Кременчуцька газета
Понеділок, 24 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Пасічник Олександр Юхно: «Щоб було солодко працювати треба, як бджола»


17 серпня 2016

Автор кращого в Україні питного меду розкрив кілька секретів бджолярства.

 

Пасічник Олександр Юхно, який цього року був визнаний кращим медоваром України, напередодні медового ярмарку з нагоди Дня Незалежності, що пройде на одноіменній площі 19-20 серпня розповів Кременчуцькій газеті про те, як краще обирати та зберігати мед та який саме мед самі бджолярі вважають «королем».

- Давайте почнемо з найприємнішого – з перемоги Вашого питного меду у конкурсі питних медів Украіни.

- Перемогти на цьому конкурсі для мене було дуже хвилююче. Та що там, мені коли подзвонили з Києва і сказали, що мій питний мед «Монастирський» став кращим в Україні та отримав гран-прі я мало не впав, адже це означало перемогу над важковаговиками медоваріння зі Львова, Луцька, Білої Церкви, Харкова, Яготина, Києва. Це був щорічний конкурс. Він проходить у Києві. Я відправив два зразка і один з них переміг і здобув гран-пр, а на конкурсі цього року було 122 зразки медів з усієї України, уявляєте.

- Як Ви почали займатися бджільництвом?

- Бджільництвом я почав займатися давно – ще в школі. Потім ми пасічникували з мамою, я допомагав шукати матку, качати мед. А у 1985 році із батьком вже почалися серйозні заняття бджолярством. Після його смерті я став вже сам займатися пасікою. Подружилися з іншими пасічниками, створили спілку і мене обрали головою. Наша спілка єдина наразі в Україні, яка має державні нагороди та відзнаки за вагомий внесок у розвиток бджільництва в державі. Ми вже шість років підряд проводимо на Пивисі всеукраїнські зібрання пасічників. Спочатку учасників було небагато, але щороку їх кількість збільшується. До нас приїздять бджолярі з усієї України, навіть з окупованих територій. Цього року, наприклад, на зібранні було більше 400 учасників зібрання.

- Скільки у вас зараз бджолиних сімей, як їх взагалі рахують?

У мене на сьогодні 40 з гаком бджолиних сімей. Одна сім’я може дати 50, а то й більше кілограм меду за сезон, якщо пасічник вправний та не лінивий. У дуже справних можуть і по 100 кг дати. Щоб було солодко працювати треба, як бджола. Одна сім’я бджіл – це десь кілограми два бджіл – так їх і рахують.

- Якому меду надаєте перевагу саме Ви?

Вони усі у мене улюблені. Із наших медів я більш за все люблю липовий – він вважається королем серед медів. Останнім часом його стали збирати більше, а ще п’ять років тому це була мало не мрія кожного пасічника - зібрати мед із липи. Є пасічники, що виставляють різні меди: із ехінацеї, софори, розторопші, але то весь мед майже однаковий – із різнотрав’я.

- Розкажіть як правильно обирати мед? Купувати рідкий чи кристалізований?

Мед кристалізується увесь. Акація може не кристалізуватися при кімнатній температурі кілька років, але там де температура «гуляє» може кристалізуватися за два-три місяці. Все залежить від умов зберігання. 14 градусів За Цельсієм «дайте» і акація кристалізується за два місяці. Це добре, і є однією з ознак якості меду. Кристалізований мед – це добре, але обирають люди частіше рідкий мед. Краще кристалізується той мед, у якому більше глюкози. Діабетикам же краще вживати мед з акації – у ньому більше фруктози.

- Де краще зберігати мед?

Мед можна зберігати будь-де, але обов’язково він має бути закритим, аби не вбирав у себе сторонніх запахів та вологи.

 

Автор: 
Ирина Андреева
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися