
Сьогодні, 11 серпня, не можна давати гроші в борг та сваритися з рідними.
Сьогодні, 11 серпня, відзначаємо Різдво Миколая Чудотворця. Цього святого дуже поважають и люблять люди, оскільки він є заступником мандрівників, несправедливо засуджених і знедолених.
У ці непрості часи війни в Україні варто знати, яке сьогодні свято за народним і церковним календарем, які існують в цей день народні прикмети. Адже український народ багатий на традиції і звичаї, саме вони формують нашу національну ідентичність. Тож продовжуємо шанувати їх, бо вони допомагають відчувати нам українську єдність і силу духу.
Миколай Чудотворець жив в Римі у III-IV столітті нашое ери. Все його життя було сповнене благодіяннями та чудесами. Церква прославляє Миколу Чудотворця як помічника усім, хто опинився в біді. За переказами Миколай допомагав потопельникам, визволяв полонених, рятував від смертної кари невинних, зцілював хворих, допомагав позбутися бідності, дарував їжу голодним, був помічником та заступником. Діяння чудотворця Миколая стали причиною появи багатьох легенд, завдяки яким він з часом став одним з найважливіших святих.
11 серпня в день Різдва Миколая Чудотворця було прийнято відвідувати церкву і помолитися про допомогу нужденним. Вважалося, що святий Миколай точно допоможе.
Різдво Святителя Миколая Чудотворця здавна було нагадуванням про наближення осені. В цей день зранку часто туман. 11 серпня було прийнято збирати горіхи і гриби.
За народними повір'ями напередодні 11 серпня вночі відьми приходять доїти корів, після чого тварини починають чахнути просто на очах. Щоб попередити це, хлів варто міцно замикнути, а всередині повішати обергі: кропиву, квіти соняшника, чортополох.
Що не можна робити 11 серпня
На Різдво Миколая Чудотворця за народними традиціями і повір'ями не можна:
- давати гроші в борг, власні ж борги бажано повернути в цей день;
- поратися по господарству, в городі;
- займатися рукоділлям: шити, в’язати;
- прибирати, прати;
- сваритися, особливо з близькими і рідними людьми.
11 серпня: народні прикмети
- Теплий день – до погожих днів у вересні.
- Туман зранку – збір меду буде поганий.
- Туман вдень – до гарного врожаю зернових.
- Щедрий врожай ягід і горіхів – до морозної зими.
- В лісі мало грибів – зима буде холодною і сніжною.
За матеріалами https://1plus1.ua/