Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 20 Марта 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

8 дітей заразились кором в міській поліклініці

 

30 октября 2018 14:00

Всі діти не мали щеплення проти кору.

Лікарі-інфекціоністи стурбовані, що за останній тиждень на Полтавщині захворіли на кір 21 людина. Серед них на цю інфекційну хворобу майже половина - діти. Наймолодшому малюку немає ще й року, найстаршому - 12 років.

Головний лікар-епідеміолог нашого міста Лариса Коровіна повідомила Кременчуцькій газеті, що всі, хто заразився, не мали щеплення проти кору.

Вона зазначає, що кір настільки "летюча" хворобо, що нею можна заразитися будь-де. Не виключення громадські місця, громадський транспорт, ті ж кафе, розважальні клуби, можливо, і лікарняні заклади. 

«Наймолодшій дитині не було ще й року, тож щеплення у неї не було. (Згідно з календарем, щеплення проти кору робиться в один рік, а потім в 6 років). Четверо дітей – вікова група від року до 4 років, ще троє - 5-9 років», - розповіла Лариса Коровіна.

Вона акцентує увагу, що всіх 9 дітей батьки не прищепили від кору, відмовившись від вакцинації. 

Не виключено, що діти заразились кором в поліклініці. Бо були там майже в один час. На прийом до лікаря приводили і 12-річного хлопчика, якому встановили діагноз "кір"

Відомо, що родина повернулась з Тернополя і дитина декілька днів скаржилась на погане самопочуття. Була температура, отит. Лікар виявив у нього інфекційну хворобу

«Зараз у лікарняних закладах, у тому числі і Кременчуці, в достатній кількості вакцина «КПК-Пріорікс», виробництва Бельгії. Вакцина перевірена, тяжких алергічних реакцій не дає. Тому у батьків немає причин від неї відмовлятися», - говорить лікарка.

Вона застерігає, що якщо дитина не має щеплення проти кору, то у 90% при контакті з хворою людиною заражається.

Щодо ситуації, що мала місце в полтавській поліклініці, то в розрізі останніх подій, може повторитися і в Кременчуці, коли діти не мають щеплення, а батьки відмовляються від вакцинації.

Кременчуцька газета писала раніше про попередження батьків, що лікарі за викликами не ходять, а варто вести дитину безпосередньо у лікарню. Тобто, всі діти чекають прийому в одному коридорі: і ті діти, батьки, яких звертаються за консультацією чи за довідкою, і з хворими дітьми.

Також ми писали, що матері хворої дитини порадили прийти на прийом до лікаря аж через 4 днів. І що було б, якби у дитини, приміром, був той кір? 

Застереження - застереженнями, заклики робити щеплення – закликами, та може медикам варто переглянути організацію своєї роботи?

Нагадаємо, кір знову наступає: 21 випадок за останній тиждень.

Також нагадаємо, кременчуцькі педіатри за викликами не ходять! Батькам доводиться «тягти» дітей з температурою до поліклініки.

 

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться