Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 30 Листопада 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Програма кандидата на посаду мера Євгена Корфа


16 жовтня 2015 03:00

Децентралізація - крок до успішного розвитку Кременчука.

 

Євроінтеграційні процеси в Україні передбачають у тому числі проведення децентралізації. Нинішні ж проблеми в країні ставлять під загрозу впровадження реформи. Проте зволікати з децентралізацією не можна в жодному разі, впевнений кандидат у депутати на посаду міського голови від політичної партії «Відродження» Євген Корф. Бо перспективи економічного розвитку Кременчука, залучення інвестицій можливі саме завдяки проведенню дієвих реформ. Кременчук - найбільше бюджетоутворююче місто в регіоні.

Тож саме громада має розпоряджатися заробленими коштами, спрямовуючи їх на ремонт доріг, розбудову парків і підтримку гідного життя своїх мешканців.

«У зв'язку із ситуацією в державі багато людей стали сприймати адміністративну реформу як спробу дестабілізувати обстановку в країні і посприяти від'єднанню деяких областей, зробивши їх автономним елементом. Але не варто плутати децентралізацію з федералізацією», - зазначає кандидат у депутати міського голови від політичної партії «Відродження» Євген Корф.

Він є прихильником децентралізаці, бо вважає, що завдяки ній Кременчук матиме перспективи економічного розвитку. І саме тоді більша частина міського бюджету залишатиметься у Кременчуці. Гроші не йтимуть в область і Київ.

Він пояснює, що децентралізація полягає в розширенні повноважень органів місцевого самоврядування. Зокрема, вони зможуть розпоряджатися необхідним обсягом фінансів для вирішення нагальних проблем, не чекаючи схвалення центру.

«Наразі така реформа вже на етапі реалізації. Тобто зникне бюрократична залежність міських рад та виконкомів від обласних рад. Кожен рівень буде мати свої, непересічні завдання. Наприклад, ті структури, які відповідають за ремонт трас обласного значення, не будуть керувати тими, хто займається ремонтом місцевих доріг. Ми самі вирішуватимемо, які дороги потрібно ремонтувати у першу чергу, на який ремонт витратити більше грошей», - говорить Євген Корф.

Кременчук буде адміністративним центром

Уже відомо, що процедура об'єднання повинна пройти у кілька етапів. І рішення мають прийняти всі громади.

«Адміністративний центр буде знаходитися в населеному пункті з більш розвиненою інфраструктурою і розташованому ближче до об'єднаної території. Інтереси центру представлятиме довірена особа - староста, якого обиратиме місцева рада.

Важливо те, що у зв'язку зі збільшенням кількості населення однієї громади держава зобов'язується збільшити і кількість преференцій для неї. Громади зможуть отримати в повне розпорядження землю і право на встановлення податкових зборів», - зазначає Євген Корф.

До того ж через скорочення кількості органів місцевого самоврядування зникне необхідність їхнього фінансування, і кошти будуть спрямовані на вирішення регіональних проблем.

«І ще один важливий момент: якщо у місцевої влади виникнуть непередбачені витрати в результаті якихось державних рішень, влада зобов'язується їх компенсувати. Мета такої регіональної політики - стимулювання конкуренції між регіонами і залучення інвестицій на місцях», - розповів Євген Корф. Звісно, при об'єднанні навколишніх громад із нашим містом адміністративним центром стане Кременчук. Тож він отримає більше повноважень, не буде, як зараз, залежати від Полтави як обласного центру.

До реформи більше 70% податків збирав центральний бюджет, і потім їх розподіляли між областями. Після реформи планується залишати на місцях 35% коштів і стільки ж відправляти у державну скарбницю (центр).

Децентралізація - не федералізація

Для тих, хто вбачає в децентралізації спроби окремих регіонів відокремитися, розмежувати нашу країну, Євген Корф нагадує, що поняття децентралізації не слід плутати з федералізацією. Хоча у світі є приклади, коли федеральні держави є успішними. Так, яскравими прикладами стабільних федеративних держав є Швейцарія та Бельгія. Проте курс України - не на федералізацію, а на децентралізацію.

«За федералізації владу отримують не громади чи міста, а голова. Наприклад, якщо взяти Україну і зробити її федеративним об'єднанням, то замість одного парламенту буде цілих 25, і в кожному буде свій уряд. Відповідно, зросте необхідність фінансування бюрократичного апарату, а це - додаткові витрати, які в нашому випадку неприйнятні», - впевнений Євген Корф.

Побоювання та наявні ризики децентралізації

Незважаючи на привабливі перспективи регіонального розвитку та явні переваги децентралізаційних процесів, існує ризик для бюджетної системи країни. І це не можна залишати поза увагою, вважає кандидат на посаду міського голови Кременчука від політичної партії «Відродження» Євген Корф.

«Основні побоювання пов'язані з недостатністю механізмів даної реформи. Зокрема те, що такі добровільні об'єднання не зовсім можуть гарантувати застосування відповідних норм закону «Про об'єднання територіальних громад», - його пояснення.

Не можна провести децентралізацію раптово.

«Бо, по-перше, в країні війна і кошти витрачають на оборону. І це значні кошти. Також зараз спостерігається дефіцит пенсійного фонду. Тому поки що масштаби фінансової децентралізації обмежені», - зазначив він.

Крім того, є ризик того, що в наявних умовах децентралізація може призвести до розхитування всієї системи бюджетоутворення. Тому державна влада певний час матиме вплив на розподіл і використання державних коштів на місцях.

Проте, незважаючи на недоліки й ризики, преваг децентралізації значно більше. Особливо для нашого міста, переконаний Євген Корф.

Децентралізація - як необхідний крок

Незважаючи на ряд недоробок і наявних ризиків, впровадження децентралізаційних процесів - крок необхідний, упевнений кандидат на посаду мера Кременчука Євген Корф.

«Бо наразі в Україні застосовується наступна схема: в області збирають податок, потім його відправляють у державну скарбницю і розподіляють на місцях. Подібна практика хоч і вважається поширеною в інших країнах, не зовсім ефективна в силу проведення корупційних махінацій. І такому великому бюджетоутворюючому місту на Полтавщині, як Кременчук, залишається мізерно мало. Місто заробляє кошти, а їх у нього відбирають. Це треба змінювати. Децентралізація - це процес, завдяки якому Кременчук зможе вирішити чимало своїх проблем із тими ж дорогами та ремонтами.

Бо саме за децентралізації пропонується наступне: формується місцевий бюджет з отриманих коштів, а залишок, з урахуванням вилучення резерву, надходить у казну. Таким чином є шанс частково уникнути корупції, що є явною перевагою впровадження реформи. І з цим не треба зволікати. Децентралізація - це крок до подальшого розвитку всього українського суспільства і кременчуцької громади зокрема», - зазначив Євген Корф.

На правах реклами
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися