. За її словами, приміщення гімназії не в змозі вмістити цьогорічних першачків.

«Забрати в 5-ту гімназію я хочу, але в мене немає таких умов. Тому що на 8 класних кімнат на 1-му поверсі (нижній поверх обов’язковий для малюків – ред.) – 17 класів навчальної школи: по 33-34 дитини в кожному!» - стверджує директорка.

Також вона зазначила, що не піде на влаштування другої зміни з початком о 10.30, бо «порушується і техніка безпеки, і режим школярів. І взагалі це хаос у школі, коли у першокласників уроки по 35 хвилин, а у інших – по 45».

Ілона Бобер, окрім цього додала, що намагалася самостійно порозумітися із завідувачками дитсадків і домовитися з міським департаментом освіти. Але перші, за словами директорки, її шантажували, а другі – «відправили» до посадової інструкції, тоді як, на її думку, це не шкільна, а міська проблема.

«Я розумію, що проблему зараз я одна не вирішу, бо мені кажуть, що то моя особиста проблема… Якщо це проект по знищенню гімназії – то про це тоді, мабуть, варто говорити», - сказала Ілона Бобер.

Директорка запропонувала: залишити першачків у трьох вищезгаданих садочках або невідкладно виділити з міського бюджету кошти на ремонт приміщення колишньої 15-ї школи. На її погляд, із приміщенням «нічого страшного немає, потрібні лише бажання плюс гроші» на ремонт.

Глава депкомісії Денис Терещенко резюмував, що пані Бобер «не зручна» для нинішньої міської влади, бо не боїться прямо говорити. Він вважає, що її хочуть звільнити з посади директорки, але не можуть.

Представники міської влади переймаються й долею дошкільнят та не розуміють батьків першачків

Керівник міського департаменту освіти Геннадій Москалик заперечує: ніхто не хоче нікого звільняти, а тим більше робити гірше дітям. І наводить свої аргументи.

Він говорить, що з 1 вересня до вищезгаданих дитячих садочків мають піти 156 малят, ще 12 стоять у черзі на місця у цих же садках.  І якщо залишити першокласників у дитсадках, дошкільнята залишаться на вулиці, і тоді батьки цих дітей прийдуть до міськвиконкому вимагати місця у дошкільних закладах.

За словами Геннадія Москалика, пропозиція перевести першачків до приміщення колишньої 15-ї школи надійшла від директорки гімназії (Ілона Бобер це підтвердила) і була підтримана секретарем міської влади Юрієм Гриценком і віце-мером Ольгою Усановою. Головний освітянин міста акцентує, що директорка гімназії, говорячи про невідкладне виділення містом коштів, має на увазі передоплату для початку проведення ремонту у приміщенні 15-ї школи.

«Але ми так не можемо! Я думаю, можна знайти підрядника і постачальника, які погодяться працювати без передоплати. А гроші ми можемо заплатити і в серпні, і в вересні», - говорить пан Москалик.

Він наполягає на тому, що 5-та гімназія у змозі прийняти 28 (із 106-ти) першачків, які територіально відносяться до неї. Для ще частини шестрирічок можна відкрити клас у дитсадку №57.

Ольга Усанова підтримує пана Москалика і не розуміє, чому батьки спочатку були згодні на навчання дітей у приміщенні колишньої 15-ї школи, а тепер це їх не влаштовує.

«А якщо немає куди подітися, то, мабуть, потрібно переводити (до інших шкіл – ред.)», - констатувала віце-мер.

На цю пропозицію якось самотньо пролунала репліка однієї із мам майбутніх першокласників:

«А куди подітися, якщо всі школи вже переповнені?»

Цю історію можна розцінювати як поодинокий випадок, а можна й говорити про перший дзвіночок системної проблеми. Адже, начебто, садочки у Кременчуці є. За останні роки у власність міста повернули ще кілька приміщень дитсадків, раніше розданих в оренду і проданих. А як щодо шкіл? У Кременчуці останнім часом «зникли» дві школи (№№13 і 14), не здано в експлуатацію жодного нового шкільного приміщення. Хоча годну будівлю таки споруджують уже протягом 10-ти років, і цьогоріч вкотре обіцяють відкрити до 1 вересня. У цій школі у 278-му кварталі навчатимуться діти з 1 по 4 клас.

У середу, 30 червня, депутатська комісія відвідала усі 3 дитсадки і 5-ту гімназію. Оглянули умови і можливості для навчання першокласників. Остаточне рішення обіцяють  прийняти 4 липня. Втім, у коментарі журналістам міський голова Віталій Малецький висловив упевненість, що за півтора місяці до навчального року міська влада встигне підготувати приміщення колишньої школи № 15.

Натомість голова депкомісії Денис Терещенко вважає, що довести до ладу приміщення колишньої школи № 15 не встигнуть. За його словами, комісія шукатиме варіанти розміщення першачків при дитсадках і в гімназії. Депутат говорить, що пропонуватиме комісії резервний варіант – усе заради того, щоб цієї проблеми не існувало. Який саме варіант, Терещенко пообіцяв повідомити 4 липня.

Фото: 
Александр Гринченко
Автор: 
Ирина Минина

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися