Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Археологи знайшли стародавнє поселення селітроварів: де - ви не повірите

 

30 вересня 2019 12:15

На території Кобеляцького району тривають археологічні розкопки. Науковці працюють на маршруті, де буде проходити нова цементобетонна дорога Дніпро-Решетилівка. Львівські фахівці розпочали другий етап дослідження території.

На ділянці, яка входить в зону будівництва автомобільної дороги Дніпро-Решетилівка, поблизу с. Грицаївка Кобеляцького району, дослідили залишки двох курганів ранньозалізного часу.

Нині дослідження продовжуються поблизу села Підгора Кобеляцького району. Тут вже зафіксували вісім археологічних об’єктів: курганні насипи та окремі поховання. У поховальних спорудах та поблизу фахівці виявили фрагменти керамічних ліпних горщиків, мисок, крем’яний скребок, дрібні фрагменти кісток тварин.

  • Були виявлені матеріали катакомбної та зрубної культур, матеріали скіфського та сарматського часу. На місці одного з курганів скіфського часу зі слідами давнього грабунку зафіксували залишки двох кістяків вельможі та, ймовірно, прислуги, - розповідає керівник проекту археолог Богдан Сало.

Днями археологічна експедиція розпочала другий етап дослідження території, якою проходитиме обхід Кобеляк. Науковці працюють над вивченням тимчасового житла XVII століття, в якому жили селітровари. Поряд знаходиться споруда, де у XVII-XVIIIст. виварювали селітру.

  • У цей період на Полтавщині було розвинене селітроваріння. Люди працювали на місці давніх курганів, де добували селітру. Остання булла стратегічним матеріалом як один з трьох складників пороху, - пояснює Богдан Сало.

Поверхневе обстеження цієї території було виконано у 2009-2010 рр., коли розроблявся проект будівництва обходу Кобеляк. Підрядна організація, яка будує нову дорогу, допомагає археологам в роботі. Спочатку спецтехнікою знімається верхній шар ґрунту, далі фахівці продовжують вручну досліджувати територію.

 

  • Ми вже не перший рік співпрацюємо з археологічними організаціями, оскільки для нас важливо розуміти, яка історія територій, де проходять наші дороги. Зараз розкопки проводяться в Чутівському районі на автошляху Київ-Харків та в Кобеляцькому районі на автодорозі Дніпро-Решетилівка. Під час будівництва цієї дороги аналогічні дослідження будуть проведені і в Решетилівському районі, - розповідає начальник Служби автомобільних доріг Володимир Трояновський.

Усі знахідки після камерального опрацювання та детального наукового вивчення будуть передані до Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського.

 

 

 

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися