Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 27 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Дмитра Тьомкіна

 


30 октября 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Дмитро Тьомкін народився у Кременчуці 10 травня 1894 року. Перші уроки музики маленький Дмитро отримав від своєї матері Марії Тартаковської. Саме уроками музики та супроводженням німих фільмів він заробляв собі на прожиття, коли виріс.  Після подій 1917 року Тьомкін на службі в політуправлінні Петроградського військового округу брав участь у підготовці та музичному оформленні більшовицьких свят. Але життя у більшовицькій Росії не відкривало перспектив у музичній кар'єрі, тому 1921 року Тьомкін виїхав до Берліну, де мешкав тоді його батько, 1924-го – на гастролі до Парижу, а звідти – до Сполучених Штатів.

Від початку 30-х років він стає одним із провідних композиторів Голівуду, де за свою більш ніж 30-річну кінокар'єру 22 рази номінується на «Оскар». Особливий успіх мала його музика до вестернів.  А 1953 року він отримує одразу 2 «Оскари» — за музику до фільму «Рівно опівдні» та за пісню «Do Not Forsake Me, Oh My Darlin’» («Не залишай мене»)  з того ж таки фільму. Ще 2 «Оскари» він отримав  за музику до фільмів «Високий і могутній» (The High and the Mighty, 1955) та «Старий і море» (The Old Man and the Sea, 1959) за повістю Гемінґвея.
Після смерті коханої дружини Тьомкін переїхав до Європи, але помер видатний композитор у Лондоні 11 листопада 1979 року.

Віднині у Кременчуці  замість провулка дружини Леніна Крупської з’явився  провулок на честь американського композитора Дмитра Тьомкіна.

Автор: 
Влад Тимченко

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться