Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 26 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Гомофобский скандал в Кременчуге

 


6 ноября 2016 20:45

Оскорбленные АЗОВом активистки пишут заявление в полицию.

1

В Кременчуге пятничный дебош группы мужчин в офисе активисток проевропейской общественной организации вызвал резонанс, по крайней мере, в соцсетях. Видео инцидента с нецензурной бранью набирает просмотры.

В подвальном помещении «Простора ідей» на ул.Софиевской (бывшей Чапаева) должны были показывать в тот вечер отечественный документальный фильм о правах человека, в частности геев, в Украине. Однако этого не дали сделать люди в камуфляже.

Отметим, что в этом помещении работают кременчужане, реализующие несколько проектов, которые поддерживают международные фонды. Среди прочих, есть и проекты направленные на поддержку украинской армии, а также на противодействие коррупции.

Кременчугская газета получила предварительный вариант заявления в полицию одной из участниц событий Светланы Овчаренко, которая после скандала активно информирует интернет-сообщество о подробностях инцидента.

«Заява

Обставини справи

4 листопада 2016 о 18:00 в офісі громадської організації «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб», що називається «Простір ідей» і знаходиться за адресою вул. Софіївська, 36-б, був запланований відкритий перегляд та обговорення документального фільму української режисерки О. Піддубної «Марш діалогу». Очікувався Skype-зв’язок з режисеркою і дискусія про права людини в Україні. Заходи анонсувалися лише в соцмережах: https://vk.com/event132129902 таhttps://www.facebook.com/svitlov/posts/1276625492418265

Як і всі інші заходи нашої організації, він мав бути публічним з вільним входом для усіх бажаючих. Анонс було поширено 1 листопада, а 3 листопада увечері до керівника нашої організації Олега Овчаренка (тел.: 067 276 8826) зателефонував знайомий (людина не давала згоди на оприлюднення її імені) і попередив, що хлопці з Цивільного корпусу Азов збираються влаштувати погром під час перегляду. Він радив відмінити показ, щоб не провокувати молодих радикалів.

Я зареєструвала звернення до поліції з проханням про захист і охорону (додаю), вважаючи, що цього буде достатньо для уникнення проблем. На жаль, з невідомих мені причин жодної реакції на звернення не було.

4 листопада я, мої колеги Лариса Гориславець та Альона Глазкова і мій неповнолітній син Олесь Овчаренко знаходилися в «Просторі ідей». Близько 17:50 до приміщення увійшли близько 17 молодиків і з ними одна дівчина. Нижня частина обличчя у багатьох з цих людей була прикрита шарфами чи пов’язками. Я не можу сказати точну кількість присутніх, оскільки була налякана та розгублена, а люди постійно рухалися, входили та виходили. Прибульці поводилися зухвало, відмовилися зняти верхній одяг, почали порпатися в наших речах і заявили, що не дозволять включати і дивитися фільм. Я одразу вийшла на вулицю, щоб викликати поліцію телефоном. Коли повернулася в приміщення, розмова вже перейшла в крик, «гості» розмовляли матом і погрожували розгромити офіс.

Я бачила, як відчинялися двері, можливо то приходили люди подивитися фільм, але, побачивши, що відбувається, не заходили в офіс. Тому крім нас чотирьох з компанією «гостей» спілкувався лише один наш знайомий – Микола Герасимов, котрий прийшов дещо пізніше від них. Один з прибулих ударив його (цей момент видно на відео, яке я зняла на мобільний телефон). Щоб запобігти бійці, ми, всі троє жінок, стали між Миколою й нападниками, тоді вони відступили. На жаль, телефон випадково виключився через якийсь час, тому не всі погрози й події зафіксовані на відео.

Приблизно через 10 хвилин після виклику прибув поліцейський патруль. Як тільки співробітники поліції зайшли в офіс, нападники негайно відкрили обличчя і вийшли з приміщення. Патрульні поговорили з ними на вулиці, потім зайшли до нас і повідомили, що «гості» сказали, що прийшли на відкритий захід, нічого протизаконного не роблять, а просто мають іншу точку зору. Пославшись на зайнятість, патрульні поїхали, запропонувавши звертатися знову в разі потреби, а частина «гостей» повернулася. Покричавши ще трохи і пообіцявши навідуватися щоразу, коли відбуватимуться подібні заходи, вони почали виходити на вулицю. У цей час ми помітили, що зник прапор ЛГБТ-спільноти, який знаходився в офісі й належав волонтеру Європейської волонтерської служби Бартломею Ваноту (він є співробітником нашої організації, але 4 листопада перебував за межами Кременчука). Ми побачили, що прапор знаходиться в кишені одного з нападників й попросили повернути вкрадену річ. Нападники познущалися з прохання і відповіли, що прапор – це екстремізм, і вони понесуть його в поліцію на експертизу. Пізніше на сторінці у соцмережах одного з нападників, Мудрого Дмитра, з’явилося фото, де він та ще кілька людей із заретушованими обличчями стоять на нашому прапорі (скрін додається). Під фото є підпис: «ні ліберастії, ні лгбт! Здорова сім’я, здорова нація!». Зараз доступ до цієї сторінки заблоковано.

Більшість нападників я не знаю, але імена кількох людей мені добре відомі. Цих людей добре видно на зроблених нами фото та відео. Це Безверхий Артем, Махоркін Володимир, Михайленко Андрій. Мудрий Дмитро сам хвалився у соцмережах, що був серед нападників. На жаль, інші особи мені не відомі», - так описала события Светлана Овчаренко.

Она говорит, что в понедельник, 7 ноября, заявление активисты понесут в полицию. Очевидно, препятствование мирному собранию будет основной их претензией. Известный в городе адвокат Руслан Ульянов в комментариях под постами в соцсетях пообещал девушкам помочь юридически.

На публикации открыто отозвалась и пресс-офицер Кременчугского горотдела полиции Анна Васенко, консультации с которой должны пройти тоже в понедельник.

Автор: 
Марина Соловей

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться