Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 29 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Директор Харківського теруправління НАБУ Юрій Кравченко повідомив, коли детиктиви можуть зацікавитися діяльністю кременчуцьких держслужбовців


4 декабря 2018 16:30

НАБУ розглядає анонімні звернення.

Сьогодні у Кременчуці з журналістами і громадськими активістами зустрівся директор Харківського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Юрій Кравченко. Він відомий кременчужанам, бо працював прокурором Кременчука.

Сам же Юрій Кравченко нагадав, що окрім того, що займав посаду прокурора, мав приватну адвокатську практику. Та потім його відібрали на посаду керівника територіального управління НАБУ.

У підпорядкуванні територіального управління, яке він очолює, 7 областей, у тому числі і Полтавська область. Взагалі ж НАБУ нараховує 700 осіб на всю Україну.

Пан Юрій зауважив, що цієї кількості співробітників не достаньо. Як приклад навів, що Харківське територіальне управління налічує 7 співробітників і 15 детективів.

Серед інших проблем, з якими стикаються в роботі, навів ті, що і досі Верховна Рада не внесла відповідні зміни щодо того, що співробітники НАБУ мали право на прослуховування осіб, по яких ведеться розслідування. Проблемою є те, що з нардепів і досі не зняли недоторканність і багато фігурантів справ перебувають за кордоном.

 Є проблеми на рівні судів. Бо НАБУ передає асправи до суду, а там вони навіть не проходять підготовчого розгляду. «Із 160 справ 30% - навіть не пройшли в судах підготовчий розгляд», - зазначив Ю. Кравченко.

Тож нагальним є питання створення Антикорупційного суду. Щодо завершених справ, то таких в НАБУ - 34.

Найбільше розслідувань було проведено за статтею 191 Кримінального кодексу України: Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні.

Кременчужан цікавило найбільше питання: діяльність яких осіб у нашому місті підпадає під повноваження розслідування співробітників НАБУ.

І тут виходить. Що це лише судді, депутати обласних рад і правоохоронці, у разі, якщо мають звання генерала-майора.

Проте, якщо держслужбовці займаються протизаконною діяльністю. То теж можуть зацікавити НАБУ. Умова одна -  вони мають нанести шкоду державі не менше, ніж на 500 неоподаткованих мінімумів громадян. Тобто не менше ніж на 810 тис грн.

Є не менш цікавий момент: НАБУ розглядає навіть анонімні зверення. А ті звернення, які не підпадають під повноваження, передають у правоохоронні органи.

 

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться