
Чому ж влада Віталія Малецького не робить те, що потрібно: не усуває стовідсотково виявлені порушення? Якби зараз не було війни, то школи б з 1 вересня працювали, але чи почувалися б в них діти безпечно? Або, не виключено, що школи б таки були зачинені за рішенням судів, що викликало б великі проблеми для учнів, їх батьків та педагогів. Тим паче, закриттю, за рішенням судів, підлягають найбільші школи міста!
Кременчуцька влада лише деградує! І причина, схоже, у жадібності. Куди собі потрібно - вони кошти знаходять, а ось на школи - не дуже поспішають. Саме такий висновок можна зробити, проаналізувавши події, пов’язані з позовами Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до шкіл Кременчука з вимогою повного зупинення експлуатації будівель навчальних закладів через порушення вимог пожежної безпеки.
Як заявили в керівництві Кременчуцького міськуправління ДСНС, такі позови були подані майже рік тому і стосувалися повного зупинення експлуатації будівлі кременчуцької гімназії № 19, ліцею № 11 "Гарант", ліцею №4 "Кремінь", ліцею №17 "Вибір" імені М.Г.Неленя та гімназії №31.
Але з того часу ситуація суттєво лише ускладнюється. Як кажуть в облуправлінні ДСНС, гімназії №19 та ліцеї №11 та 17 суди вже програли.
Проте що ж змінилося з часу винесення судом рішення? Переглянемо ситуацію на прикладі ліцею №11.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2022 року позовні вимоги Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Кременчуцького ліцею № 11 "Гарант" Кременчуцької міської ради... про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задоволено: застосовано до Кременчуцького ліцею № 11 "Гарант" заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Кременчуцького ліцею № 11 "Гарант" за адресою: вул. Першотравнева, 53, Кременчук, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах № 1, 2, 3, 4, 5, 6 опису виявлених порушень вимог законодавства Акта, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 17 червня 2021 року № 40.
Тоді судом було встановлено Кременчуцькому ліцею № 11 "Гарант" наступний порядок і спосіб виконання судового рішення - заборонити використання будівлі Кременчуцького ліцею № 11 "Гарант" не допускати у будівлю людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки та зобов`язати відключити будівлю Кременчуцького ліцею № 11 "Гарант" від електропостачання.
Щоправда, це рішення, як і інші рішення, ще ненабрало законної сили, адже оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду. Але коли там відбудуться слухання - невідомо.
Проте для учнів та їх батьків від того, що рішення ще не набрало законної сили, точно, не легше. Адже вони розуміють, що в учбових закладах ситуація погана. І тут не до чого виправдання влади, мовляв, вартість встановлення протипожежної сигналізації складає близько 1 млн 500 тис грн, що в умовах економічної кризи та пандемії коронавірусу є непідйомною, як для навчального закладу, так і для його власника.
Не зрозумілим лишається, чому в ліцеї не усувають і інші порушення. Наприклад, щодо оздоблення стін на шляху евакуації зроблених із матеріалів з невідомими властивостями щодо горючості, займистості, димоутворювальної здатності та токсичності продуктів згорання. Частину цих матеріалів зі стін зідрали, а частину залишили.
Або чому не розібралися з гратами. Так, у судових документах зазначено, що щодо порушення розділу ІІІ п.2.16 ППБУ «На вікнах навчального закладу та на вікнах майстерні встановлені глухі грати» відповідач зазначає, що воно усунуто частково, а саме - переобладнано глухі грати на не глухі тільки в їдальні, проте на вікнах іншої частини навчального закладу та майстерні на час проведення перевірки грати залишилися глухими.
Окрім цього, в ДСНС зазначають, що на момент проведення перевірки позивачем не були усунуті порушення в частині невідповідності планів (схем) евакуації людей на випадок пожежі ДСТУ 7313-2013, в частині забезпечення приміщення закладу вогнегасниками. Позивачем після винесення припису дійсно додатково придбали два порошкові вогнегасники ВП-5, проте позивач не надав копію журналу обліку вогнегасників, а тому у відповідача немає можливості отримати (підтвердити) інформацію щодо кількості первинних засобів пожежогасіння, які взагалі наявні на об`єкті, а також їх типів та місць розташування тощо, як то зазначено в пункті №6 припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 23.10.2021 №302.
Чому ж влада Віталія Малецького не робить те, що потрібно: не усуває стовідсотково виявлені порушення? Якби зараз не було війни, то школи б з 1 вересня працювали, але чи почувалися б в них діти безпечно? Або, не виключено, що школи б таки були зачинені за рішенням судів, що викликало б великі проблеми для учнів, їх батьків та педагогів. Тим паче, закриттю, за рішенням судів, підлягають найбільші школи міста!
Нагадаємо, Влада Малецького знову зганьбилась: пожежники вимагають у судах закриття шкіл Кременчука
Олег Булашев