Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 21 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Посади та звання – це нудно


29 липня 2015

Світлана Овчаренко розповіла «Кременчуцькій газеті» про людей, родину, знання мов та силу людства.

 

Вона працює менеджером у «Просторі ідей». Працює з людьми та намагається зробити світ кращим. Громадська активістка та фрілансер, викладач польської мови і просто цікава людина Світлана Овчаренко поділилася з «Кременчуцькою газетою» своїми думками та трохи розповіла про себе.

- Світлана, ти працюєш у "Просторі ідей", чи це просто захоплення?

Скажу по-секрету, "Простір ідей" створювався як третє місце: не робота і не дім. Це місце, де можна працювати, можна відпочивати і треба насолоджуватися життям. Воно існує для того, щоб люди отримували враження, а світ ставав кращим. А якщо серйозно-бюрократично, то ПІ - це креативний офіс громадської організації "Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр "Європейський клуб". Тут я працюю.

- Світлана, що ти зазвичай говориш, коли тебе просять розказати про себе?

Що про себе розказати? Такі питання ставлять у тупик. Стільки всього цікавого було в житті, але це ж якось неструктуровано і несистематизовано.

- Скажи тоді, як тебе представити.

Мабуть, мені хочеться бути представленою як громадська активістка і фрілансер. Формально посада називається "менеджер проектів". Але посади й звання - це нудно. У нашій ГО ми працюємо як команда і не переймаємося регаліями та званнями. Просто визначаємося, що потрібно робити і кожен робить те, що йому найкраще вдається. Отакі незвичні справи.

- Отже, тобі подобається те, чим ти зараз займаєшся. А як ти знайшла свій острівець комфорту?

Досвід роботи. Це цікаво. Я змінила кілька місць роботи, але завжди робила те, що приносить задоволення. Зникала перспектива й інтерес – знаходила щось інше. Порівнюючи, можу сказати, що найцікавіше, найвільніше і найзахопливіше – у «вільному плаванні». Без роботодавця, начальника, авансу й інших ознак стабільності. Так, працювати у громадській організації й бути підприємцем-фрілансером – означає не мати стабільності. Сьогодні може бути густо з роботою і грошима, а завтра – пусто. До цього треба звикнути. А ще треба звикнути, що багато співрозмовників не можуть зрозуміти, чим ми займаємося. А батьки не розуміють, коли в мене відпустка і як це ніхто не контролює, чи ходжу я на роботу, а я на неї ходжу. А взагалі, колись прочитала фразу: «Підприємці – це люди, які працюють цілодобово, щоб непрацювати 8 годин на добу». І це така дивна правда.

- Ти працюєш з людьми, розкажи які вони на твій погляд.

Люди. Завжди робила щось, з ними пов’язане. Зрозуміла, що найцікавіші, найнезвичніші, найглибші з них зустрічаються найчастіше «на свободі». А взагалі, від природи майже всі люди – хороші. Принаймні, вважають себе такими. Але не всі з цим погоджуються. Комусь треба допомогти стати кращим. Когось – навчити розрізняти добро і зло. У найгіршому випадку – просто триматися подалі. Але дуже допомагає поставлена мета: від кожної людини, з якою спілкуєшся, навчитися чомусь. І вже такиий багаж оцієї науки зібрано – ого-го. Відчуваю себе сильнішою від цього всього.

- Ти знаєш кілька мов і навіть викладаєш. Чи дають тобі ці знання відчуття свободи?

Мови дійсно дають свободу. Чим більше їх знаєш і розумієш - тим краще. Моя свобода досить невеличка: крім української й російської добре знаю лише польську. Намагаюся вивчити англійську і не забути остаточно німецьку, котру вчила в школі. Але викладання польської - це цікаво. А порівняння мовних конструкцій узагалі буває захоплюючим заняттям.

- Ти легко захоплюєшся. Що саме тебе вражає найбільше?

Наш час. Він такий цікавезний, що аж дух захоплює. Це ж мегакруто – змінювати своє життя і свою країну. Робити те, що від тебе залежить. Сумніватися й зневірюватися, але знову братися до роботи. Не опускати рук. Розбиратися, усвідомлювати, намагатися пояснити іншим. Ну, і сподіватися, що все вийде. А ще – робити крім великих справ якісь маленькі кроки: доглядати квіти на нічийній клумбі або розфарбувати сірий паркан; додати влучний комент, щоб когось розважити; допомогти добрій людині або у хорошій справі.

- Що для тебе найважливіше в житті?

Родина. Це важливо. Але не для публіки. Я дуже люблю усіх своїх мужчин – чоловіка і двох синів. Пишаюся їх успіхами. Підтримую, якщо якісь проблеми. Тішуся, якщо можу допомогти. Але всім і кожному подробиці не розкажу, бо це занадто особисте.

- У чому, на твою думку, є сила людства?

Ніяк не можу зрозуміти, навіщо переконувати себе і всіх навколо, що ми – найкращі. І що тепер? А інші тоді – найгірші? Я не хочу жити серед найгірших. І серед найкращих теж. Бо всі різні – всі рівні. І в оцій різності – сила, й інтерес, і потенціал.

Автор: 
Ирина Андреева
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися