Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 15 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Письменник Андрій Любка: «він любить розумних жінок»


12 ноября 2015

Всі секрети сучасного письменника, які залишилися у Кременчуці.

 

Популярний ужгородський письменник, Андрій Любка залишив «Кременчуцькій газеті»та її читачам спогади про свої секрети. Наразі Андрій Любка є колумністом видань ART Ukraine, Радіо «Свобода», «Контракти». Окрім того у свої 27 він - гостьовий редактор спеціального числа польського журналу «Tygiel Kultury», присвяченого сучасній українській культурі. Був одним із організаторів акцій в Ужгороді на підтримку Віктора Ющенка під час Помаранчевої революції, а на президентських виборах у Білорусі в 2006 році - був спостерігачем на виборах та одним із групи радників кандидата в Президенти Аляксандра Мілінкевіча.  У лютому 2012 року читачі порталу Мукачево.нет під час відкритого голосування обрали Андрія Любку «Найзавиднішим женихом Закарпаття».

Днями талановитий письменник завітав до Кременчука, аби презентувати свій перший друкований роман «Карбід», який, до слова, потрапив у Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2015. Зустріч відбулася у рамках проекту «Мережа», завдяки якому кременчужани матимуть змогу зустрітися ще не з одним відомим автором сучасності...

Андрій, розкажи, яка ти людина?

- Я інтроверт, але життя змушує бути екстравертом - багато спілкуватися, їздити. Але, все одно, приходять такі часи, коли я вдома. Моє життя, як маятник. Я люблю, коли вже щось робити, то робити це до кінця. От, наприклад, зараз є тур – я багато спілкуюся, відвідую різні міста. Але потім я повернуся додому - хочу собі сидіти і мало кого бачити, ходити в басейн, бігати зранку, щось робити... Але я тоді не спілкуюся з людьми, нікуди намагаюся не їздити, я читаю.  А є такі періоди, коли я дуже активний.

Як ти любиш розважатися?

- Я не люблю ходити, наприклад, на пиво. Вже якщо бухати, то я люблю бухати, вжертися повністю, всмерть, або не пити взагалі.

Які три речі ти любиш найбільше?

- Риболовля, алкоголь, жінки. Література на жаль на четвертому місці... Не помістилася (сміється).

Який із своїх творів тобі подобається найбільше?

- Я знаю свій неулюблений твір «Ти прокинешся зранку і скажеш …» у нього найбільше переглядів на YouTube, його скрізь просять почитати. Він мене вже задовбав. Я його читав уже мільйони разів.

Що ти робиш з рукописами? Спалюєш?

- Так. Я вже спалив. Тобто я пишу, але потім всі нотатки спалюю. Після того, як тексти вже видані. У той день, коли я відсилаю текст редактору, тоді я це все спалюю

Можна сказати, що це така собі традиція?

- Так, можна. Це традиція. Мені це подобається. Я ще коли писав вірші, то мені подобалося все спалювати. Вогонь – це добре. Я міг спалити квиток на потяг, типу «я нікуди не поїду, я залишаюся». Я тоді ще курив, і це було так круто спалити квиток у попільничці.

Хто ти за гороскопом?

- Стрілець

Віриш у долю?

- Фатум? Так, однозначно.

-  З якого віку ти почав писати?

- З дитинства. Десь років з восьми. Я тоді казку про пір’їнку написав. Хлопчик носив її у кишені, а вона змінювала все довкола, і він не розумів, чому так відбувається.

-  Про що ти мріяв у дитинстві?

- Мріяв бути військовим. Все життя хотів бути військовим. Я хотів бути Бондом. Спочатку хотів бути схожим на Жана Поля Бельмондо з фільму «Професіонал». Там ще музика Морріконе. А я найбільше люблю класичну музику. Він такий простий парєнь, ходить всіх убиває і його любить найкрасивіша у фільмі жінка - це приблизно так я собі уявляв своє майбутнє життя. Жан Рено із фільма «Леон» - він теж професіонал, теж убивця, я і на нього хотів бути схожим, але не зовнішністю - ясна річ! Хотів, щоб мене любила така Матільда. Хотів пити зранку стакан молока, качати прес у темній кімнаті і жити з фікусом. І десь так я і живу. Щоправда, у мене нема вдома жодної квітки, бо і мене нема вдома місяцями.

- Ти часто буваєш в Європі. Що звідти ти б передав українцям?

- Відкритість до іншого, нормальність. Багатство в різноманітті – це їх гасло. Я хочу, щоб люди нормально ставилися до хлопців, які носять сережку у вусі,  довге волосся, чи до чорношкірих, чи до людей, які ходять в червоних штанах… не важливо. Щоб ми взагалі поважали світ іншого - його бажання і втілення. Щоб знаходили у ньому щось цікаве.

- Про що тобі писати найприємніше?

- Найприємніше писати про те що знаєш, про те, де не боїшся лажанути. Я вигадую сюжет, а от деталі треба вивчати, аби знати, як це має бути.

- Тобі подобається займатися тим, що ти робиш?

- Зараз? Ми ж у турі. Дуже, насправді, втомлює робити одне й те ж. Я не знаю, як працюють викладачі в університетах, коли читають курси лекцій, щодня із року в рік. Я дуже люблю свій фах за фрілансерство, за те, що життя таке не нормоване, що ти не стоїш від дзвінка до дзвінка на заводі. Я би скоротив, напевно, тур в половину. Неможливість побути на самоті – це найгірше, бо, навіть, коли ми їдемо, то нас у машині двоє – я і видавець... Я ціную самотність.

- Але ж це не перший твій тур. Хіба ти ще не звик?

- Це перший такий великий тур. До того були менші. На початку я дуже хвилювався, давав дурнуваті відповіді, не вмів спілкуватися з публікою, але коли часто виступаєш, то вчишся сам у себе. Все методом спроб і помилок.

- Увага дівчат додає впевненості?

- Додає? Серйозно? Додає впевненості - досвід.

- Чого ти не терпиш в людях?

- Зрад. Ненавиджу штучності, коли люди видають себе за інакших. Уособленням цієї риси, як на мене, був Янукович – убивця, злодій, який мав коханку, але на позір був дуже православним патріотом  - це абсолютна гниль.

- Ти говорив, що рибалиш. Яку рибу любиш найбільше?

- Найбільше я люблю ловити карася і коропа. Але я, навіть, не завжди їм цю рибу – я люблю лосося і тунця. Під час риболовлі я люблю щоб навколо була тиша і я дивився на поплавок і уявляв, як там риба під водою плаває, а я її заманюю. Я ніколи не їздив з кимось на риболовлю, ніколи не п’ю на риболовлі. Для мене це свого роду медитація. Ми проїздили повз ваше водосховище, то я собі примітив, що сюди можна завітати на тиждень та порибалити спокійно десь у очереті.

- Про що ми поговоримо через десять років? Як зміняться твої вподобання?

- Що я там казав? Риболовля, алкоголь, жінки? Нічого не зміниться, думаю. Тільки порядок треба змінити (сміється). Зараз напиши "жінки, алкоголь, риболовля" а потім, певно, риболовля буде на першому місці. А якщо чесно, то я люблю розумних жінок. Так і напиши: «він любить розумних жінок».

«Кременчуцька газета» вирішила наостанок трохи пограти з Андрієм в асоціації і з’ясувала, що цей хлопець не боїться темряви, його улюблений колір чорний і асоціюється він у автора з аристократизмом. А от жінки викликають у молодого автора асоціації з солодощами, яких він, між тим, не любить.

 

Фото: 
Александр Гринченко
Автор: 
Ирина Андреева
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться