Кременчуцька газета
Четверг, 5 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Ахіллесова п’ята Кременчука – жахливі зупинки

9 вересня 2023 09:00

Декілька «експонатів» місць очікування громадського транспорту, за які соромно.

Зупинки громадського транспорту – це обличчя міста. Втім у Кременчуці воно має геть не модельну зовнішність. Павільйони очікування на зупинках повинні захищати від несприятливих погодних умов та бути стійкими як до поганої погоди, так і до поганих людей – вандалів. Але не всі вони справляються з цими завданнями та й узагалі не на всіх місцях очікування громадського транспорту встановлені павільйони.

Зупинка з «озером»

У дощову чи спекотну погоду чекати на громадський транспорт на зупинці, що на вул. Квітки Цісик (колишній пров. Л.Толстого), 38, навпроти Автозаводської районної адміністрації дуже неприємно. Для комфорту громадян тут не створено жодних умов, крім наявного розкладу руху. Між тротуаром і проїжджою частиною – лише витоптана земля, яка після дощу нагадує брудне місиво. А після опадів біля бордюру залишається маленьке «озеро», через яке треба стрибати, аби опинитися у громадському транспорті.

Якщо прямувати по цій вулиці далі, ситуація не змінюється, адже павільйонів очікування на зупинках немає, як і плитки чи лавок.

Вандали не сприймають мистецтво

Навпроти 2-го корпусу Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського (на вул. Університетській, колишня вул. Першотравнева) на зупинці облаштували гарний павільйон очікування. Він скляний, а отже прозорий; має дах, тож захищає від опадів; і там є лавка – очікуючи на тролейбус чи маршрутку можна присісти.

На склі були наклеєні спеціально для цього виготовлені роботи кременчуцької художниці Оксани Бойко – такий собі натяк, що навіть чекаючи на транспорт, можна отримати естетичне задоволення. Але комусь така краса, схоже, заважала, тому що малюнки обідрали: одна частина постраждала лише трохи, а від іншої майже нічого не залишилося (див. фото).

Повз таку зупинку соромно навіть проходити

Кременчужани скаржаться на ще одну зупинку – «Розвилка», що на перехресті вул. Республіканської та вул. Космічної. Мешканці розповідають, що тут збираються відвідувачі сусідньої наливайки: спочатку вони справляють на цьому місці природні потреби, потім там же й сплять.

Сподіваємось, колись тут з’явиться оновлений павільйон очікування з кіоском, але чи вирішить це проблему, якщо поруч і далі залишиться торгове місце, де розливають дешевий алкоголь?

Реконструкція трьох зупинок

У Кременчуці за офіційною інформацією налічується майже 400 зупинок, і всі вони потребують догляду. Для цього діють програми з їхнього утримання, створюють план робіт та виділяють на ці потреби кошти.

Були певні плани і на цей рік. Але у червні 2023 року на сесії Кременчуцької міської ради депутати погодили перерозподіл бюджетних асигнувань по Департаменту житлово-комунального господарства. Таким чином зменшили витрати Спеціального фонду на 500 тис грн, які планувалося витратити на капітальний ремонт зупинок громадського транспорту. За ці кошти тепер роблять поточний ремонт деяких зупинок, а інші утримуватимуть у належному санітарному стані.

Але все ж три зупинки почали капітально ремонтувати. Дві з них знаходяться на вул. Київській – за льодовою ареною «Айсберг» (в напрямку міста) і біля тролейбусного управління. Роботи по цих об’єктах планують завершити до кінця серпня.

На вул. О. Богаєвського, біля взуттєвої фабрики, замість «косої-кривої» конструкції вже встановили новий павільйон очікування.

В режимі очікування

У плані капітального ремонту є ще одна зупинка, але відповідні роботи поки не розпочато. Йдеться про зупинку громадського транспорту «Міський сад» в напрямку водоканалу. Її реконструкцію відтерміновують.

Також за кошт соціально-відповідального бізнесу проведуть роботи на зупинці, що на вул. Троїцькій, повертаючи з вул. Перемоги. Через цю зупинку пролягає маршрут №13 (пров. Зональний – вул. Давида Кострова). За інформацією директора Департаменту житлово-комунального господарства Івана Москалика, там згодом встановлять павільйон очікування.

Що стосується зупинки «Героїв Чорнобиля», що також на вул. Троїцькій, то комунальне підприємство «Ринкова площа» ще в березні отримало дозвіл на встановлення там торговельної будівлі з вбудованою зупинкою громадського транспорту. Але відповідні роботи досі не розпочалися.

І, звісно ж, куди без багатостраждальної зупинки «Центр», яка своїм виглядом натякає, що вона не захистить ні від дощу, ні від снігу, ні від того, що рештки павільйону очікування впадуть людям на голови. Ця зупинка юридично знаходиться під реконструкцією, але фактично її досі експлуатують в жахливому стані. Власник цієї території, підприємець, планує цьогоріч розпочати й закінчити реконструкцію, після чого там має з’явитися павільйон очікування з комерційним приміщенням.

Нагадаємо, три зупинки у Кременчуці капітально ремонтують, ще три чекають своєї черги.

На зупинці у Кременчуці від малюнку художниці майже нічого не залишилось.

Одну з кременчуцьких зупинок приводять до ладу.

 

 

Артем Кузьменко

Фото автора


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися