Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 26 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Дмитро Кавунник про перейменування вулиць у Кременчуці

 


3 серпня 2015 03:00
Дмитро Кавунник про перейменування вулиць у Кременчуці«Кременчужани самі повинні обирати назви своїм вулицям, а не купка чиновників. І саме головне – це повинно бути безоплатним, обов`язково».

«Зараз у нашому місті проходять громадські слухання з приводу перейменування вулиць. Але я вважаю, що люди погано проінформовані. І в основному на таких слуханнях людям не пропонується внести пропозиції, а просто зачитується вже прийнятий список нових назв вулиць типу « Квіткова», «Садова» і т.д. Це ,звичайно, не правильно. Кременчужани самі повинні обирати назви своїм вулицям, а не купка чиновників. І саме головне – це повинно бути безоплатним, обов`язково». – говорить молодий радикал Дмитро Кавунник.

Нещодавно у Україні набули чинності Закони України щодо «Декомунізації» :

-          Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки",

-          Закон України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";

-          Закон України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років",

-          Закон України "Про правовий статус та вшанування памяті борців за незалежність України у XX столітті".

Всі ці процедури  здійснюються у відповідності з даними законами та мають обов'язковий характер.

Представник Українського інституту національної пам'яті Олександр Зінченко, який нещодавно побував у Кременчуці, назвав декомунізацію "опрацюванням минулого".

«На випадок, якщо мешканці міста та чиновники будуть чинити спротив , а також якщо до 21 листопада цього року депутати міської ради не визначаться з найменування вулиць, площ, парків, скверів і т.ін., то цим питанням протягом 1 місяця буде займатись виключно міський голова. Тому важливо, щось кременчужани приймали активну участь у цьому питанні» ,  - наголосив Дмитро.

Якщо ж  також з цим питанням нічого не вирішить у місті, то протягом одного місяця цим буде займатись Полтавська ОДА. Якщо й тут питання залишиться незмінним , то долею перейменування  вулиць нашого Кременчука буде займатись Кабмін на базі рекомендацій Українського інституту національної пам'яті.

Процес перейменування має завершитись не пізніше 21 лютого наступного року.

«Я вважаю, що людей зараз хвилює питання про те, чи маємо ми платити за ці зміни. Наголошу, що вказані вище закони не передбачають заміну документів та внесення змін до документації, де позначено адреси. Зміни в документах (реєстрація за місцем проживання, договори купівлі-продажу, реєстраційні документи з підприємницької діяльності) можливі в межах існуючого порядку та тарифів.

Тобто, якщо, наприклад,  ви не продаєте квартиру, або не змінюєте реєстрацію власного проживання, Вам не потребно вносити зміни до жодних документів через перейменування» , - говорить Кавунник.

«Таблички на будинках і дорожні знаки мають бути замінені однозначно. Але, я ще раз підкреслюю ,- це повинно бути безоплатним, і не повинно створювати людям незручності!» - наголосив Дмитро.

У Кременчуці є багато достойних імен. Наприклад , це Герої Небесної Сотні та Герої АТО.

« Так як зараз проходять громадські обговорення щодо перейменування вулиць, у Кременчуцької організації Радикальної партії Олега Ляшка є пропозиція, яку ми пропонували секретарю Кременчуцької міської Ради Василю Івку, і сподіваємося, що її візьмуть до відома та затвердять. А стосується вона відомого кременчуцького архітектора Сергеєва Петра Григоровича, який 5 червня 2015 пішов з життя…Це видатний Кременчужанин …Наше місто  втратило людину з великої букви.

Народився Сергеєв 1928 року в Умані. Навчався у Київському Архітектурному Інституті. Після навчання, повний сил та ідей, у 1966 році приїхав юнаком до Кременчука. І почав його відбудовувати…

Такі відомі споруди нашого міста, як готель «Кремінь», інститут ім. Остроградського , Комплекс « Водолікувальний», безліч вулиць, будинків, в яких ми проживаємо, заводи, підприємства та  місто Комсомольск були спроектовані Петром Григоровичем. Відстоював музей Макаренка.

Все життя чоловік віддав роботі. Красиві вулиці та будинки Кременчука – це його заслуга!

Щиро співчуваємо родині Петра Григоровича. У нього залишилась велика родина – донька Тетяна, син Сергій, троє внуків, і маленький правнук, якому лише 5 місяців.

Кременчук ніколи не забуде Великого архітектора Сергеєва Петра Григоровича! Його слава та пам`ять вічно житимуть у його творіннях!

Саме тому я пропоную назвати одну із центральних вулиць міста іменем цієї людини!» - наголосив Дмитро Кавунник. «Я вважаю головним, щоб наша влада не спекулювала на цьому, та не відмивала бюджетні кошти. По закону ми не платимо за перейменування, тому про це повинні знати всі Кременчужани без винятку!».

Фото: 
Д. Кавунник
На правах реклами

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися