Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Академіка Бориса Герасимовича12 ноября 2016

Відповідно до закону про декоммунізацію, більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - у новому проекті згадуємо цих людей.

 

Український радянський астроном Борис Герасимович народився 19 березня 1889 року, в Кременчуці.  

Фахівець з дослідження зірок, міжзоряного середовища, в числі перших досліджував природу планетарних туманностей і вказав на необхідність обліку міжзоряного поглинання світла при вивченні структури Галактики.

Випускник фізико-математичного факультету Харківського університету 1914 року, де будучи студентом другого курсу, Герасимович отримав премію ім. А.Ф.Павловського за дослідницьку роботу «Аберація світла і теорія відносності». Після закінчення університету був залишений для підготовки до професури.  У 1922-1931 роках -  професор цього ж університету, потім співробітник Пулковської обсерваторії (директор якої з 1933 по 1937).

У 1928 р. спільно з Д. Мензелом виконав піонерську роботу, присвячену джерелам зоряної енергії, в якій процеси звільнення енергії  всередині зірок розглядалися з точки зору статистичної механіки.  Ця робота була відзначена премією А. Кресс Моррісона Нью-Йоркської академії наук.

За звинуваченням в організації контрреволюційної групи пулковських астрономів («пулковська справа») Герасимович був арештований 28 червня 1937 і розстріляний 30 листопада 1937 року. Однак у 1956 році був посмертно реабілітований.
Іменем Герасимовича названі місячний кратер і мала планета 2126, яка була відкрита Т. М. Смирновою 30 серпня 1970 року в Кримській астрофізичній обсерваторії.

За рішення міської влади вулиця Котлова віднині носить ім’я Академіка Герасимовича.

Автор: 
Влад Тимченко

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться